СВЯТО У НАШОМУ ДОМІ. СВЯТО РІЗДВА

Мета уроку: допомогти учням зрозуміти значення свята Різдва Христового для людей, важливість взаємоповаги та любові в родині та між іншими людьми, вплив на душу людини добрих і злих вчинків;назвати приклади доброчинності з Біблійних, історичних та казкових сюжетів, чесноти, яких треба набути учням; виховувати турботу про ближніх, про милосердя і щедрість під час свят та потребу допомагати людям у різних життєвих ситуаціях.

 

Хід заняття

  1. Вступне слово вчителя.

Настала зима. З початком зими у всіх наших родинах почали готуватися до радісного для всіх свята – Різдва.

Ми всі дуже – дуже чекаємо на це свято. Ми знаємо, що напередодні Різдва всі заклопотані. Треба заздалегідь привітати зі святом близьких і родичів,, потім прибрати в хаті, накрити на стіл. Але найважливіше, потрібно до свята прибрати у своїй душі – щоб у жодному куточку не залишилося лінощів, забаганок, неслухняності.

А ввечері, коли вже перша зірка з’явиться на небі, всі помоляться і сядуть за стіл. Ми хоч уже й знаємо про різдво, але із захопленням слухаємо про найбільше чудо з чудес – Народження Спасителя світу Ісуса Христа.

Інтерактивна вправа « Мікрофон»

  • Чи подобається вам свято Різдва? Які традиції, пов’язані з його святкуванням вам відомі?

Вчитель. Це було понад дві тисячі років тому. Одного разу римський правитель Август наказав переписати все населення своєї великої держави.

Перепис мав відбутися і в Палестині – країні, де жив іудейський народ, з якого походить наш спаситель Ісус Христос. Кожна людина мала записатися в місці, з якого походять її предки. Діва Марія, яка мала народити Ісуса , і Йосип, який піклувався про неї, були з роду царя Давида і тому пішли записатися на батьківщину своїх предків – у місто Віфлеєм. Там усі місця в будинках і готелях були зайняті. Марії зі старим Йосипом довелося зупинитися на ніч у печері, до якої пастухи заганяли худобу.

    Цієї ночі в Марії народилося немовля – Син Божий. Вона поклала його в ясла, куди звичайно клали їжу для худоби або маленьких ягнят. пастухи першими дізналися про це. Їм з’явився ангел Господній і сповістив: «У Віфлеємі народився спаситель. Ідіть до печери, і ви побачите немовля».

    Потім прийшли зі Сходу мудреці. Незвичайна зірка, яка зійшла на Сході, привела їх у Віфлеєм із далеких країн і вказала місце, де народився Син Божий. Вони принесли йому дари і прославили Його.

Словничок.
( учні записують до зошитів)

Спасителем називають Ісуса Христа – Сина Божого, який рятує світ від зла.

Запитання. Мудреці принесли Христу дари. А що можеш Йому подарувати ти? Як, на твою думку, найкраще можна підготувати свою душу?

Вчитель.А як святкують Різдво у вашій сім’ї? Які колядки, вірші ви знаєте про Різдво Христове?

Домашнє завдання. Розкажи, що зробив кожен із членів твоєї родини і, зокрема, ти, щоб свято було гарним. Як святкували Різдво і Новий рік у твоїй родині?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,611sec