СПІЛКУВАННЯ НА ВІДСТАННІ

Мета: розвивати в учнів вміння користуватися сучасними засобами

інформації та спілкування, виховувати моральні якості та любов до свого здоров’я.


Хід заняття

Вчитель.

Гра-фантазія “Уяви!”

Діти, заплющіть, будь ласка, на хвильку очі! Навколо темрява, холодно, страшно. Морок ночі огортає вас… У таких умовах протягом шести місяців дослідник Антарктиди Роберт Бард жив сам. У своєму щоденнику він писав: “У мене є запас води та їжі, є спокій, якого я так прагнув. Але не можу обійтися без звуків, голосів та найголовнішого – спілкування!”

Уявіть, як змінилося б життя дослідника, якби він міг користуватися телефоном, міг отримувати газети або журнали, мав телевізора або радіо.

( Відповіді дітей)

– Отже, ви зрозуміли, що людині дуже важливо спілкуватися з іншими людьми: отримувати інформацію та ділитися нею. Сьогодні стало дуже модним спілкування на відстані і думаю, що це ви не заперечуватимете.

Що я тримаю в руках? (Показує мобільний телефон.) Здогадалися? Звичайно, ви правильно відгадали — це мобільний телефон, один із сучасних засобів спілкування на відстанні. Отже, екскурс в історію.

Історик.
Історія цього винаходу почалася нещодавно. Сорок років тому виникла перша назва «уокі-токі» — «ходжу та розмовляю». Це був важкий ранець, який носили за спиною. Перші апарати були настільки громіздкі, що ставилися лише в автомобілях. Згодом з’явилися апарати з ручкою для носіння, але теж важкі та незручні.

Зараз цей предмет неважко загубити й у кишені. З його допомогою можна слухати музику, користуватися мережею Інтернет, робити фотографії, відеозйомки, а найголовніше — спілкуватися з друзями, батьками та близькими людьми.

Колискою мобільного зв’язку є Скандинавія. Звідти почали своє розповсюдження Nokia, Ericsson. Та за ними крок у мобільному світі зробили США — Моtоrоllа, АТSТ.

Люди навчилися спілкуватися на відстані.

Спілкування на відстані (або дистантне спілкування) має свої етикетні правила. їх слід додержуватися, бо від цього залежать наші взаємини з іншими людьми.


Радіоінженер. По оцінках засобів масової інформації число користувачів персонального мобільного зв’язку у всьому світі вже перевищило 1 млрд. Провайдери мобільних систем зв’язку постійно покращують якість сервісу, що надається, і вводять нові послуги. Тому, згідно прогнозам фахівців, кількість користувачів продовжуватиме збільшуватися і ознак насичення продажів мобільних телефонів поки не спостерігається.

У економічно розвинених країнах практично кожен активний член суспільства користується мобільним телефоном.

З основними правилами телефонного спілкування ми ознайомимося на сьогоднішньому занятті.

Вчитель

Швейцарський мислитель кінця XVIII ст. Лафатер зауважував: «Хочеш бути розумним — навчися розумно запитувати, уважно слухати, спокійно відповідати, переставати говорити, коли нема чого більше сказати».

Спробуймо дослідити, як це твердження пов’язане з правилами спілкування по телефону.

(Діти висловлюють власні думки та припущення.)

Вчитель Щоб уникнути непорозумінь у спілкуванні, слід керуватися правилами, викладеними у нашій «Скарбничці телефонного етикету». Ви маєте уважно прочитати ці правила і запропонувати власні поради, як коротко та стисло вести розмову по телефону.

  • Коли телефонуєте Ви, треба спочатку привітатися або вибачитися.
  • Якщо телефонуєте незнайомій людині, потрібно обов’язково представитися, запитати ім’я і по-батькові того, з ким розмовляєте.
  • Говорити слід без поспіху, розбірливо, але стисло й чітко.
  • Розмовляючи по телефону, уникайте паралельних розмов з людьми, які перебувають біля вас.
  • Уважно слухайте співрозмовника, не перебивайте його.
  • Зазвичай закінчує розмову той, хто телефонує, а не той, кому телефонують.
  • Не можна телефонувати рано вранці або пізно увечері.
  • З’являтися в театр, приходити в гості з мобільними телефонами ― свідчення невихованості їхніх власників. Коли такі телефони з вами, їх краще вимкнути.
  • Некультурно хизуватися мобільним телефоном як показником моди.

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,320sec