Соціальне та культурне успадкування

Тема.  Соціальне та культурне успадкування.

Мета: познайомити учнів з традиціями, які є основними механізмами соціального та культурного успадкування; виховувати любов до традицій українського народу.

Тип уроку:         урок засвоєння нових знань.

Методи та форми роботи: наочні, словесні, елементи інтерактивних технологій; інтелектуальна гра “Ти – мені, я – тобі”, вправа “Шпаргалка”, вправа “Світлофор”.

Терміни та поняття:традиція, соціальне і культурне успадкування.

Обладнання: фотографії, малюнки на яких зображені традиції українського народу.

Девіз уроку.

Мудрість людей вимірюється не досвідом,

а їх здатністю набувати досвід.

Б.Шоу

Хід уроку.

І.       Організаційних момент.

Вправа.

Станьте в коло. По черзі потисніть своїм сусідам руку і висловіть свої побажання на цей урок.

 

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Інтелектуальна гра “Ти – мені, я – тобі”. Робота в парах. Взаємоопитуваня, взаємооцінка. Корекція.

 

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Метод “Мікрофон”.

Учні самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення теми.

 

ІV.    Повідомлення теми і теми уроку.

(Монітор комп’ютера).

 

V.      Надання необхідної інформації.

Розповідь учителя.

Традиція – це “елементи соціальної та культурної спадщини, що передаються від покоління до покоління і зберігаються в суспільствах у продовж тривалого часу”.

Традиція є основним механізмом соціального й культурного успадкування.

Найчастіше традиції виступають у формі звичаїв, обрядів, що відтворюють норми поведінки.

 

 

 

VІ.    Інтерактивна вправа.

Вправа “Шпаргалка”.

Учні працюють з підручником, додатковою літературою, виконуючи навчальне завдання. Створюють власну шпаргалку за якою будують свою відповідь.

Завдання груп.

І група.      Обрядовість зимового циклу.

ІІ група.     Весняні свята та обряди.

ІІІ група.    Літні свята.

ІVгрупа.    Осінні звичаї та обряди.

 

VІІ.   Рефлексія.

Вправа “Світлофор”.

Учитель ставить запитання з вивченого матеріалу. Учні піднімають картки. Зелену – знають відповідь, червону – якщо утруднюються з відповіддю.

 

VІІІ. Підсумок уроку.

Оцінювання і мотивація.

 

ІХ.    Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал в підручнику. Скласти кросворд “Календарні свята та обряди”.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

04 Тема Соціальне та культурне успадкування. (23.9 KiB, Завантажень: 19)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,327sec