Судинна система, її будова

Тема. Судинна система, її будова.

Практична робота №4. Вивчення кровообігу. Зміни в тканинах при порушенні кровообігу.

Мета: повторити поняття серцевий цикл, його фази, нервову і гуморальну регуляцію роботи серця; ознайомити учнів з особливостями будови судин кровоносної системи та їх функціями; закріпити знання про велике і мале коло кровообігу;

розвивати  логічне мислення;

виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: таблиця «Велике та мале коло кровообігу»

Форми і методи роботи: індивідуальна, колективна. «Подаруй посмішку», «Мікрофон», «Учбові станції», психорегулююча вправа.

 

«Пізнай істину –

тоді ввійде в твою кров сонце»

Г.Сковорода

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Вправа «Подаруй посмішку»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Робота з картками

Картка №1

Час загального розслаблення серцевого м’яза дорівнює 0,4 с. Підрахуйте  і вкажіть. Скільки часу серцевий м’яз відпочиває за хвилину, годину?

Картка №2

Обґрунтуйте висновок: робота серця змінюється зі зміною умов зовнішнього середовища і станом самого організму.

2. Вправа «Мікрофон»

– Що таке серцевий цикл?

– Яку функцію виконують клапани серця?

– Як змінюється тривалість серцевого циклу залежно від зміни чсс?

– Що таке СОК і ХОК?

– Як здійснюється саморегуляція роботи серця?

– Як впливає нервова система на роботу серця?

–  Як впливає адреналін і норадреналін на роботу серця?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проблемне питання:

В яких перших тварин в процесі еволюції встановлюється стала температура тіла? Чому?

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

 

V.Вивчення нового матеріалу

1.Бесіда:

– До якого класу тварин відноситься людина?

– Які особливості кровоносної системи ссавців?

– Скільки кіл кровообігу є в них?

2. Типи судин. (Розповідь вчителя з елементами бесіди)

Колективне створення схеми

аорта          артерії          артеріоли          капіляри      венули        вени

  1. Велике та мале коло кровообігу на основі знань, що сформовані у них під час вивчення зоології. Демонстрація таблиці ( Повідомлення дітей)
    1. Виконання практичної роботи

 

VІ.Рефлексія

1.Самостійна робота учнів.

– скласти у зошиті схему руху крові по судинах у людському організмі, починаючи із правого шлуночка.

2. Метод «Учбові станції»

Учні дають коротку характеристику основним поняттям, що вивчалися на уроці.

  1. Типи судин.
  2. Мале коло кровообігу.
  3. Велике коло кровообігу

 

VІІ. Підсумок уроку

Психорегулюча вправа

–         « Заплющіть очі й подумки проглянь весь урок від початку до кінця. Якщо тобі вдалося все – посміхнись.

 

VІІ. Домашнє завдання

  1. Вивчити параграф підручника.
  2. Скласти ребуси до слів: аорта, венула, капіляр, коло кровообігу.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

27 Тема Судинна система, її будова. (15.7 KiB, Завантажень: 30)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,322sec