Статеве розмноження рослин

Тема:   Статеве розмноження рослин.

 Мета : Розкрити переваги статевого розмноження над нестатевим;

Розглянути способи статевого розмноження нижчих та вищих спорових рослин; довести найбільшу досконалість статевого розмноження у покритонасінних рослин у зв’язку з виникненням генеративного органа – квітки.

Тип уроку:  Комбінований.

Форми та методи: Інформаційні, проблемно-пошукові, інтерактивні вправи, кооперативні форми роботи.

Основні поняття та терміни:  Статеве розмноження, яйцеклітина, сперматозоїд, зигота,  зародок, проросток, антеридії, архегонії, насінний зачаток,  насінина.

Обладнання: Таблиця «Способи розмноження рослин», підручник, додаткова література.

 

Девіз уроку: « Будь терплячим і наполегливим.

                                                                    Тільки так досягнеш успіху і визнання»

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Вправа «Привітання, побажання хорошого настрою».

ІІ. Актуалізація опорних знань.

(Учні виконують завдання на вибір)

  1. Виконати експрес-тести.
  2. Робота із структурно-логічними схемами «Способи розмноження рослин», «Природні способи вегетативного розмноження», «Щеплення»
  3. Вправа «Незакінчені речення».

ІІІ. Мотивація.

Чи задумувались ви : Чому Покритонасінні рослини займають панівне становище на планеті Земля? Які переваги має статеве розмноження над споровим, вегетативним?

ІV. Представлення теми та очікуваних результатів.

( Вчитель пропонує разом визначити завдання уроку).

Завдання  уроку.

  • Розкрити переваги статевого розмноження над нестатевим;
  • Розглянути способи статевого розмноження нижчих та вищих спорових рослин;
  • Довести найбільшу досконалість статевого розмноження у покритонасінних рослин у зв’язку з виникненням генеративного органа – квітки.

V. Надання необхідної інформації

 

 

Переваги статевого розмноження над нестатевим.

  • За усіх випадків статевого розмноження внаслідок злиття гамет утворюється зигота.
  • Із зиготи розвивається зародок;
  • Із зародка розвивається проросток, а потім доросла рослина.
  • Відбувається успадкування ознак обох батьківських особин;
  • В організмі відбуваються нові комбінації ознак.

 VІ. Центральна частина уроку – інтерактивні вправи.

 

Вправа «Учитель-учень»

(Працюючи в парах учні вивчають навчальний матеріал, потім один стає «вчителем» пояснюючи іншому. На виконання вправи відводиться 10 хвилин.)

Завдання.

  • Статеве розмноження нижчих рослин.
  • Статеве розмноження вищих спорових рослин.
  • Переваги насінного розмноження над споровим, вегетативним.

Проблемне запитання.

Довести найбільшу досконалість статевого розмноження у покритонасінних рослин у зв’язку з виникненням генеративного органа – квітки.

VІІ. Рефлексія.

Вправа «Конкурс запитань»

(Учні у ході вивчення матеріалу готують по кілька запитань. Обмін запитаннями відбувається у формі конкурсу).

VІІІ. Підсумок уроку.

  • Чи все вдалося на уроці?
  • Що сподобалось?

   ІХ. Домашнє завдання. Опрацювати текст підручника. Творчі завдання.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

20 Статеве розмноження рослин (15.2 KiB, Завантажень: 27)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok20 (69.0 KiB, Завантажень: 13)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,308sec