Сучасні уявлення про фактори еволюції

Тема. Сучасні уявлення про фактори еволюції.

Мета. Ознайомити учнів із сучасними уявлення про фактори еволюції,

             узагальнити знання про еволюційний процес  формувати навики

логічного мислення; виховувати інтелектуальну культуру праці, вчити

робити власні висновки.

Тип уроку: комбінований

Форми і методи роботи: творча робота, робота в групах, гра «Мозаїка», «Мозкова атака».

Терміни і поняття: еволюція, боротьба за існування, природний добір, елімінація, міжвидові фактори еволюції, внутрішньовидові фактори еволюції

Обладнання: підручник, таблиці, комп’ютер.

 

 

Девіз уроку

Наш розум природою наділений

жагою пізнання істини

Цицерон

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вітання вчителем учнів, побажання успіхів, співпраці. Інтерв’ю: Мені було б цікаво, якби сьогодні на уроці….

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Творча робота

Який характер мають такі еволюційні події, як: 1. виникнення плавців у риб, 2. перетворення плавального міхура у легені, 3. редукція травної системи у стьожкових червів, 4. перетворення плавців риб на п’ятипалі кінцівки у амфібій, 5. поява гострих кігтів у хижих птахів, 6. поява білого забарвлення у полярних тварин, 7. поява квітки, 8. поява статевого процесу, 9. поява багатоклітинності, 10. зникнення коренів у повитиці

Ароморфоз Ідіодаптація Загальна дегенерація

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Починаючи з Ламарка і Дарвіна , питання про фактор еволюції було і є предметом наукових дискусій. Які ж сучасні погляди на фактори еволюції ? Саме на це питання ми сьогодні постараємось знайти відповідь.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

У. Вивчення нового матеріалу.

1) .Робота в групах. Завдання

За текстом підручника опрацюйте матеріал і складіть опорні конспекти по проблемах:

1. Що таке фактори еволюції?

2. У чому полягає роль спадкової інформації як фактора еволюції?

3. Місце боротьби за існування в живій природі.

4. Елімінація.

5. Внутрішньовидові фактори еволюції.

6. Міжвидові фактори еволюції.

2). Гра « Мозаїка» ( презентація роботи груп)

На столі учителя – аркуші з написами  факторів еволюції. Один учень розповідає про і фактори,  а другий – прикріплює опорний конспект на дошку.

УІ. Підсумок заняття. Рефлексія.

«Мозкова атака».

  1. Що таке елімінація і природна смертність?
  2. Як можна охарактеризувати поняття «боротьба за існування» з точки зору сучасних еволюційних поглядів?
  3. Які фактори еволюції діють на молекулярному і клітинному рівні?
  4. Які внутрішньовидові фактори еволюції ви знаєте?
  5. У чому полягає значення антропогенного еволюційного фактора.

УІІ. Домашня робота. Опрацювати матеріал підручника по даній темі. Поміркуйте: Чому наслідком спільної дії еволюційних факторів є або елімінація, або виживання?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

46 Тема Сучасні уявлення про фактори еволюції. (14.5 KiB, Завантажень: 11)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,734sec