Співробітництво з протилежною статтю

Мета: придбати досвід тісного співробітництва і спільної роботи з протилежною статтю.

Вправа 1. Незаселений острів
Розбийтеся на дві команди: бажано, щоб у кожній були і хлопці, і дівчата Ведучий інформує групу про те, що їхній корабель, на нещастя, затонув Але вони залишилися живі, і їм удалося розміститися на двох маленьких човнах. Човна носило два тижні по океану, поки, нарешті, не прибило до різних невеликих островів. Тепер, після того, як кожна група обжилася на своєму острові, вони повинні приготуватися до того, що залишитися тут прийдеться. можливо, назавжди. Кожна група одержує свої кут кімнати для будівництва нового будинку. Через кілька хвилин ведучий може дати подальші вказівки «написати колективний лист своїм родинам, запечатати його в пляшку і кинути в море», «відзначити першу річницю свого перебування на острові», «приготувати подарунки до дня народження». Вправа закінчується словами ведучого «Вам дуже пощастило. Корабель, що пропливав мимо, помітив вас. Будь ласка, приготуйтеся залишити ваші острови. У вас є кілька хвилин».

Вправа 2. Один і разом
Розбийтеся на пари «хлопець – дівчина». Сядьте один напроти одного і покладіть між собою лист паперу. Розділить його на три рівних полоси двома лініями. Спочатку ви можете намалювати на своєму краї листа те, що вам самим захочеться. На це у вас п’ять хвилин часу.
А тепер вам треба буде разом намалювати що-небудь у середині листа Обговоріть в парах, що ви хочете там намалювати У вас є дві хвилини, щоб спланувати майбутній малюнок.
Можете почати спільно малювати в центрі свого листа, якщо хочете розмовляти, то можете це робити. Прагніть прийти до рішення, що влаштує вас обох, щоб подальше малювання зробило приємність кожному з вас. У вас на це десять хвилин.
Після цього нехай кожна міні-команда представить свої результати групі.
Обговорення вправи:
– Чи легко було для тебе малювати разом зі своїм партнером?
– Чи задоволений ти вашим спільним малюнком?
– Що тобі сподобалося більше співробітництво з партнером чи твоя власна, індивідуальна робота? А що було складніше?
– Як ти думаєш, чи вийшло в тебе співробітництво зі своїм партнером? Чому ти так думаєш?

Вправа 3. Сіамські близнюки
Розбийтеся на пари «хлопець – дівчина». Одночасно можуть працювати чотири пари, інші поки будуть дивитися.
Сядьте за стіл якнайближче до свого партнера. Я покладу перед вами великий лист паперу, і буду дивитися, чи зможете ви намалювати картину, якщо ваші руки будуть прив’язані один до одного. Обмотайте бинтом передпліччя і лікті учасників так, щоб права рука сидячого ліворуч, виявилася забинтована разом з лівою рукою сидячого праворуч. Дайте учасникам два шматочки крейди різного кольору так, щоб вони тримали їх зв’язаними руками.
Коли ви будете малювати, пам’ятайте правило – малювати можна тільки прив’язаною рукою. Ви можете розмовляти між собою, щоб вирішити, яку картину ви будете малювати. У тих учасників, що виконують завдання, ви можете зараз учитися тому, як можна взаємодіяти.
Дайте парам приблизно 5-6 хвилин часу на кожну картину і пропонуйте малювати наступній групі.
Ускладнюємо умови цієї гри. Одному з партнерів зав’язують очі, і тільки йому дозволяється малювати. А інший партнер з відкритими очима буде керувати рухами руки «сліпого» гравця.

Обговорення.


 

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,706sec