Система органічного світу як відображення його історичного розвитку

Тема. Система органічного світу як відображення його історичного розвитку.

Мета. Ознайомити учнів із принципами класифікації організмів,

             таксономічними одиницями, які відображають історичний розвиток

органічного світу; вчити пояснювати принципи класифікації та робити

висновки про єдність органічного світу. Виховувати самостійність у

здобутті знань.

Тип уроку: комбінований

Форми і методи роботи: мікрофон, «допоможе дієслово», творче завдання, самостійна робота

Терміни і поняття: таксони, систематика, філогенетична система, допоміжні таксони.

Обладнання: підручник, таблиці, комп’ютер.

Девіз уроку

Все повинно змінюватись для того,

щоб усе залишилось по – старому

Д.Лампедуза

Хід уроку

І. Організаційний момент.

«Допоможе дієслово». ( Учитель пропонує учням за допомогою дієслів визначити свій емоційний стан: хвилююся, надіюся, радію, очікую…)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Вправа «Згадайте»

  1. Переваги голонасінних над вищими споровими рослинами.
  2. Риси схожості першоптаха з плазунами, птахами.
  3. Чому загинули ящери? Адже вони відрізнялися геркулесівською статурою і силою?

      4. Місце людини у системі живої природи.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Ви вже знаєте, що вчені – систематики визначають приналежність організмів до того чи іншого виду. Різні види об’єднуються у групи ( таксони) вищих рангів. Основні систематичні групи, кожна з яких має індивідуальну наукову назву – це вид, рід, родина , ряд.. Сьогодні ви узагальните свої знання про систематику більш поглиблено, використовуючи власний суб’єктивний досвід.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

У. Вивчення нового матеріалу.

Самостійне вивчення теми ( робота з підручником), заповнюючи при цьому таблицю:

Робота з біологічними термінами і поняттями

Термін Визначення терміна Приклад застосування терміна
Систематика    
Класифікація

Таксон

   

 

УІ. Творча робота.

Робота в групах. Сучасна систематика рослинного і тваринного світу

 

 

 

І. Царство Рослини

Таксон Навести приклади представників групи
Під царство Червоні водорості  
Під царство Справжні водорості  
Під царство Вищі рослини  

 

ІІ. Царство Тварин

Таксон Навести приклади представників групи
Під царство Одноклітинні  
   
Під царство Багатоклітинні:  
Тип Кишковопорожнинні  
Тип Круглі черви  
Тип Кільчасті черви  
Тип Молюски  
Тип Членистоногі  
Тип хордові  
   

 

УІІ. Підведення підсумку уроку. Рефлексія.

«Мікрофон»

  1. Поясніть зміст висловлювання: « У світі все не випадковість, не хаос, є система в усьому».
  2. Визначте місце у системі живої природи таких видів: Лелека чорний, Ромашка лікарська.
  3. Чи можливе існування окремо взятого виду поза біогеоценозом?

УІІІ. Домашня робота: опрацювати матеріал підручника по темі. Повторити матеріали тем « Основи еволюційного вчення» та « Історичний розвиток і різноманітність органічного світу» з метою підготовки до уроку контролю.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

50 Тема Система органічного світу як відображення його історичного розвитку (16.2 KiB, Завантажень: 17)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,334sec