СВЯТО УКРАЇНСЬКИХ РЕМЕСЕЛ


Мета. Створити в ігровій кімнаті виразні ознаки рідного етносередовища, широко використовувати фольклор, народні звичаї, традиції для збагачення дітей знаннями, практичними навичками побутової праці та позитивними емоціями про свою націю; виховувати працелюбність, інтерес до рідного краю, повагу до старших.

Обладнання. Українські рушники, декоративно-побутовий посуд, вишивки, глиняні іграшки, листівки з предметами декоративно-ужиткового мистецтва; глина, дощечки, голки, нитки для вишивання, тканина для вишивання, ножиці, різнокольоровий папір, клей, картон, українські костюми.

(Святково прибрана ігрова кімната. На стінах – вишиті рушники. На столах – виставка предметів декоративно – ужиткового мистецтва; діти в українських костюмах ).

Класний керівник. Вишивані рушники, гончарство, художній розпис – усе це пронизано поезією, милує зір, грає барвами. Оце і радість людська. Вона супроводжувала людину завжди, допомагала їй у житі, давала віру в майбутнє. Оце і є культура, життя народу.

    Свято ремесел проходить у формі традиційних українських вечорниць, досвіток. Колись кожна частина села, кожна вулиця мала свої хати для проведення вечорниць. Українці виростають серед розмаїття народного мистецтва. Давайте і ми з вами спробуємо відкрити свою майстерню.


(Група дітей сидить за столом, вишивають)

Учениця. Ми своїми вправними руками

Вишиваєм рушничок для мами,

Щоб на свято маму привітати

Нашу радість їй подарувати .

Є на ньому півники святкові,

Є на ньому квіти малинові.

Щоб на свято маму привітати,

Нашу радість їй подарувати.

Синя нитка – птиці прилітають,

А червона – квіти розцвітають.

Листя вишиваємо зеленаве,

Сонце вишиваємо ласкаве,

Щоб на свято маму привітати ,

Нашу радість їй подарувати.

(Група дітей сидять за столом і витинають витинанки)

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,622sec