Спілкування

Тема. Спілкування

Мета. Формувати в учнів розуміння поняття друг. Виховувати у дітей доброзичливість у ставленні до людей, товариськість у спілкуванні з однолітками,       турботливе ставлення до оточуючих. Вправляти школярів у ввічливому спілкуванні.

Обладнання: зошит,

 Хід заняття

І.Організація класу до роботи. Мотивація діяльності учнів

1.Привітання в парах     «Доброго здоров ‘я»

Діти повертаються один до одного, беруться за руки і промовляють віршик, одночасно імітуючи відповідні рухи:

– Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки

І сяють усмішки.

Здоров’ячка доброго!

Доброго дня!

Бажаєш і ти, бажаю і я!

ІІ. Повідомлення теми заняття

1.   Бесіда

– У вас є друзі? За що ви їх поважаєте?

–       Кого вважаєте справжнім другом?

–       Були у вашому житті ситуації, коди друг прийшов вам на допомогу, на виручку? Розкажіть про них.

–        А чи було так, щоб друг вас зрадив? Як ви себе почували в такому випадку?

–       А ви ніколи не зраджували свого друга?

–       Як ви ставитесь до дружби, людей різної статі? У нашому класі, школі є приклади такої дружби?

ІІІ. Робота над темою

2.     Аналіз етичних ситуацій. Працюємо в групах.

Ситуація 1( 1 група)

До Ігоря прийшов Володя.

– Не можу. На завтра не підготував математику.

– Кінчай зі своїми уроками, пропустимо перший період!

– Вибач, мені, Володю, але не можу. Вибач.

– Ех ти, а ще другом називаєшся.

 – Чи правильно вчинив Ігор? А що б ви зробили на його місці?

  Ситуація 2 (2 група)

Уяви, що ти з друзями знайшов загублений учителем аркуш. На ньому розв’язання задач, які включені в завтрашню контрольну. Друзі нагадали тобі, якщо не скажеш вчителеві, то нам усім забезпечені добрі оцінки.

Як  вчините ви? Послухаєте друзів? Чи повідомите  учителя про знахідку?

3.    Формування вміння уважно слухати товариша, концентрувати увагу на товаришеві.

1)    Гра «Що змінилося» (для пари)

Учитель викликає до дошки двох школярів і пропонує одному з них уважно розглянути свого товариша. Потім учень відвертається, а вчитель вносить зміни у зовнішній вигляд іншого. Учень повертається і каже, що змінилося.

2)    Гра «Дзеркало» (для пари, трійки, четвірки)

Потрібно повторювати один за одним рухи, пози, погляди. Спочатку вчитель сам грає роль учасника пари, а потім викликає до дошки двох школярів, один з яких показує, що потрібно робити, а інший «віддзеркалює».

4. Вчити учнів вести діалог

1.Гра «Ланцюжок запитань» .

Визиваю 2учні. Одному даю табличку з першим  питанням. Другий учень відповідає. «Судді» (клас) визначають переможця.

Варіант «Ланцюжка – запитань»:

1)Хто твій друг? → 2)Мій друг Рома. →3)Який він? → 4)Він добрий. → 5)Чому? → 6)Тому що завжди зі мною ділиться. → 7)Чим ділиться? і т.д.

Цей ланцюжок запитань і відповідей продовжується доки, поки хтось не «зав’яже вузлик», тобто не скаже останнє слово.

ІV. Робота в зошитах

1. Прочитай текст-плутанку. Запиши його правильно. Що для тебе означає дружити?

2.Прочитай. Відзнач, у кого більше можливостей пере­конати співрозмовника. Хто ввічливіший? Чому?

3.  З᾿єднай частинки прислів᾿їв.

4. Поділися своїми думками

V.Робота з висловами про дружбу

Обговорення законів дружби, розроблених В. О. Сухомлинським

1.  Не залишай друга в біді. Бути вірним дружбі — означає ділити з

другом не тільки радість, а й горе.

2.   Дружба і егоїзм — непримиренні і несумісні.

3. Дружба випробовується в біді і небезпеці.

4. Друг — якщо це тільки справжня дружба – стає частинкою тебе

самого. Якщо ти бачиш у поведінці друга щось погане, негідне вашої

однодумності; вашого прагнення до ідеального, скажи йому про це відверто.

5.Без відданої, вірної, вимогливої дружби неможливий колектив.

 

VІ.  Підсумок заняття

  «Один за всіх і всі за одного» (для четвірки)

Діти повертаються до пари, яка сидить позаду них. Учні по черзі простягають руки вперед, ставлять долоні одна на одну і промовляють:

«Ми маленькі діточки.

Як тоненьку свічечки,

Горимо, палаємо,

Дружно підростаємо.

«Один – за всіх,

Всі – за одного!»

завантаження...
WordPress: 22.84MB | MySQL:26 | 0,325sec