Складання речень

Тема.  Складання речень.

Мета. Активізувати знання учнів про речення як складову частину зв»язного мовлення; розвивати вміння ділити текст на речення, працювати творчо, розвивати уяву, відокремлювати речення одне від одного в усному мовленні та на письмі; вчити самостійно складати речення; виховувати любов до тварин.

Обладнання. Іграшка кролика, малюнок будиночка кролика, слова до завдання  «Буквоїд»,  робочі зошити.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

    – Подивіться мені у вічі. Погляньте один на одного, посміхніться. Сьогодні у нас зустріч з новим героєм. Відгадайте загадку і дізнаєтесь хто він.

Влітку сірий, а взимку білий. (Заєць)

– Де живе зайчик?

– Як називається його родич, який живе у людей? (Кролик)

– Наш герой сьогоднішнього заняття – це кролик. (Іграшка кролика)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

– На занятті ми будемо вчитися відновлювати слова і складати з ними речення.

    – Де живуть кролики?

ІІІ. Робота над темою заняття.

– А наш кролик незвичайний, а казковий, нам потрібно спорудити йому будиночок.

– Уявімо, що будуємо будиночок. З яких частин складається будинок ви дізнаєтесь, якщо виконаєте завдання.

    Завдання 1.  «Спорудимо будинок». (Зошит с. 20-21, завд.1)

– Розв»яжіть анаграми і знайдіть з чого ми будемо будувати будинок кролику. Запишіть їх у зошити.

(Анаграми – це слово або словосполучення, утворене шляхом перестановки окремих літер чи складів іншого слова)

ріДве, кнаві, чкару, рандаве, хад, нисті.

 (Двері, вікна, ручка, веранда, дах, стіни)

     – Щоб оселя мала гарний вигляд, прикрасимо двір. Посадимо дерева.

рбаВе, резабе,  бинагоро, шагру, сикпер.

(Верба, береза, горобина, груша, персик)

     – Посадимо також квіти.

яндаТро, машрока, страай.

(Троянда, ромашка, айстра)

     Завдання 2.  «Буквоїд».

– Кролики люблять гризти капусті, моркву. Він так захопився, що в словах вигриз деякі літери. Бідолаха дуже засмутився. Допоможемо йому відновити слова. І ви дізнаєтеся хто живе по сусідству у нашого героя.

 

Гу.к.

Ко.а

К.чк.

Ко.о.а

Пес.к

 

 

 

– Складіть речення з відновленими словами за схемами поданими у вашому зошиті. (завд. 2)

– Пригадайте, з чого складаються речення? (Зі слів)

– Як позначаються на письмі початок і кінець речення? (З великої букви; крапка, знак оклику, знак питання)

 (Діти складають усно речення до схем у зошиті)

(Кролик має багато друзів.)

(Кролик дружить з песиком.) і т.д.

(До кролика в гості прийшла качка.)

Завдання 3 «Що це?».

Завдання 3 «Що це?» (завд.3)

– Кролику подобається гуляти своїм новим садом. Він любить милуватися природою.

– За певними ознаками відгадайте чим він любить милуватися?

Жовта, соковита, смачна – це ______. (груша)

Круглий, червонобокий, стиглий – це _______. (персик)

Запашні, духм»яні, червоні, білі – це _______. (квіти)

Фізкультхвилинка

– Кролик хоче відпочити і запрошує вас приєднатися до нього.

А тепер у нас розминка,

І тепер фізкультхвилинка.

Встали рівно біля парт,

Починаємо наш старт.

Ось зігнули так ручата

Й полетіли, мов качата.

Ніжками затупотіли,

Потім разом всі присіли.

До сонечка потяглися

І у боки так взялися.

Вправо разом нахилились,

Вліво, щоб не помилились.

Руки вниз ми опустили

Й трохи ними потрусили.

Шию трішки розім»яли

І за парти посідали.

А тепер мерщій до справ,

Кожен вченим з нас щоб став.

   Робота з деформованим текстом.

Завдання 4.  Гра «Допоможи кроликові». (завд.4)

– Поки ми відпочивали, кролик ліг під вербою і почав писати речення. Не встиг він завершити своє улюблене заняття, як налетів сильний вітер і змішав усі слова. Допоможіть кроликові  відновити їх. Підказка, початок речення пишеться з великої букви.

ягоди,  і, ростуть, гриби, В, лісі.

       скаче, Білочка, деревах, по.

       веселу, Пташка, пісню, співає.

Завдання 5.  Гра «Будівельники» (поширення речення) (завд.5)

– Кролик забув, як називають тих людей, які споруджують будинки. А ви знаєте чк? (Будівельники)

– Ви сьогодні будівельники, тому вам потрібно до кожного рядка слів дібрати ще слова так, щоб поширити речення.

Кролик стрибає.

Кролик весело стрибає.

Маленький кролик весело стрибає.

В садку маленький кролик весело стрибає.

Завдання 6  «Подарунок». (завд.6)

– Наш кролик так захопився красою природи, що вирішив подарувати вам малюнок. Що він в ньому передав? Складіть речення. Запишіть їх.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV. Підсумок заняття.

– Що ми робили на уроці?

– Чи сподобалося виконувати завдання?

– Що таке речення?

– Які розділові знаки можуть стояти в кінці речення?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Складання речень (101.1 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,347sec