СВОЯ ДОРОГА ДО ХРАМУ…

Мета: показати дітям значення храму для людини, пояснити дітям, як треба допомагати людям у різних життєвих ситуаціях за законами добра; познайомити їх із правилами поведінки у храмі; виховувати в дітях християнські риси: любові до Бога, людей, Батьківщини, пошани до батьків і старших, схильність безкорисливо чинити добро.

Наочність: ікона храмового святого (чи події)

  1. Вступна бесіда вчителя.

Інтерактивна вправа«
Мікрофон»

– Якою має бути душа, щоб у ній було місце для Бога? Спробуйте охарактеризувати.

Вчитель. Яке велике наше село! Скільки в ньому будинків – і невеликих, і великих, і багатоповерхових! У житлових будинках мешкають люди. Є й будівлі іншого призначення.

У них вчаться ( школа), продають речі та їжу ( магазини), дивляться спектаклі або кінофільми ( клуб). Але є у місті особливі будівлі, де не живуть, не їдять, не купують речі. Чиї ці будівлі незвичайної краси? Це споруди, що присвячені Тому, Хто створив небо і землю, все живе на землі, а також нас із вами, – церкви, храми. Їх ще називають Домом Божим.

Учні! Якщо ви потрапили в незнайоме місто чи село, чи можете ви впізнати, де серед усіх будівель храм?

    Так, православні храми мають куполи та Хрести. А що вам нагадує купол? ( свічечку). А свічка – символ душі християнина, що горить в знак любові до Господа. А ще відрізняється ця будівля від інших тим, що в ній перебуває Благодать Божа, яка через богослужіння та молитви сходить на людей.

« Заочна екскурсія в храм»

Леонід Полтава

До церкви

Попрошу сьогодні маму,

Щоб до церкви повела.

Від минулої неділі

Я ще там і не була.

В церкві гарно ладан пахне,

Світять зоряно свічки,

І співають – Боже милий! –

Наче янголи які.

Вчитель. Який храм ( церква) вам подобається? Опиши його словами.

    Заради чого люди приходять у храм – Дім Божий? Дякувати Творцеві за всі блага, які Він посилає нам. Звертатися до нього з проханням про здоров’я своїх близьких, про себе, щоб стати кращим, подолати гріх. А ще для того, щоб просто побути з Богом, поговорити з Ним.

( Діти знайомляться з будовою храму(притвор , храм вірних, олтар), дізнаються, які ікони поміщені на іконостасі. Хлопчикам можна заходити в олтар.

Ознайомлення з правилами поведінки в храмі.

  1. На богослужіння не запізнюватись.
  2. Хлопчикам перед входом в храм скинути головні убори. Дівчатка заходять до церкви з покритою головою.
  3. Зайшовши в храм, тричі осінити себе хресним знаменням.
  4. Придбати й поставити свічечки, помолившись при цьому за рідних.
  5. Під час богослужіння уважно слухайте, намагайтесь зрозуміти церковний спів та проповідь священика, в душі супроводжуючи всі слова своєю молитвою.
  6. Не виходьте з храму під час богослужіння.
  7. Сидіти в храмі дозволяється тільки хворим або дуже втомленим людям.
  8. По закінченні богослужіння приложіться до хреста та прийміть благословення священика .

Вчитель. Якщо в місті чи селі зруйнують храм Божий, то воно стане пустелею для Бога. А чи є місце для Бога в наших душах? ( дуже рідко). Тут є місце для розваг, для думок про смачну їжу, гарний одяг, ще про щось. Але треба, щоб у нашій душі також було особливе місце для Бога. І тоді в душі розцвітають чудові квіти – квіти чуйності, терпіння, людяності. А Бог бачить це і невидимо поливає ці квіти, щоб вони краще росли. Душа людська стає прекрасною. Вона стає храмом для Бога.

Гра « Внутрішнє пробудження». Якою має бути душа,

щоб у ній було місце для Бога? Спробуйте намалювати.

Домашнє завдання. Повторити правила поведінки в храмі

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,304sec