Симфонія кольорів Всесвіту

Тема : Симфонія кольорів Всесвіту

Мета: вчити учнів спостерігати , розвивати творчу уяву , узагальнювати і систематизувати певні теоретичні відомості про різновиди живопису, виховувати любов до рідної природи,вчити пізнавати і розуміти красу мистецтва.

Обладнання: підручник «Образотворче мистецтво», запис музичного твору («Місячна соната» Бетховен).

Хід уроку

1.Організаційний момент.

– Проблемна ситуація.

Учитель. Діти ,скажіть , чи бачили ви коли-небудь казкову жар-птицю? А веселку після дощу ? Які в них спільні ознаки ,а які – відмінні ? В чому ще можна спостерігати дивовижне поєднання кольорів ?

2.Повідомлення теми та мети уроку.

Учитель : сьогодні ми постараємось створити на уроці своєрідне шоу – поєднання музики і кольору , адже все . що нас оточує ,дарує нам світло ,колір ,музику ,яка може вчуватися навіть у тріпотінні листочків на деревах , у шумі вітру , бурхливому клекотанні хвиль на морі.

Головне для нас – бачити ,уявляти ,вміти слухати і уявляти

3. Екскурсія в галерею «Мистецьке диво»

– ознайомлення зі скарбничкою мистецької мудрості. Абстрактний живопис. Розгляд колоритів абстрактних творів живопису.

– які відтінки кольорів ви бачите ?Під впливом чого художник втілив їх на полотні ?

– на вашу думку , яку мелодію можна підібрати до цих живописних творів ? (повільну ,бадьору ? )

– підберіть музичні назви до абстрактних живописних композицій.

– введіть свої думки ,крилаті вислови ,припущення у скарбничку мистецької мудрості.

4. Практичне завдання.

-прослухайте музичний твір ( Бетховен «Місячна соната « ).

Спробуйте під впливом музики виразити свої почуття на папері. Чи відповідає мелодія вашому настрою ?

-підберіть самостійно до поетичних рядків , уявивши себе композитором. Уявлявши себе художником – абстракціоністом , підберіть відповідні відтінки кольорів. «Мова , наша мова ,мова кольорова , в ній гроза травнева й тиша вечорова.»

(Дмитро Білоус )

5.Пошукова робота.

Створити ескіз абстрактної композиції для опису:

– улюбленої пори року року;

-снігопаду;

-дощу;

-сонячної днини (на вибір )

6. Домашнє завдання.

Використайте творчу уяву , фантазію у створені ескізу «Парад планет «. Подумайте , які кольори можна підібрати до кожної планети , враховуючи те ,на якій із них є життя , на якій – тільки вірогідні припущення.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,319sec