Силуети зоряної флотилії

Тема. Силуети зоряної флотилії

Мета: дати поняття про силует як виразник форми предмета; розвивати відчуття рівноваги на площині при створенні плями як зображувального засобу силуетного малюнка; навчати створювати узагальнений образ форми предмета і фону, передавати пластичну виразність силуетної форми.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: силуетний живопис.

Обладнання: для вчителя – репродукції картин Г. Нарбута, плакати із серії «Силуети»; для учнів – альбом, простий олівець, гумка, туш, перо, гуаш, пензлі, акварельні фарби, фломастер, склянка з водою.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної діяльності

    Розповідь учителя.

    Трапляються події, здатні змінити життя однієї людини, але й є випадки, що змінюють життя багатьох людей. Саме такий випадок стався колись у Франції з одним художником. Жив він у злиднях. І ось одного разу він вирішив написати листа головному контролеру фінансів Е. де Силуету і попросити у нього допомоги. І тільки-но він вивів його прізвище, як перо зробило кляксу. На одну лише мить художник зажурився, а потім його рука швидко перетворила кляксу на тінь, яка нібито впала на папір від постаті міністра фінансів. Лист так і не був написаний, але малюнок міністр все ж отримав. А згодом подібні до нього контурні зображення без деталей усередині стали все частіше з’являтися, називали їх силуетами. Потім так називали вид графічної техніки в образотворчому мистецтві, яка давала плоске однотонове зображення фігур і предметів.

  3. Повідомлення теми уроку

    (Учитель записує тему уроку на дошці.)

  4. Вивчення нового матеріалу

    Розповідь учителя.

    Один і той самий предмет, залежно від того, як ми на нього дивимося, може виглядати симетричним чи асиметричним. Фронтальне положення або вигляд «прямо» (людини обличчям, будинку фасадом) симетричне, а бокове (у профіль) – асиметричне.

    Роздивіться симетричні та асиметричні зображення зорельотів.

    Визначте симетричні та асиметричні силуети космічних кораблів.

    Силует – вирізане зображення або контурний малюнок, заповнені одним тоном, що контрастує із тлом.

    Контраст – зіставлення протилежних за характером зображень, що посилює вплив кожного з них.

    Тло (фон) – частина образотворчої або декоративної композиції, що виконує допоміжну роль у вирішенні задуму (навколишнє середовище, дальній план).

    Симетрія – дзеркальне відображення частин одного цілого по обидва боки від центра або осі симетрії.

    Вісь симетрії – уявна лінія поділу, що розділяє предмет на дві абсолютно однакові частини, які є наче дзеркальним відображенням одна одної.

    Асиметрія – відсутність або порушення симетрії.

  5. Практична робота

    Учні створюють композицію «Силуети зоряної флотилії» або «Зорельоти на старті» в техніці силуету. Спочатку виконують ескіз композиції. Силуети космічних кораблів можуть бути симетричними й асиметричними. Композицію можна виконати за допомогою аплікації або використати графічні матеріали: чорну туш і пензлик для великих площин та перо для деталей, або товстий чорний маркер для замальовування силуету і гелеву ручку для уточнення частин малюнку. Крім традиційного для силуету чорного і білого кольорів, можна використати й інші, але обов’язково такі, щоб зберегти силу контрасту – світлого на темному чи темного на світлому.

  6. Підсумок уроку

    Учитель оцінює діяльність учнів на уроці.

  7. Домашнє завдання

    Учні завершують роботу над деталями малюнка.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,927sec