Справа твого життя

Тема: Справа твого життя

Мета: формувати в учнів старших класів свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, навчати аргументовано відстоювати власну думку; розвивати мислення; виховувати в учнів впевненість, культуру спілкування, повагу до думки співбесідника.

 

Обладнання: портрет Сократа.

 

Хід заняття

 

На класній дошці прилаштовано портрет Сократа, над ним написано тему заходу. Парти у класі розставлені півколом.

 

Слово психолога.

Сьогодні ми зібрались для Сократівської бесіди, основні умови якої — думка, слово і логіка.

Багато століть тому відомий мислитель Сократ збирав своїх учнів, щоби разом обговорити різні проблеми. Говорили переважно учні, Сократ же ставив їм запитання і поєднував думки логічними зв’язками. Чого прагнув великий учитель і філософ? Навчити своїх учнів розмірковувати і висловлювати правдиві, справедливі і розумні думки.

От і ми спробуємо стати учнями славетного мислителя. Але перед тим, як розпочати Сократівську бесіду, давайте визначимо її правила. (Підходить до дошки, записує правила.)

Правила сократівської бесіди:

  1. Не можу мовчати.
  2. Поважаю співбесідника.
  3. Платон мені друг, але істина дорожча.
  4. Заговори, щоб я тебе почув.

Сократівська бесіда передбачає діалог. Тож будьте готові швидко відповідати на запитання.

Розпочнемо бесіду з розминки, мета якої — активізувати думки. Відповідати на запитання серйозно не обов’язково, відповіді можуть бути і жартівливі. Але участь у розминці мають взяти усі присутні. До речі, така форма бесіди називається рондо.

 

Запитання до учнів.

Психолог ставить запитання. На кожне запитання учні відповідають по черзі.

Який у тебе зараз настрій?

Який у тебе настрій зазвичай?

З якими людьми тобі приємніше спілкуватись?

Як ти гадаєш, чим будеш займатися, наприклад, через п’ять (десять) років?

Слово психолога.

Дякуємо.,Тепер, коли ми трохи звикли до ролі співбесідників, перейдемо до обговорення основної теми, заради якої ми зібралися.

Ставши учнем дев’ятого класу, хлопець чи дівчина розуміють, що до самостійного дорослого життя їм залишається лише три кроки — останні шкільні роки. Наступає час, коли не школі, не вчителям і навіть не нашим батькам, а саме вам потрібно визначити свій подальший життєвий шлях, зробити вибір долі і нести відповідальність за цей вибір. Вам самим доведеться шукати відповіді на запитання, які поставить нам життя.

Кілька днів тому вам було запропоновано відповісти на запитання: «Як ти плануєш побудувати своє життя?». Гадаю, вам буде цікаво дізнатись, як на нього відповіли друзі і однокласники.

 

Творче завдання «Твої плани на майбутнє».

Усі учні класу по черзі зачитують свої відповіді на запитання.

 

Слово психолога.

Давайте спробуємо узагальнити ваші думки. Кожен із, вас мріє про цікаве, яскраве і благополучне майбутнє, кожен прагне визначити сенс свого життя.

 

Запитання до учнів.

Скажіть, будь-ласка, що вам потрібно для того, щоб ви вважали своє життя яскравим?

 

Слово психолога.

Узагальнюючи ваші висловлювання, можна зробити висновок, що основними складовими яскравого, змістовного життя є: по-перше, трудова діяльність, що приносить матеріальне і моральне задоволення; по-друге, друзі, любов, родина і, по-третє, повноцінний відпочинок.

Отже, ці три фактори ви вважаєте найбільш важливими для себе. Сьогодні ми поговоримо із вами про ваші майбутні професії.    

 

Бесіда.

Чарльз Дарвін свого часу сказав: «Якщо ви вдало оберете труд і докладете до нього душу, то щастя, саме знайде вас».

Чи згодні ви із цим висловом? Які аргументи «за» або «проти» можете навести?

Якій справі збираєтесь присвятити себе після закінчення школи?

Чим будете керуватися, обираючи фах (здібностями та зацікавленістю, матеріальними можливостями, престижем, родинною традицією)?

 

Слово психолога.

Так чи інакше, але вам самим обирати справу, якій присвятите життя.

Як ви гадаєте, друзі, якими якостями має володіти людина, щоб досягти успіху у роботі? (Учні висловлюють власні думки щодо запитання, ведучі узагальнюють відповіді і записують на дошці: «Талант», «Цілеспрямованість», « Працелюбність ».)

Ось які складові успіху ми із вами визначили (показує
на дошку). А тепер цікаво дізнатись, що ці складові означають для вас. (Учні класу по черзі дають визначення поняттям «талант», «цілеспрямованість» та «працелюбність».)    

А от які визначення цим поняттям дали відомі письменники та мислителі.

 

Талант

«Талант розвивається із почуття любові до справи, можливо навіть, що талант — у суті своїй — і є любов до справи, до процесу роботи.» (М. Горький.)    

«Головна ознака таланту — це коли людина знає, чого бажає.» (В. Ключевський.)

 

«Талант — це перед усім цілеспрямована воля до «перемоги.» (Л. Леонов.)

 

«Не буває двох талантів: один для життя, другий для творчості. Одного достатньо і на те і на інше. І можна бути упевненим: якщо цього таланту вистачило лише на штучне творіння, несправжнє, то і життя йому було під силу лише пусте і нікчемне.» (А. Камю.),

 

Цілеспрямованість

«Жодне діло не можна зробити добре, якщо не відомо, чого хочеш досягти.» (О. Макаренко.)

 

«Май мету усього життя, мету для відомої епохи твого життя, мету для відомого часу, мету для року, для місяця, для тижня, для дня і для години, для хвилини.» (Л. Толстой.)

 

«Якщо ти прямуєш до мети і будеш дорогою зупинятися, щоб жбурляти камінням у будь-яку собаку, що гавкає на тебе, то ніколи не дістанешся своєї мети.» (Ф. Достоєвський.)

 

«Коли у людини з’являється якась життєва мета, час не уповільнює свій біг, а прискорює.» (А. Риваоль.)

 

«Прямувати до мети усе життя можна лише у тому випадку, якщо вона постійно відсувається.» (Е. Лец.)

 

Працелюбність

«Я
взагалі не вірю в одну рятувальну силу таланту без копіткої роботи. І після успіхів, достатніх для того, щоб запаморочити голову найстійкішій молодій людині, я продовжував навчатися у кого лише було можна, і працював, працював, працював.» (Ф. Шаляпін.)

«Коли людина працелюбна, то і земля не лінується. »-(Китайська мудрість.)

 

«Люди середніх здібностей можуть досягати майже надзвичайних результатів лише завдяки цілеспрямованій і довготривалій працелюбності.» (С. Смайлс.)

 

«Працелюбність властива людині, чиє серце не дозволяє отримувати засоби і зручності життя за рахунок праці та щедрості інших.» (/. Барроу.)

 

Зверніть, будь-ласка, увагу на ці слова: визначити власну долю, зрозуміти себе, свої зацікавленості, залишитися відданим своїй меті і праці — це найбільше щастя для людини.

Визначити мету усього життя — завдання не з легких. Для цього, напевне, спочатку потрібно відповісти на запитання: «Що я робитиму найближчим часом?» Відповідь на нього і буде першим кроком до цієї мети.

 

Запитання до учнів.

Скажіть, досягти якої мети ви прагнете нині?

 

Слово психолога.

Юність — пора мрій та сподівань. Добре, якщо ці чудові можливості залишаться із вами на усе життя. Але, як правило, у реальному житті нас спіткають розчарування, невдачі. Це може торкнутись і обраного життєвого шляху — професії, яка, на вашу думку, мала розкрити вашу особистість і ваші здібності. Справа, що спершу, у мріях, здавалась цікавою, приємною і тому простою, раптом перетвориться на копіткий щоденний і подекуди тяжкий труд. Тож треба бути готовим, щоб прийняти труднощі і вдруге відчути, що обрана професія — дійсно ваша доля.

 

Запитання до учнів.    

Скажіть, будь-ласка, ким ви переважно відчуваєте себе у житті: оптимістами чи песимістами.

 

Гра «Оптиміст і песиміст».

У грі беруть участь усі учні класу. Спочатку із числа учнів учитель обирає п’ятьох суддів (хлопців та дівчат, які протягом заходу показали себе найбільш розміркованими, практичними і незалежними особистостями).

Психолог пропонує для обговорення наступну ситуацію:

«Учень N дуже захоплюється культурою та історією Японії. Загалом йому цікаво усе, що пов’язане з цією країною, він мріє поступити до престижного університету на факультет сходознавства. Але, по закінченню школи, учень не може здійснити свою мрію: державний конкурс дуже великий, а на контрактне навчання у родини не вистачає коштів. Урешті-решт N вимушений поступити до технічного вузу.»

Завдання гри — обидві групи мають визначити позитивні (оптимісти) і негативні (песимісти) сторони цієї ситуації. Судді мають оцінити усі наведені доводи.

Перемагає група учнів, яка виявилась переконливішою.
Можливе і зарахування нічиєї.

 

Слово психолога.    

У грі ми переконались, що у будь-якій ситуації можна віднайти і позитивні, і негативні моменти. Отже, важливо визначитись, який бік прийнятний саме для вас, зрозуміти, що поразка чи перемога залежить насамперед від того, як поставитись до даної ситуації.

З цього приводу дуже корисно згадати слова російського мовознавця Дмитра Лихачова: «Нас цікавить, якими рисами має володіти випускник? Розміркованим оптимізмом. Він має уміти з готовністю і гідністю переносити усі життєві труднощі, без яких не прожити і без яких у решті-решт, життя було б порожнє».

Тож знову ми повернулись до того, що справу нашого життя визначають наші особисті якості.

 

Виступ учнів-читців.

1-й учень

Ти
маєш пам’ятати, що від того

Іржавіє і лист новий заліза,

Що не знаходять діла жодного для нього,

І в сирості лежить він некорисний.

Душі людській — важкіше набагато:

Пороки потайні й пороки явні

До серця стежку пролягають — їх багато,

Запам’ятай із них хоч три принаймні:

По-перше — заздрість. Знищ її, неправу,

Й навчись по правді цінувать людей,

Цінити їхню вдачу, успіх, славу,

Не слухай заздрості лихих речей.

 

2-й учень

По-друге — злість. Біжи від неї, друже.

Сій доброту. Живи з повагою, обачно,

Себе суди, якщо когось осудиш,

Пробач комусь, якщо собі пробачив.

В пориві злому, в рішенні крутому ,

Утримайся і гніву не показуй.

Не спричини образи випадково,

Якщо ж спричиниш — вибачайсь одразу.

 

 

3-й учень

І третє — то коріння багатьох незгод,

Що безліч особистостей калічить,— Лінь.

Це ганебніший у всі віки порок,

Тож потурати ліні нам не личить.

Не у пустому лежанні щоденнім,

А в святі світлого, корисного труда

Шукай свій смисл, працюй завжди натхненно,

Щоб розквітала доля молода.

 

Заключне слово психолога.

Сьогодні, друзі, ми поставили перед собою важлива запитання: як визначитись щодо майбутньої професії? Як не помилитись у цьому життєво важливому виборі? Що стане запорукою нашого успіху у професійній сфері?

Сподіваюсь, що Сократівська бесіда допомогла вам у пошуку відповідей на ці запитання, а закінчити нашу зустріч хочеться словами наших поетів, Василя Симоненка і Максима Рильського:    

Є тисячі доріг, мільйон стежинок.    

Є тисячі ланів, але один лиш мій.

Ми працю любимо, що в творчість перейшла,

І музику палку, що ніжно серце тисне.

У щастя людського два рівних є крила:

Троянди й виноград, красиве і корисне.

 

 

 

 

Тема. Щоб у серці панувала злагода.

 

Мета: переконати учнів у тому, що права іншої людини треба поважати; допомогти учням визначити шляхи розв’язання конфлікту; навчити аналізувати конфлікт між правами різних людей та уникати конфліктів.

Обладнання: плакат зі схемою «Можливі виходи з конфлікту»; роздавальний матеріал (роздруковані аркуші з висловами та прислів’ями, «Тест на дратівливість»).

 

Хід заняття

 

Творча робота «Павутиння конфліктів».

Психолог на дошці записує слово «конфлікт» і обводить його овалом, потім ставить запитання до учнів:

  • Що, на вашу думку, означає це слово?
  • Які асоціації воно викликає?

Від слова «конфлікт» психолог малює стрілки і записує
відповіді учнів. Якщо учні висловлюють думки, подібні до
вже наведених, психолог записує їх і з’єднує поміж собою,
а не з головним овалом.





 



 


 


 

 

 

На завершення творчої роботи психолог ставить запитання, які узагальнюють усі висловлені думки стосовно конфлікту:

Що таке конфлікт? Яке визначення можна йому дати? (Під час конфлікту люди сваряться та ображають одне одного. Отже, конфлікт — це суперечка, яка може призвести і до бійки.)

Що спільного мають сформульовані вами конфлікти?

Що спричиняє конфлікти? (Між дітьми конфлікти виникають з різних причин. Зокрема, хтось не поступився місцем, книжкою, м’ячем; хтось розкрив чиюсь таємницю; хтось не погодився з думкою іншого; хтось на когось придумав прізвисько; хтось переміг у грі, а хтось програв, тощо.)    

Чи були ви коли-небудь учасниками якогось конфлікту?

Час минає. Конфлікт проходить. Скажіть, що ви відчуваєте, коли згадуєте про якийсь конфлікт: вам неприємно про це згадувати; ви про це згадуєте із задоволенням; вам байдуже; ви хотіли б про це забути.

 

Слово психолог.

Відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Спілкування людей — досить складний і делікатний процес. Кожний із нас вчиться цього все життя, здобуваючи досвід часто за рахунок помилок і розчарувань. І, на жаль, досить часто, ми потрапляємо в ситуації, які визначаємо як конфліктні. Яку роль відіграють конфлікти в нашому житті? Як їх розпізнавати і попереджувати,, розв’язувати?

Конфлікт — це процес різкого загострення протиріч і боротьби двох чи більше сторін. Проблема ця досить серйозна. Існує навіть наука, яка безпосередньо займається цим,— конфліктологія.

 

Вправа «Мікрофон».

Існує термін «конфліктна людина». Як би ви визначили риси характеру такої людини? Яку людину можна назвати,; конфліктною?

Психолог підсумовує відповіді учнів: конфліктній людині властиві бажання домінувати за будь-яких обставин, надмірні принциповість (псевдопринциповість) і прямолінійність у висловлюваннях і судженнях, поганий настрій, роздратованість, несправедлива оцінка вчинків і дій інших.

 

Запитання до учнів.

Чи подобається вам спілкуватися з конфліктними людьми? Чому?

А чи не буваєте ви інколи такими особистостями?

З якої причини може виникнути конфлікт між друзями? (Після відповідей учнів учитель креслить на дошці схему і разом з учнями детально аналізує її.)



 



 

 

Запитання до учнів.

Дейл Карнегі писав: «У суперечці не можна перемогти. Якщо ви програли — значить програли, якщо перемогли — теж програли». Чому? (Одержавши перемогу, ви почуваєтесь чудово. А ваш. співрозмовник? Ви змусили його відчувати вашу перевагу. Ви зачепили його самолюбство. Він гнівається. Чи приємно вам про це згадувати?)

 

 

Слово психолог.

Конфлікти можна класифікувати за певними категоріями. Наприклад, доволі дружні — гнівні, прості — складні, силові несилові.

Перебуваючи в конфліктній ситуації, люди діють по-різному. Спроба стати ніби осторонь конфлікту та спокійно проаналізувати його — це перший крок до розв’язання конфлікту таким чином, щоб не були зігноровані права жодного його учасника.

Розглянемо схему розв’язання конфлікту. (психолог вивішує на дошці плакат зі схемою.)

Можливі виходи з конфлікту



 



 


 

 

Існує кілька варіантів виходу з конфлікту.

Утеча — передбачити ймовірні конфліктні ситуації
й уникати їх.    

Притлумлення (згладжування) — не зачіпати проблемних
питань, які вже існують, роблячи вигляд, що все гаразд.

Виграш-програш — переслідувати мету обов’язкового
виграшу в конфлікті за рахунок неминучого програшу
партнера.

Компроміс — установка на взаємні поступки.

Виграш-виграш — налаштованість на вихід з конфлікту
не лише без жодних утрат, а й з певними взаємними здобутками.

 

У конфліктології розрізняють п’ять типів стратегів
розв’язання конфліктів.

1. Черепаха
(утеча). Черепахи втікають і ховаються у свій панцир, щоб обминати конфлікти. Вони відмовляються від власної мети та стосунків. Вони тримаються далі як від спірних питань, через які виникає конфлікт, так і від людей, до яких він причетний. Вони почувають себе безпомічними. Вони вважають, що намагатися вирішувати конфлікт — справа повністю безнадійна. Вони переконані, що легше втекти (фізично та психологічно) від конфлікту, аніж зіткнутися з ним.

2. Акула
(примус). Акули намагаються перемагати опонентів тим, що силоміць примушують їх приймати потрібний їм варіант розв’язання конфлікту. Для них найважливішою є власна мета, а стосунки з людиною мають невелике значення. Вони за всяку ціну добиваються свого. Потреби інших людей їх не турбують, їх мало хвилює те, чи вони комусь подобаються, чи проявляє хтось до них прихильність. Акули переконані, що конфлікти вирішуються тоді, коли один перемагає іншого. Вони хочуть бути переможцями. Перемога, на їхню думку, дає людям почуття гордості, це — успіх. Поразка викликає почуття безсилля, це — невдача. Вони намагаються здобути перемогу, приголомшуючи суперників, нападаючи раптово, а також залякуючи або загрожуючи їм з позиції сили.

3.    Плюшевий ведмедик
(згладжування). Для ведмедиків стосунки найважливіші, а власна мета не має великого значення. Ведмедики хочуть подобатися, хочуть, щоб усі їх любили і цінували. Вони вважають, що краще уникнути конфлікту заради гармонії,4 і впевнені, що конфлікти не можна обговорювати без шкоди для стосунків. Вони бояться завдати болю, образити, зіпсувати стосунки під час конфлікту. Щоб зберегти стосунки, вони готові поступитися своїми домаганнями. Плюшеві ведмедики немовби кажуть: «Я пожертвую власною метою, роби все, що ти хочеш, аби тільки я тобі подобався». Плюшеві ведмедики намагаються згладити конфлікт.

4.    Лисиця
(компроміс). Лисиці невибагливі як у досягненні своєї мети, так і в стосунках з іншими людьми. Вони шукають компромісу. Вони готові пожертвувати частиною своїх домагань під час конфлікту і переконують іншу особу поступитися теж якоюсь часткою своїх домагань. Вони шукають такого варіанта розв’язання конфлікту, коли б обидві сторони мали якусь користь
від цього, тобто «золоту середину» між двома протилежними позиціями.

5. Сова
{конфронтація). Сови дуже високо цінують власну мету та стосунки. Вони розглядають конфлікт як проблему, яку треба розв’язувати, а також як засіб поліпшення стосунків шляхом послаблення напруження між двома людьми. Вони намагаються розпочати дискусію і не заспокоюються доти, доки не буде знайдено рішення, яке б задовольнило обидві сторони в конфлікті, і доки напруга не спаде і негативні емоції не будуть повністю переборені.

 

Колективна робота за завданням.

Учитель пропонує чотири можливі варіанти розв’язання
конфліктів і просить учнів навести приклади зі свого життєвого досвіду, які б ілюстрували кожну з наведених нижче схем.    

  • Виграв-виграв: кожний щасливий і отримує те, чого

прагнув.

  • Виграв-програв: одна особа не отримує бажаного і є нещасною.
  • Програв-виграв: суперник не отримує бажаного, і є нещасним.
  •     Програв:програв: кожний витрачає час на суперечки, і жоден не отримує того, чого прагнув‘.

 

Робота з висловами і прислів’ями.

Психолог роздає роздруковані аркуші з висловами та прислів’ями, просить учнів по черзі зачитувати по одному вислову чи прислів’ю і, користуючись оцінною шкалою, визначати, наскільки вони відповідають їхнім діям під час конфліктів.

  1. Від суперечки легше утриматися, аніж потім збутися її.
    1. Якщо ви не можете примусити людину думати так, як ви робите, то примусьте її робити так, як ви думаєте.
  2. Теплі слова розтоплюють холодні серця.
  3. Послуга за послугу.
    1. Давай приходь, подумаємо разом.
      1. Під час суперечки заслуговує похвали той, хто перший замовкне.    
    2. Чия сила, того й правда.
    3. Солодкі слова роблять солодким рух уперед.
    4. Краще синиця у жмені, аніж журавель у небі.
  4. Істина знаходиться в знаннях.
  5. Той, хто б’ється і тікає, доживає до нової битви.

    12.Той перемагає блискуче, хто примушує своїх ворогів тікати врозтіч. 13.Убий ворога своєю надмірною добротою.

    1. Чесний обмін думками не приведе до суперечки.
      1. Ніхто не може претендувати на істину в останній інстанції, але кожний може зробити свій внесок у неї.
    2. Тримайся подалі від тих, хто не згодний з тобою.
      1. Тільки той, хто вірить у перемогу, перемагає на полі битви.
    3. Добре слово мало коштує, та дорого цінується.
    4. Зуб за зуб — це чесна гра.
      1. Тільки той, хто готовий відмовитися від власного права на істину в останній інстанції, збагатиться від істин, які знають інші.
      2. Уникайте сварливих людей — вони зроблять ваше життя нещасним.
    5. Людина, яка не тікає сама, змушує тікати інших.
    6. М’які слова забезпечують гармонію.
      1. Хочеш мати хорошого друга — зроби йому щось приємне.
      2. Відкрито говори про свої конфлікти і йди їм назустріч — тільки це приведе до їх найкращого розв’язання.
      3. Найкращий спосіб улагодження конфліктів — уникати їх зовсім.
      1. Займаю тверду, рішучу позицію (на тім стою і не можу інакше).
      1. Лагідність перемагає гнів.
      1. Краще щось, аніж нічого з того, що ти хочеш.
      2. Щирість, чесність і довір’я гори звернуть.
        1. Немає нічого важливішого, ніж те, за що тобі треба боротися.
      3. У світі завжди були й будуть переможці й переможені.
      4. Вони на тебе з каменем, а ти до них з прихильністю.
        1. Якщо-двоє йдуть на компроміс, то справедливе рішення гарантоване.
        2. Правди можна добитися, воюючи та воюючи.

          Оцінна шкала

          5 — відповідає в усіх випадках;

          4 — відповідає у більшості випадків;

          З — деколи відповідає;

          2    — відповідає, але дуже рідко;

          1 — ніколи не відповідає.

     

     

     

    Слово психолога.

    Деколи люди потрапляють у ситуації, коли їхні права конфліктують. Ці конфлікти можна розв’язати мирним шляхом.

     

    Робота в групах.

    Психолог поділяє учнів на три групи (по рядах). Кожній групі пропонується ситуація, в якій іде мова про конфлікт між персонажами.

    1. На подвір’ї житлового мікрорайону було збудовано баскетбольний майданчик, який улітку служив також для гри в теніс і волейбол, а взимку — для гри в хокей. Коли
    з    часом обладнання стало непридатним для використання, цей майданчик правив хлопцям за футбольне поле. Але згодом баскетбол знову став дуже популярним,
    і половина хлопців цього мікрорайону, зібравши гроші, відновила баскетбольні щити. Саме тоді виник конфлікт: хлопці мікрорайону поділилися на «футболістів» і «баскетболістів» — два ворожі табори.

    Які варіанти розв’язання конфлікту ви могли б запропонувати?

    На який варіант, на ваш погляд, погодились би обидві сторони?

    2.    Брати Мишко і Петрик посварилися за книжку. Мишко
    хотів її читати тоді, коли й Петрик.

    Як можна було братикам уникнути сварки?

    3.    Прийшов Кирило Кожум’яка до змія, а той йому й каже:

  • А що, Кирило? Прийшов битися чи миритися?
  • Де вже миритися? Битися з тобою, з іродом проклятим.

    От і почали вони битися – аж земля гуде.

    Чому Кирило погодився битися із змієм? (Психолог під час роботи у групах може за необхідності втручатися й надавати допомогу учням.)

 

Колективна робота за завданням.

Психолог просить учнів передати зміст останньої історії з точки зору негативного персонажа. (Наприклад, змій міг би сказати: «Я — змій, це моя робота їсти людей, а жахливий Кирило хоче відрубати мені голову».)

 

Запитання до учнів.

Чи порушувалися в цій історії чиїсь права? Якщо так, то чиї? Ким?

Як переписати цю історію, щоб кожний отримав своє, а конфлікту можна було б уникнути?

 

Бесіда.

Психолог формулює тему обговорення у вигляді запитання: «Бійка приносить користь чи шкоду людині? Чому?». З’ясувати це можна методом «мозкового штурму». Доцільно скласти поради, як уникнути бійки.

Вони можуть мати такий вигляд:

  • У разі виникнення конфлікту ніколи не вступай у бійку. Вона до добра не доводить. Може трапитися нещастя!
    • Не починай бійку першим.
  • Захищатися треба словами, а не кулаками. Бійка кулаками залишає свої «сліди»: подряпини, синці, ґулі, зіпсований настрій, образу. Подумай, чи варто отримати синці за те, через що виникла бійка.    
  • Не забувай, що у бійці можна отримати серйозну
    фізичну травму. Удар палицею, кинутий камінь можуть
    серйозно травмувати людину.
  • Бійку розпочинає той, хто не може стримати свої емоції, не знаходить потрібних слів, щоб переконати співрозмовника. Треба спробувати переконати свого супротивника в тому, що затівати бійку не варто.
  • Встрявати у бійку можливо лише в тих виняткових
    випадках, коли всі твої зусилля владнати справу мирно без
    результатні й треба захищатися або оборонити слабшого.

 

Тестування «Чи дратівлива ти людина?».

На кожне запитання дай відповідь «так» чи «ні».

Чи ти роздратуєшся, якщо:

  • якийсь «клишоногий ведмідь» наступить тобі на ногу?
  • у переповненому транспорті хтось% ненароком тебе штовхне?
  • гральний автомат «проковтне» твою монетку?
    • після ангіни мама тобі не дозволить з’їсти морозиво?
      Якщо на всі запитання ти дав (дала) відповідь «ні», то ти — не дратівлива людина.

 

Слово психолога.

Саме дратівливі люди найчастіше стають учасниками конфлікту. Аби уникнути конфлікту, постарайся діяти так:

—    з’ясуй причину конфлікту;

  • висловлюй свою незгоду щодо думок іншого так, щоб він не образився;
  • стримуй свої емоції;
    • узгоджуй свої думки з думками однокласників та друзів;
  • не сердься, коли програв. Поразку сприймай спокійно;
  • справедливо оцінюй власні дії та дії інших дітей;
  • уникай тих, хто нав’язує суперечку чи бійку;
  • намагайся негативну ситуацію перетворити на жарт;

 

 

Запитання до учнів.

Під час конфлікту людина перебуває в стані емоційного збудження. Які ж емоції супроводжують конфлікт? (Негативні: гнів, злість, роздратування, розчарування.)

 

 

Слово психолога.

Емоційний стан людини регулює насамперед нервова система. У свою чергу, емоції впливають на стан і функціонування внутрішніх органів. Будь-який емоційний струс, будь-яка конфліктна ситуація не минають для людини безслідно. Образа, сварка, горе, гнів, заздрощі або прагнення помститися — усе це знижує захисні сили організму і скорочує життя.

 

Заключне слово психолога.

Умійте володіти собою. Пам’ятайте: найкращий спосіб боротися з душевним неспокоєм — постійна зайнятість.

Щоб забути свої напасті, намагайтеся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, ви робите добро собі.

Не старайтеся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам’ятайте: кожна людина — така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ви, приймайте її такою, якою вона є. Умійте бачити в людині позитивні якості й у стосунках з нею опиратися саме на ці якості.

І під кінець така порада: не ображайтесь і не обурюйтесь критикою на вашу адресу, шукайте в ній відправні точки для самовдосконалення.

завантаження...
WordPress: 23.04MB | MySQL:26 | 0,355sec