Складання цілого з частин

Тема. Складання цілого з частин.

Мета. розширювати знання учнів про «ціле» та «частини»; удосконалювати вміння складати з частин ціле; вчити зосереджуватися на сприйнятті цілого, сприяти розвитку рухової пам’яті, спостережливості, вольової регуляції; розвивати мовлення учнів, логічне мислення, увагу, мовлення, дрібну моторику рук; формувати позитивну навчальну мотивацію.

Обладнання. Квітка – семицвітна, лист від квітки, маленькі квіточки для нагород, малюнок помідори.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

 

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти — просто молодці!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені директор віддала листа, який надійшов саме нам, учням 1-Б класу (відкриваю конверт і зачитую листа).

Доброго ранку, любі діти!

Я квітка-семицвітка.

Запрошую вас зі мною навчатись і гратись. Для цього ви повинні відірвати по одній пелюстці і виконувати завдання. А разом промовляйте такі слова:

«Пелюстку відірвемо,

Гуртом усе почнемо».

За гарні й правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

Квітка-семицвітка

(Закріплюю квітку на маленькій дошці.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-а пелюстка (червона)

Зі мною будете грати,

Знання закріпляти.

– З чим знайомилися на попередньому занятті?

– Подивіться на малюнок і скажіть, де тут ціле, а де частина?

 

 

 

 

 

 

– Що потрібно зробити, щоб у нас стало 2 цілих помідора? (Добавити ще одну половинку).

– Це ї буде темою нашого заняття: «Складання цілого з частин».

– А квітка-семицвітка дарує вам перший свій листочок.

ІІІ. Робота над темою. Робота в зошиті с. 44-45.

2-а пелюстка (жовта) (завд. 1)

– Допишіть слова, щоб вийшла скоромовка.

Дружно, швидко вимовляй,

Чистомовки, скоромовки промовляй!

(Учні дописують в зошитах склади і зачитують чистомовку)

Ба Ба, ба, ба — на березі цвіте вер … .

Бо Бо, бо, бо —Богдан малює не… .

Бі Бі, бі, бі — білка грає на тру

Бу Бу, бу бу — де ж вона взяла тру . ?

Би Би, би, би — у бобра болять зу . .

Бе Бе, бе, бе — він побачив те . .

(Завдання 2-ої пелюстки виконано, нагородження кращих учнів маленькими жовтими квіточками.)

3 – тя пелюстка (помаранчева). (завд. 2)

Ціле пригадай

І з частинок віднови.

– Скільки цілих сніговиків можна зібрати з цих частин? Всі частини першого сніговика розфарбуй жовтим кольором. Другого – голубим.

(Завдання 3-ої пелюстки виконано, вручення учням помаранчевих квіточок.)

4-а пелюстка (синя)

Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився?

Діти. Треба дружно нам всім встати,

фізкультпаузу почати!

Фізкультхвилинка

Руки вище підніміть і спокійно опустіть.

Руки вгору, руки в боки,

і зробіть чотири кроки.

Руки вгору, руки вниз,

на сусіда подивись.

Руки вище підніміть

і спокійно опустіть.

Розведіть їх у сторони,

плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

(Після виконання фізкульхвилинки всі діти отримують сині квіточки.)

5-а пелюстка (зелена) (завд.3)

Зі мною ви пограйте,

Слова знаходьте, складайте і читайте.

Виконання логічних завдань.

Ридають літери у кожному рядочку:

Від слів лишаються лише шматочки!

Початок треба відшукати,

Щоб всі слова ті врятувати.

(Вручення кращим учням зелених квіточок.)

6-а пелюстка (блакитна) (завд. 4)

Гарно всі читаємо,

Загадку відгадаємо!

– З»єднайте з розсипаних слів загадку. Відгадайте її.

(Дітям, які перші спарвилися з завданням, вручаю коричневу пелюстку)

7-а пелюстка (фіолетова) (завд. 5)

– З’єднайте частинки щоб утворилися геометричні фігури. Назвіть їх та намалюйте у зошитах.

(Нагородження учнів фіолетовими квіточками.)

VI. Підсумок заняття.

Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!

Квітка-семицвітка, прощавай, лети,

З радістю ми грались, щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала,

Грою зацікавила, знань усім додала.

Скажемо всі разом: дякуємо тобі!

А вона нам?

Учитель зачитує на серцевині квітки: 1-Б, ви — просто молодці!

— Якими враженнями від уроку ви поділитесь вдома?

— Що для вас було найцікавішим?

— Покажіть квіточки, які ви одержали.

— А як ви думаєте, що ми можемо уквітчати ними? (Скатертину, хустку)

— Наклейте квіточки у зошити.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Складання цілого з частин (126.4 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,489sec