Складені задачі на дії різного ступеня для 3 класу

Довжина жаби становить 4 см, тритона – у два рази більше, ніж жаби, а тритона гребінчастого – стільки, скільки разом довжина жаби й тритона. Яка довжина тритона гребінчастого?

 

Середня температура повітря на Азовському узбережжі в червні +20ºС, у липні на 5ºС більша, ніж у червні, у серпні на 3ºС більша, ніж у липні, а максимальна температура вдвічі більша, ніж температура в червні. Яка температура кожного літнього місяця й максимальна?

 

На зиму мама заготовила 50 кг вишневого й полуничного варення. До Нового року сім’я з’їла 12 банок по 2 кг варення в кожній. Скільки варення ще залишилося?

 

Розмах крил бражника сягає 13 см, розмах крил аполона – на 4 см менший, ніж бражника, а павиного ока – втричі менший, ніж в аполона. Який розмах крил у павиного ока?

 

На борошномельний комбінат привезли 8 мішків зерна, по 60 кг в кожному, і ще 520 кг зерна. Скільки всього кілограмів зерна привезли на комбінат?

 

У сад привезли саджанці груш. Після того як посадили 4 ряди по 26 груш у кожному, ще залишилося 17 груш. Скільки всього саджанців груш привезли?

 

На фермі за 1 день надоїли 457 л молока. Із 297 л зробили сир, а решту молока розлили порівну в 4 бідони. Скільки літрів молока в кожному бідоні?

 

На птахофермі одній курці на день видають 130 г різних кормів, , а одній качці – на 20 г кормів більше. Скільки кормів за день отримують 3 курки і 2 качки разом?

 

У шкільну їдальню привезли сік: 7 трилітрових банок і 9 дволітрових. Увесь сік випили за три дні порівну кожного дня. Скільки літрів соку випили за 1 день?

 

На старому верстаті робітник обробляє за годину 2 деталі. На новому верстаті він почав обробляти за годину 9 таких деталей. На скільки більше деталей став обробляти робітник за робочий день?

 

На вантажівку кладуть 200 мішків із картоплею, а з кукурудзою – на 50 мішків менше. З поля відправили 3 вантажівки з картоплею і 2 з кукурудзою. Скільки всього мішків привезли на склад?

 

До шкільного спортивного залу купили 5 м’ячів та 8 скакалок. Вартість одного м’яча 8 гривень, а вартість однієї скакалки на 2 гривні менше. Скільки було витрачено коштів на закупівлю м’ячів та скакалок?

 

Сільськогосподарська спеціалізація Закарпаття – виноградарство. 7 малих ящиків з виноградом важать 35 кг, а 6 великих – 48 кг. На скільки кілограмів один великий ящик з виноградом важить більше, ніж малий

 

До Києва їздили 4 групи дітей. У трьох групах було по 12 учнів, а в четвертій – 14 учнів. Скільки всього учнів побувало в Києві?

 

Учні третього класу здали вчительці 109 закладенок. На уроці праці всі 28 учнів зробили по 2 закладенки кожний, а решту зробили вдома. Скільки закладенок діти зробили вдома?

 

У приміському господарстві зібрали 350 ц помідорів, огірків – на 160 ц більше, ніж помідорів, а картопля – у 4 рази більше, ніж огірків. Скільки всього центнерів овочів зібрали?

 

3 бички й 2 вівці важать разом 300 кг. Вівці важать по 30 кг кожна. Скільки важить один бичок?

 

У ботанічний сад привезли кущі троянд. Білих троянд 45 штук, червоних у 2 рази більше, ніж білих, а жовтих – на 85 штук менше, ніж білих і червоних разом. Скільки привезли жовтих троянд?

 

Перша бригада овочівників зібрала 5 ящиків моркви по 18 кг у кожному. Друга бригада зібрала 6 ящиків. Скільки кілограмів овочів було в одному ящику другої бригади, якщо разом дві бригади зібрали 186 кг моркви?

 

Восени у шкільному саду учні посадили 3 ряди шипшини по 12 кущів у кожному. Коли навесні посадили ще кілька таких самих рядів кущів, усього кущів стало 96. Скільки рядів кущів посадили навесні?

 

Маса 5 однакових штампів і 5 заготовок 880 кг. Маса одного штампа 130 кг. Яка маса однієї заготовки?

 

В Чорному морі рибалки ловили рибу. Бичків наловили 106 кг, тарані на 67 кг менше, ніж бичків. А пеленг аса в 2 рази більше, ніж тарані. Скільки всього кілограмів риби наловили рибалки?

 

В овочесховище привезли 680 кг картоплі по 20 кг у мішку й 390 кг моркви по 30 кг у мішку. Скільки мішків овочів привезли в овочесховище?

 

Із трьох ділянок зібрали 5 т картоплі. З першої ділянки зібрали 720 кг, а з другої вдвічі більше, ніж з першої. Скільки картоплі зібрали з третьої ділянки?

 

Перший гірник видобув 28 кг вугілля за одну годину, другий – на 35 кг більше, ніж перший, а третій – у три рази менше ніж другий. Скільки вугілля видобули гірники за одну годину разом?

 

На першій ділянці шахти видобувають 168 т вугілля за зміну, на другій ділянці – у 3 рази більше. На скільки більше тонн вугілля видобувають на другій ділянці?

 

У трьох цехах виплавляють за добу 56 т металу. Перший цех виплавляє 16 т металу, другий – удвічі більше, ніж перший. Скільки тонн виплавляє третій цех?

 

У класі 28 учнів. У конкурсі брали участь 3 учнів, у групі підтримки дітей було у шість раз більше. Скільки учнів не їздили на конкурс?

 

Три робітники заробили разом за тиждень 800 грн. Перший і другий робітник заробили 503 грн., а другий і третій – 555 грн. Скільки грошей заробив кожний робітник?

 

Троє гірників за зміну видобули 208 кг вугілля. Перший і другий – 129 кг, другий та третій – 115 кг. Скільки кілограмів вугілля видобув кожен з гірників окремо?

 

На свято в учні 3 класу чотирьом групам дитячого садка подарували 48 кульок. Першій групі 12 кульок, другій – 8 кульок, а третій і четвертій – решту, порівну кожній. По скільки кульок учні подарували третій і четвертій групам?

 

Три дні учень читав по 45 сторінок підручника щодня, а потім прочитав ще 50 сторінок. Скільки сторінок йому залишилося прочитати, якщо в підручнику 325 сторінок?

 

У третіх класах навчається 94 учні, у четвертих – на 4 учні більше. Визнач середню наповнюваність класів, якщо таких класів 8.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,604sec