Скелетні системи. Анатомічна будова скелета ссавців

Тема. Скелетні системи. Анатомічна будова скелета ссавців.

Мета: продовжувати формувати знання учнів про скелетні системи; з’ясувати, яка анатомічна будова скелета ссавців; виховувати бережливе ставлення до ссавців.

Обладнання: таблиці: “Будова скелета ссавців”, посібник.

 

Хід заняття .

І.       Організаційний момент.

Вправа “Привітання та побажання хорошого настрою”.

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Діагностична бесіда.

  1. Яка будова опорно-рухової системи організму?
  2. Які функції виконує опорно-рухова система?

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Гра “Мікрофон”.

Учні за допомогою “Мікрофона” самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення. Наприклад: дайте відповідь на запитання: “Що я буду знати після цього уроку?”

ІV.    Вивчення нового матеріалу.

  1. Скелетні системи. (Пояснення вчителя.)
  2. Анатомічна будова скелета ссавців.

Творча лабораторія.

         Учні об’єднуються в групи за знаками зодіаку. Кожна група отримує завдання на опрацювання якого відводиться 8 хв. Після чого групи об’єднуються і обмінюються інформацією.

Завдання для роботи в міні групах.

І група.     Розгляньте череп, з’ясуйте з яких кісток побудований.

ІІ група.    З’ясувати на які відділи поділяється осьовий скелет.

ІІІ група.   Які кістки входять до складу поясу задніх кінцівок?

ІV група.  З яких кісток складається задня кінцівка?

V група.    Які кістки входять до складу поясу передніх кінцівок?

VІ група.  З яких кісток складається передня кінцівка?

 

  1. Заповнення таблиці “Будова скелета ссавців”.

 

Відділ скелета

З яких кісток побудований

Череп

 

Хребет

 

Пояс задніх кінцівок

 

Задня кінцівка

 

Передня кінцівка

 

Пояс передніх кінцівок

 

 

V.      Рефлексія.

Складання тестових завдань. (Використовуючи матеріал міні-посібника підготувати шість тестових завдань.) Наприклад:

  1. Яка кількість хребців у шийному відділі жирафи, собаки, миші, щура?

а) різна; б) однакова.

2.                Плечовий пояс складається з: а) лопаток; б) кісток тазового поясу; в) ключиць; г) хребців.

VІ.    Підсумок заняття .

Вправа “Плутанина”. Назвіть по одному слову-асоціації із сьогоднішнім уроком.

VІІ.   Домашнє завдання.

Вивчити матеріал параграфа. Скласти сенкан з вивченої теми.

завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,323sec