СУСПІЛЬНИЙ УСТРІЙ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ЖИТТЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У IX-X СТ.

ТЕМА. СУСПІЛЬНИЙ УСТРІЙ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ЖИТТЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У IXX СТ.

Мета: висвітлити суть і значення розквіту Київської Русі у IX-X ст.,

ознайомити із соціальним та господарським життям Київської Русі,

розкрити значення розвитку ремісничих професій і їх вплив на розквіт

держави; розвивати вміння аналізувати історичні факти й події,

оцінювати їх значення, узагальнювати фактичний матеріал, робити

висновки, розвивати навички ведення дискусії; виховувати інтерес до

історичного минулого української землі та повагу до історичних

пам’яток.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Показати на карті, які площі охоплювала територія Київської Русі.
  2. Які країни були сусідами Київської Русі?
  3. Який лад панував у більшості держав Європи?
  4. На які стани ділилося феодальне суспільство Європи?

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

Отже, сьогодні на уроці перед нами стоять такі завдання:

1)    ознайомитися із соціальним та господарським життям Київської Русі;

2)    проаналізувати історичні факти і події, оцінити їх значення.

Проблемне завдання уроку

–         Чи можна назвати Київську Русь однією з високорозвинених держав середньовіччя в економічному і політичному плані?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Склад і заняття населення.

Розповідь вчителя супроводжується роботою зі схемою

Київська Русь ІХ –Х століття була ранньофеодальною державою.

 

 

 

 

 

КУПЦІ

ДРУЖИННИКИ

БОЯРИ

КИЇВСЬКИЙ

КНЯЗЬ

РЕМІСНИКИ

СЕЛЯНИ

 

 

 

 

 

 

Основний процес у суспільних відносинах: князі намагалися затвердити свою владу, зменшити значення віча – народних зборів.

Управління державою

 

 

 

 

 

Робота над формуванням поняття.

Віче – народні збори у Київській Русі за участю всіх дорослих чоловіків.

Робота з підручником

–         Опрацюйте текст підручника «Міста і міське життя»

–         Назвіть найдавніші міста Київської Русі. (Іскоростень, Овруч, Чорнобиль, Любич, Новгород – Сіверський, Чернігів та Київ)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Заповніть таблицю «Економічний розвиток Київської Русі»

Галузь господарства

Характерні риси розвитку

Сільське господарство  
Ремесла  
Торгівля  

 

2. Проблемне завдання уроку

–         Чи можна назвати Київську Русь однією з високорозвинених держав середньовіччя в економічному і політичному плані?

VІ. Підсумок уроку

Перші князі Київської Русі:

–         у внутрішній політиці утверджували єдиновладдя, зміцнювали владу київського князя;

–         влада київського князя успадковувалася; він керував усім життям держави та спирався на дружину, раду старійшин, віче.

–         основні заняття слов’ян: землеробство, скотарство, ремесла.

VІІ. Домашнє завдання

–         опрацювати тест підручника § 4

–         підготувати відповіді на запитання підручника

–         заповнити схему, записавши до неї товари, які імпортувала Київська Русь

Експорт

Імпорт

   

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

СУСПІЛЬНИЙ УСТРІЙ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ЖИТТЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ У IX-X СТ (19.4 KiB, Завантажень: 17)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,310sec