Сприйняття себе

Тема: Сприйняття себе

Мета: сприяти усвідомленню власної значущості, цінності; допомогти сформувати впевненість у собі; формувати мотивацію самовиховання і саморозвитку.

 

Хід заняття

 

  1. Вправа «Подарунок».


Мета: розвиток уяви й невербальних форм спілкування.

Учні сідають колом.

Психолог: «Нехай кожний з вас по черзі зробить подарунок своєму сусідові ліворуч, подарунок треба вручити мовчки, але так, щоб ваш сусід зрозумів, що ви йому даруєте. Той, хто одержує подарунок, має зрозуміти, що йому дарують. Поки усі не одержать подарунки, говорити нічого не треба. Усе робимо мовчки».

Коли всі одержать подарунки, починаючи з останнього по черзі розповідають, що кому подарували; якщо у відповідях є неточності, з’ясовують, з чим це пов’язано. А якщо дитина не може сказати, що їй подарували, можна запитати про це в групі.

 

 

  1. Вправа «Чарівна крамниця».

Ведучий запитує учасників, які риси характеру їм притаманні. Потім він пропонує уявити, що вони знаходяться в чарівній крамниці, де він – продавець. Кожен учасник може обміняти риси (мудрість, сміливість, чесність, лінощі, злість тощо), яких, на його думку, забагато і ними можна поділитися з іншими, або ті, яких він хоче позбутися, на риси, яких йому не вистачає. «Покупець» здає свої риси, а «продавець» цікавиться, чи є те, чого потребує «покупець», і скільки він міг би дати взамін.

Під час обговорення учні діляться думками, чи кожна людська риса є цінною.

 

 

 

 

 

  1. Вправа «Бомбардування».

Учень сідає у крісло в центрі кола і вислуховує думки про свої сильні сторони, позитивні риси, у яких ситуаціях вони виявилися. Потім «бомбардування» отримує наступний учень. Потім наступний і т.д.

Таким чином, діти не тільки мають можливість підняти свою самооцінку, а й вчаться знаходити міцні сторони інших учнів.

 

 

  1. Медитація «Золотий мандрівник».

Сядьте зручно на стільчиках. Замружте очі й глибоко дихайте. Уявіть, що золоте світло поступово наповнює ваше серце, руки і ноги. Тіло починає світитися. Ви глибоко дихаєте, випромінюючи золоте світло. Ви стаєте світлішим.

Уявіть, що у вашому серці знаходиться золота куля світла. Це – золотий мандрівник. Подивіться, куди він вас поведе, послухайте, що він вам говорить. Після цього відкрийте очі.

Тепер золотий мандрівник завжди з вами. Він може їхати з вами в автобусі чи в машині, іти до школи … Ви можете думати про нього як про енергію, мир, силу або світло, що несе любов.

 

 

  1. Обговорення заняття.
завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,457sec