Син- та аутекологічні дослідження

Тема Син- та аутекологічні дослідження

Мета :розширити знання учнів про різноманітні  екологічні дослідження. Навчити застосовувати набуті знання на практиці, продовжувати формувати у школярів вміння аналізувати одержані знання,  розвивати пам’ять, робити висновки, стимулювати інтерес до певної галузі знань, сприяти екологічному вихованню.

Обладнання: картки для пар.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Учитель пропонує учасникам завершити речення: “Якби я був дослідником, я б…

ІІ. Актуалізація опорних знань

Мозковий штурм

–         Які методи біологічних досліджень ви знаєте?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Ще в прадавні часи природодослідники намагалися дізнатись якомога більше про навколишній світ. Сьогодні ми спробуємо стати дослідниками.

IV. Вивчення нового матеріалу

Робота в парах

1.Галузі і підрозділи екології.

2.Об’єкти дослідження в екології

V. Узагальнення і систематизація знань

Експрес-опитування.

1.Розкрийте суть терміну: аутекологія, демекологія, синекологія біогеоценологія та біосферологія.

Охарактеризуйте суть методу:1) популяційно-видовий; 2)

екосистемний; 3) еволюційно-історичний.

VI. Підсумок заняття

 

Заняття № 126

Практична робота (на місцевості) Ознайомлення з компонентами природи своєї місцевості, вивчення взаємозв’язків між ними та умов існування.

 

Мета:  навчитися виділяти природні комплекси своєї місцевості, визначати природні компоненти, а також виявляти зв’язки між ними.

Обладнання: олівці, зошит для записів, фотоапарат.

1. В якій природній зоні розташована наша місцевість?

 2. Запишіть основні компоненти природи нашої місцевості:

а) рельєф                                                                    

б) гірські породи                                                                 

в) клімат                                                                     

г) річки, озера                                                                     

д) ґрунти                                                                    

е) рослинність                                                                     

є) тваринний світ                                                                 

ж) види господарської діяльності людей                                                                                                                                  

 

3. Виберіть два невеликі природні комплекси, що розташовані близько біля школи, здійсніть разом з учителем екскурсію під час уроку або під час літніх канікул.

Зберіть дані про особливості природних компонентів даного природного комплексу.

Покажіть зв’язок в межах природного комплексу між такими компонентами, як:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Складіть короткий опис природного комплексу, де ви побували під час екскурсій, та оформіть його малюнками.

 5. На контурній карті «Природні зони світу» позначити найбільші природні зони світу.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Син- та аутекологічні дослідження (58.4 KiB, Завантажень: 0)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,980sec