Способи розмноження рослин

Тема. Способи розмноження рослин

Мета: ознайомити учнів із способами розмноження рослин ( оранжерея, теплиця, ботанічний сад..);   розвивати навики логічного мислення; вчити учнів працювати в групах, висловлювати власну думки, презентувати власні наробки.

Тип уроку: екскурсія ( заочна)

Форми і методи роботи: міні – проект

Терміни і поняття: оранжерея, теплиця, ботанічний сад, дослідна станція.

Обладнання: підручник, мікроскоп, мікропрепарати, таблиці, комп’ютер.

Девіз уроку

«Хто не знає куди прямує,

дуже здивується, якщо потрапить не туди»

М.Твен

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вітання учнів вчителем, побажання успіхів, співпраці.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Заповніть таблицю

Порівняльна характеристика типів розмноження

Ознаки Нестатеве розмноження Статеве розмноження
Тип поділу клітин    
Клітини, які беруть участь    
Фази ( гаплоїдна, диплоїдна)    
Участь батьківських особин    
Ідентичність покоління    
Біологічне значення    

 

Перевірка виконання робіт учнів.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Розмноження – це універсальна властивість живих організмів, здійснювана на певному етапі індивідуального розвитку. Окремі особини можуть бути безплідними і загинути, не залишивши потомства. Але якщо всі особини виду перестануть розмножуватись, то вид взагалі зникне з лиця Землі. Отже, сьогодні ви будете досліджувати форми розмноження організмів.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

У. Вивчення нового матеріалу.

Робота над міні проектом « Форми розмноження організмів»

Учні поділяються на 4 групи і ведуть дослідження по напрямках екскурсії.

Готують презентацію і «екскурсоводи»  вкінці ведуть екскурсію по:

І. Оранжерея.

ІІ. Теплиця.

ІІІ. Ботанічний сад.

ІУ. Дослідна станція.

Екскурсоводи  у своєму виступи , приблизно, висвітлюють такі питання:

  1. Що таке оранжерея ( теплиця..)
  2. Основні їх завдання.
  3. Перспективи розвитку.
  4. Значення для науки, людини, природи.

Під час роботи над завданнями , учні використовують різні джерела інформації, і також Інтернет. Готують екскурсійний листок із схемами, малюнками, побажаннями і т. д.

УІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія. Метод ПРЕС. Оцінка робіт учнів.

УІІ. Домашня робота. Повторити форми розмноження організмів.

Творче завдання: Деякі організми розмножуються нестатевим способом, якщо умови зовнішнього середовища сприятливі, і статевим – якщо умови несприятливі. Як ви можете пояснити цей факт?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

3 Тема Способи розмноження рослин (14.6 KiB, Завантажень: 25)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,314sec