Світ емоцій та почуттів

Тема: Світ емоцій та почуттів.

Мета: формувати навички спільної діяльності, доброзичливого ставлення один до одного; розвивати здатність визначати свій настрій за схематичним зображенням; вчити передавати й розпізнавати певний емоційний стан за допомогою виразних рухів і міміки.

 

Хід заняття

 

1. Розминка. «Привітання»
(всі стоять, тримаючись за руки)

Мета. Створення позитивного емоційного фону, розвиток уміння одночасно спрямовувати свою увагу на м’язові відчуття й на експресивні рухи, здатність виражати почуття не вербально, розпізнавати емоційний стан інших.

Зміст.
Діти стають у коло, беруться за руки, заплющують очі і «заколисують» себе, потім «прокидаються» (коли психолог стискає руки, діти «передають» через потискування «сигнал»), розплющують очі і підводять голову, виразно показуючи мімікою, який у них настрій. Подивитися на інших, розпізнати їхній емоційний стан.

 

2. Рухлива гра «Ліс»
(психолог роздає ролі-значки, розігрується сценка)

Мета.
Розвиток єдності групи, організації спільних дій, сприяння встановленню у групі атмосфери довіри та безпеки, формування уважного та дбайливого ставлення один до одного.

Зміст.
Роздати учням різні ролі: сонечко, хмаринки, вітер, дерева, зайчик, пташки. Усі учасники розігрують сценку: у лісі сонячно (літають і співають пташки, стрибають зайчики, дерева підняли гілочки вверх), потім здіймається вітер, шумлять і гнуться дерева, вилітають хмарки і починається дощ (пташки і зайчик ховаються біля дерева), потім знов сонячно (сонечко усміхається, пташки радіють, а потім лякаються вітру і дощу).


 

 

 

3.    Бесіда. Обговорення

Мета.
Активізація знань про емоційні стани і настрої людей, про способи відображення емоцій.

Зміст.

Психолог. Людина може мати різні настрої: вона може бути радісною і сумною, ображеною або задоволеною…

  • А які настрої бувають у вас?
  • Як ви поводитеся, коли маєте поганий настрій?
  • Як можна дізнатися, який настрій у іншої людини?
  • Що у навколишньому світі може бути сумним, веселим тощо? (погода, кольори, музика, картини, книжки…)

Подивіться, будь ласка, на вирази обличчя, які виражають певний настрій. (розгляд учнями зображень)

Спокій Сум Злість


Радість     Подив    Образа

 

 

4.    Мовна розминка. Вправа «Скажи по-різному».

Мета. Підвищення емоційної виразності мовлення.

Зміст.
Промовити вираз «Ми йдемо в зоопарк» (або чиєсь ім’я):

  • весело,
  • сумно,
  • спокійно,
  • зі злістю,
  • здивовано.

Обговорення виконання вправи, звернення уваги учнів на те, наскільки зміст висловлювання змінюється залежно від настрою того; хто говорить.

 

 

 

  1. Діагностична гра – вправа «Який я?».

(Всі стоять у колі або поряд з партами).

Мета.
Проведення діагностики домінантного емоційного стану дітей.

Зміст.
Школярі стають у коло і вивчають три жести:

  • руки вперед: «Так. Згоден»;
  • руки за спину: «Ні. Не згоден»;
  • руки на голову, почесати потилицю: «Я подумаю, я ще не знаю».

 

Психолог запитує:

  • Тобі весело на перервах?
  • Тобі цікаво у школі?
  • Ти часто буваєш сумним?
  • Тебе часто сварять?
  • Ти хороший?
  • У тебе в класі багато друзів?
  • Тобі подобаються твої однокласники?
  • Ти щасливий?
  • Тобі подобається вчитися?
  • Ти добрий?

 

  1. Ауторелаксація «Сонячний зайчик».

(Всі сідають на килимок або зручно влаштовуються на стільцях, звучить спокійна музика)

Мета. Зняття психоемоційного напруження, тренування вміння виражати свої емоції.

Зміст.

Психолог. Ми з вами у лісі, тож давайте погріємося під промінчиками теплого сонечка. Влаштуйтеся зручно. Уявіть, що сонячний зайчик зазирнув вам у вічі. Замружте їх. Посміхніться. Він побіг далі по обличчю, погладьте його ніжно долонями: на лобі, на носі, на ротику, на щічках, на підборідді, гладьте легенько, щоб не сполохати його: голову, шийку, руки, животик, ноги. Раптом він заліз за комір! Погладьте його і там. Він любить і пестить вас, а ви погладьте його і подружіться з ним».

 

 

  1. Обговорення заняття.
завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,316sec