Строки і техніка збирання ягід

Тема. Строки і техніка збирання ягід.

Мета :  дати учням можливість прийняти участь у збиранні врожаю ягідних культур, вдосконалити знання про строки та техніку збирання ягід та його облік; розвивати пам’ять, логічне мислення, вміння працювати в групах; виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: картки для груп, фігурки різних кольорів.

Методи та форми роботи: інтерактивні методи (вправа «Допоможе дієслово», робота в групах, інтерактивна гра «К;арусель»)

 

Хід заняття

І.       Організаційних момент.

    (Учитель пропонує учням за допомогою дієслів визначити свій емоційний стан; хвилююся, сподіваюся, радію, очікую…)

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Учні поділяються на три команди.  У кожній команді є свій капітан, в обов’язки якого входить зачитувати завдання й організовувати порядок  виконання. Капітан пропонує учасникам команди висловлюватися по черзі, заохочує їх до роботи. Веде записи  результатів роботи своєї команди та  стежить за часом «секретар». Журі обирається з учнів групи (три  учні), ще один учень підбиває підсумки відповідей команд . Оцінювання: за відпо­віді учні отримують фігурки червоного (2 бали), зеленого (1,5 бала) та жовтого (1 бал) кольорів.

 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Гете вважав, що природа — це єдина книга, читання якої однаково цікаве на всіх її сторінках.

Я бажаю вам гортати сторінки цієї книги обережно, читати уважно, бо саме природа — наймудріша з учителів. Впевнена, що вам удасться зробити це справно

ІV.    Повідомлення теми і мети уроку.

(Монітор комп’ютера).

V. Надання необхідної інформації

Вчитель надає інформацію за таким планом:

1.     Збиральний інвентар і тара.

  1. Організація і техніка збирання плодів.
  2. Строки збирання плодів.
  3. Сортування
  4. Коли і як збирати фрукти для зимового зберігання (яблука та груші)

VI. Центральна частина заняття – інтерактивна вправа.

Робота в групах

Інтерактивна гра «Карусель»

Команди ставлять по п’ять теоретич­них питань: учні першої команди від­повідають на перше запитання, дру­га команда доповнює і відповідає на друге запитання, поставлене першою командою, і т. д.

VІІ.   Рефлексія.

  1. Як вам працювалося на уроці?
  2. Чи задоволені результатами спільної діяльності?
  3. «Кольоровий настрій»

VIII.  Домашнє завдання.

Скласти тестові завдання до теми.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

32 Тема Строки і техніка збирання ягід (14.3 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,329sec