Словникове багатство героїв літературних казок

Тема: Словникове багатство героїв літературних казок.

Мета: узагальнити і систематизувати уявлення учнів про словникове багатство героїв творів; розвивати зв′язне мовлення, пам′ять, уяву, спостережливість, творчі здібності учнів; виховувати любов до рідного краю, культури рідного народу.

Обладнання: запис української народної пісні «Ой на горі жито»,

 

Хід заняття

І. Організація учнів до заняття.

ІІ. Створення святкової атмосфери.

  • Діти, чи хочете ви побувати не просто на занятті, а на занятті-святі?
  • Сьогодні ми з вами запрошені на день народження Літературної казки. Вона живе у великій, цікавій країні, де можуть відбуватися різні пригоди і чудеса. Кожен з вас може стати чарівником, якщо протягом заняття буде уважний, кмітливий, спостережливий, веселий.

ІІІ. Повторення вивченого про літературні казки.

  1. Бесіда:
  • Діти, щоб потрапити нам у цю країну, необхідно виконати завдання.
  • Як по-іншому називають літературні казки?
  • Чим вони відрізняються від народних?
  • Розкажіть про улюбленого героя літературної казки.
  1. Гра «Збери назву казки».

    На дошці зображена невелика казкова хатинка. Навколо неї «розсипані» слова.

  • Ви знаєте, що на День народження приходять з тортом. Щоб його нам придбати і зайти у хатинку-пекарню, необхідно скласти слова, що є назвами літературних казок.

    Лисиця Вовк Їжак Цар Фарбований

Козлята Лис бузиновий Журавель

  • Тепер ми можемо зайти в пекарню. Тут чисто і гарно. На столі красуються не тільки торти, а й тістечка, пиріжки, булки, бублики. Все це приготували умілі руки господині.
  1. Фізкультхвилинка.

    Діти імітують рухи господині, яка все це приготувала.

    Я печу, печу, печу

    Діткам всім по калачу

    Щедро маком притрушу,

    В піч гарячу посаджу.

    Випікайтесь, калачі,

    У натопленій печі.

    Буду Сашу, буду Нату

    Калачами пригощати.

  2. Інсценізація уривка з казки Н.Забіли «Вовк і козлята».

     

  • Для того, щоб відчинилися двері хатинки, у якій живе Казка, нам необхідно інсценізувати уривок із казки «Вовк і козлята».
  • ( Учитель звертає увагу на культуру мовлення під час інсценізації казки, міміку, жести).
  1. Підсумок заняття.
  • Діти, ви гарно справилися із усіма завданнями. Казка чекає на вас . То ж ви можете заходити до неї у хатинку, бо все про неї знаєте, вмієте висловлювати свої думки, правильно передаєте з допомогою голосу, міміки, жестів характер героїв казок.
  • А цим тортом Казка пригощає всіх вас за те, що ви так старанно працювали.
завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,302sec