Системи управління в біології

Тема. Системи управління в біології.

Мета: познайомити учнів з системами управління в біології; з’ясувати, яку       роль вони відіграють; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати і узагальнювати інформацію.

Обладнання: посібник, таблиці “Нервова система”, “Ендокринна система”.

 

Хід заняття .

І.       Організаційний момент.

Вправа “Вибери колір”. Вчитель пропонує учням різнокольорові трикутники. Кожен повинен вибрати той, який йому сподобався. Потім коментує, що кожен колір відповідає певному настрою.

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Інтелектуальна гра “Ти – мені, я – тобі”. Робота в парах. Взаємоопитування, взаємооцінка, корекція.

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Якими системами здійснюється підтримання певного фізіологічного стану та гомеостазу?

ІV.    Вивчення нового матеріалу.

  1. Регуляція функцій організму. Складання схеми.

  1. Регулювання життєвих процесів за допомогою нервової системи. (Розповідь з елементами бесіди.)
  2. Ендокринна система. (“Конкурс запитань”. Вивчаючи матеріал самостійно учні готують по кілька запитань. Обмін запитаннями відбувається у формі конкурсу.)
  3. Імунна система. (Пояснення вчителя.)

V.      Рефлексія.

Вправа “Поміркуй”.

  1. Яким чином регулюються життєві функції організму?
  2. Що таке імунітет? Які механізми імунітету?
  3. Що собою становить імунна система?

VІ.    Підсумок уроку.

Про що йшлося на сьогоднішньому уроці? Чи переконалися в тому, що в кожного з нас чудова пам’ять. І не забувайте: ніколи не скаржіться на власну пам’ять.

VІІ.   Домашнє завдання.

Опрацювати зміст параграфа. Скласти сенкан з вивченої теми.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Системи управління в біології (28.5 KiB, Завантажень: 0)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,381sec