Страх

Тема. Страх

Мета. Познайомити дітей з емоцією страху. Вправлятися в розрізненні емоцій за схематичними зображеннями. Виховувати в дітей емпатію. Вчити дітей передавати емоційний стан страху використовуючи різні виразні засоби.

Хід заняття

І Організація учнів до роботи.

Сьогодні ми завітаємо до наступного гнома. Щось у цього гномика дуже тихо в будиночку.

Давайте прислухаємося. (Тихо).


Давайте погукаємо. (Тихо).


Що ж це таке? Може, його немає вдома?

Давайте пошукаємо. (Знаходять).


Ось він! Боюнчику, чому це ти мовчиш? (Злякався).

ІІ Обговорення з дітьми приказки: “У страху очі великі”.

Відмітити прямий і прихований зміст приказки.

Лякалися ви коли – небудь так, що причина страху вам здавалась значно страшнішою, ніж була насправді? (Відповіді дітей)

ІІІ Читання оповідання М. Носова «Живий капелюх».

Саме про такий страх йдеться в оповіданні М.Носова “Живий капелюх”.

Чому страх виявився сильнішим за дітей?

ІV Читання уривків з казки С.Михалкова “Троє поросят” (епізоди, в яких
описується, як поросята тікають від вовка і трясуться від страху).

Чому Наф – Наф не боявся страшного вовка?

V. Малювання на тему «Страх».

Завдання дітям: “Намалюйте свій страх”

. Діти розповідають про те, що намалювали, а потім розривають малюнки на дрібнесенькі шматочки.

Щоб страх не був більшим за тебе, треба на мить зупинитись, заспокоїтися і поміркувати. Адже сміливий не той, хто нічого не боїться, а той, хто може перемогти свій страх.

Колись у давнину діти підбадьорювали себе примовкою. “Козакові до лиця примовочка оця: “Хоч що там побачу, – не боюся, не плачу.”

Хай і наш Боюнчик запам’ятає цю примовку і більше нічого не боїться.

VІ. Підсумок заняття.

Прощання.

Гра “Рукостискання в колі”.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,320sec