Свідомість

Тема. Свідомість.

Мета: дати учням уявлення про свідомість   як найвищу форму відображення дійсності, встановити фізіологічну природу свідомості та підсвідомості, їх взаємодію і роль у регуляції поведінки людини.

Тип уроку:         засвоєння нових знань.

Методи та форми роботи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

Терміни та поняття: свідомість, підсвідомість.

Обладнання: таблиця: “Головний мозок людини”.

Девіз уроку.

Наш розум своєю природою наділений

жагою пізнання істини.

Цицерон

Хід уроку.

І.       Організаційних момент.

Розпочнемо урок з комплементів. Учні посилають свої комплементи за бажанням один одному.

 

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Вправа “Пригадай”.

  1. Що таке емоції?
  2. Яке біологічне значення емоцій?
  3. Як виникають емоції?
  4. Які зовнішні і внутрішні прояви емоцій?
  5. Як можна зменшити вплив негативних емоцій на організм?

 

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Розповідь з елементами бесіди.

 

…?

… Ви мабуть вже розв’язали задачу – підставили коло на місце крапок – ще до того, як свідомо сприйняли цей рядок символів як завдання на його продовження. На протязі секунди ви мислили. Але яку частину цієї дяльності ви усвідомлювали?

 

ІV.    Повідомлення теми і теми уроку.

(Монітор комп’ютера).

 

V.      Надання необхідної інформації.

1.      Поняття про свідомість.

Свідомість – відображення дійсності у вигляді знань, закріплених у мові, в усіх її смислах і значеннях, які можуть бути повідомлені, передані іншим людям.

 

 

VІ.    Інтерактивна вправа.

Вправа “Учитель – учень”.

(Працюючи в групах учні вивчають навчальний матеріал, потім один стає “вчителем” пояснюючи іншому. На виконання вправи дається 10 хв.

Завдання.

І група.      Що таке підсвідомість? Які фізіологічні основи підсвідомості?

ІІ група.     Що таке несвідоме. Навести приклади неусвідомлених форм вищої нервової діяльності.

ІІІ група.    Яку роль відіграють свідомі та неусвідомлені форми діяльності мозку.

 

VІІ.   Рефлексія.

Складання власних тестів та розв’язання їх учнями. Самоперевірка. Самооцінка.

VІІІ. Підсумок уроку.

Оцінювання і мотивація.

 

ІХ.    Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал в підручнику. Дати відповідь на запитання. Як пояснити той факт, що Д.І.Менделєєву наснилася таблиця хімічних елементів.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

102 Тема Свідомість. (23.1 KiB, Завантажень: 24)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,324sec