Словосполучення (розповідь за малюнком)

Тема: Словосполучення (розповідь за малюнком).

Мета:на  практичних  вправах вчити  учнів створювати словесні малюнки,розширювати словниковий запас ,формувати уміння  спілкуватися  літературною  мовою.

Обладнання:предметні картинки, муляжі овочів та фруктів,різнокольорові листки,малюнок осені.

Хід заняття

І.Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ-

До  роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно –

Хай мине час не даремно.

Будемо уважні і старанні всі –

Сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Артикуляційна гімнастика.

1) Гра «Склади пелюстки до ромашки».

Вчитель показує пелюстку,а діти по губах(зображених на пелюсточці)  відтворюють голосний звук. Хто правильно відгадає звук,той кладе пелюстку на місце. 

2)Пісенька голосних звуків.

О-о-о – яєчко одно.

Знесла курочка чорненька,

Несе дівчинка маленька

О-о-о – яєчко одно.

3)Скоромовка.

Дзюрчить у лісі джерело,

Вода дзеркальна в ньому.

Допомагає джаз лісний

Перебороти втому.

ІІІ. Основна частина.

1) Оголошення теми і мети заняття.

Гра «Квітка для метелика».

Вчитель запрошує дітей на квіткову галявину.

–  Подивіться, яка гарна галявина. Що на ній виросло? (Квіти).

– Скільки? (Багато).

–  Подув вітерець, квіточки захиталися і з них злетіли метелики.

–  А тепер послухайте вірш. (Читає вірш Н.Забіли).

Я біжу, біжу по гаю,

Я метелика впіймаю.

А метелик не схотів,

Геть від мене полетів.

Полетів він на лужок,

Заховався між квіток.

–  Ось де ви були! Ви сховалися в кольорах!

Метелики хочуть знайти «свою» квітку, такого ж кольору, щоб вони були непомітними і їх не зміг ніхто зловити. Візьміть по одному метелику і допоможіть їм сховатися. Для цього треба знайти квітку таку саму за кольором, як і він сам, і посадити метелика на неї. Якщо посадити його на цю квітку, він буде зовсім непомітний.

(Діти з допомогою вчителя коментують свої дії).

Червоний метелик сів на свою червону квітку і сховався, його не видно.

2) Фізкультхвилинка. «То сонечко, то дощик».

Вчитель запрошує дітей погуляти на квітковій галявині.

– Давайте покличемо сонечко, щоб ми змогли погуляти.

Вийди, вийди, сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір»ячко.

Погода гарна, світить сонечко, всі метелики знайшли свою квітку, можна йти гуляти, стрибати.

Але ось налетів вітерець, пригнав хмаринку і почався дощ.

Дощик, дощик,

Кап-кап-кап!

Мокрі всі доріжки.

Нам не можна йти гулять

Бо промочим ніжки.

Вчитель. Біжіть швидше до мене під парасольку, сховаємось від дощу.

3)Поетична хвилинка (уривок з вірша М.Рильського читає вчитель).

Той,хто любить паростки кленові,

Хто діброви молоді ростить,

Сам  достоїн людської любові,

Бо живе й працює для століть.

4)Бесіда по прочитаному віршику

-Як розумієте словосполучення «паростки кленові», «людської любові».

-Який малюнок можна намалювати до цього віршика?

ІV.Домашнє завдання.

-Намалюйте малюнки до віршика,який ви чули сьогодні.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,619sec