Сімейні взаємини

Мета: розвиток почуття гордості за свою родину і своїх батьків, що додає впевненості в собі, вчить аналізувати сімейне життя своїх батьків.

Вправа 1. Сімейна історія
Для підготовки до цієї гри дайте учасникам групи завдання – принесімо на наступне заняття такий предмет, що уже давно зберігається в їхній родині і є її гордістю. Чим цей предмет старіший, тим краще. Це може бути фотографія дідуся чи бабусі, прадіда чи прабаби, книга, передана з покоління в покоління, стародавній документ чи нагорода. Попросіть старшокласників обговорити з батьками, що саме варто принести в групу, щоб показати, чим пишаються їхні родини. Якщо цей предмет занадто великий чи занадто коштовний, то учні можуть просто намалювати його і принести на заняття цей малюнок. Важливо, щоб підлітки обговорили з батьками, чому цей предмет гідний поваги, яку пам’ять несе він у собі, скільки років йому, що з ним відбувалося. Старшокласники повинні принести сімейну реліквію і до початку заняття нікому не повідомляти, що це таке.
Інструкція:
Сядьте, будь ласка, в одне загальне коло. Сьогодні ми поговоримо про наші родини. Родина складається не тільки з нас і наших батьків, але і з наших бабусь і прадідів. Саме їм ми повинні бути вдячні за своє існування на цій Землі, саме вони дали нам багато чого з того, що наповнює наше життя змістом і дає нам надійний багаж життєвого досвіду і знань. Поставте свої пакети перед собою на підлогу По черзі кожний з вас повинний продемонструвати принесений із собою предмет і розповісти про нього. Хто хотів би почати?
У першу чергу обговорюються сильні сторони родини оповідача.

Вправа 2. Сімейна фотографія
Попросіть учасника групи поставити членів групи в композицію для сімейної фотографії. Нехай цей учасник повідомить усім, кого з близьких чи родичів, друзів зображує кожен учасник тренінгу. Звучати це повинно приблизно так: «Ти будеш зображувати мого старого друга N. Він дуже добра і чуйна людина». Попередьте автора, що в композицію повинні входити тільки симпатичні йому люди.
Нехай групу для фотографування створять два чи три учасники.

Вправа 3. Зроби батьків щасливими
Усі ви, ймовірно, хочете, щоб батьки любили вас і робили усе для того, щоб ви були веселими і щасливими. Але часом і самим батькам потрібно почувати себе щасливими і ви можете зробити в це свій внесок. Кожний знає, що задоволені своїми дітьми мама і тато стають набагато щасливішими дні, це ваші батьки відчули себе більш щасливими.
Візьміть листок паперу, і почніть складати список. Спочатку запишіть те, що ви можете сказати батькам (чи одному з них), щоб вони могли отримати додаткову порцію радості. Потім напишіть, чим ви можете допомогти батькам, щоб вони могли частіше посміхатися (10 хвилин). Тепер напишіть, що ви могли б зробити, щоб допомогти батькам справитися з проблемою чи турботою, що їх зараз мучить. Крім того, напишіть, що ви можете зробити зовсім приголомшливого, щоб батьки стали ще щасливіші (5 хвилин).
А тепер прочитайте те, що ви написали. Підкресліть ті пункти свого списку, які справді хочете виконати, і постарайтеся це зробити сьогодні чи завтра (3 хвилини).
Тепер об’єднаєтеся по двоє і обговоріть ваші ідеї один з одним. Вислухайте, що думає ваш партнер із приводу твоїх ідей (5 хвилин).
Дайте кожному можливість у колі розповісти про що-небудь, що він дійсно хоче зробити. Пізніше поверніться до цієї теми і попросіть учасників групи розповісти про те, що вони насправді зробили і які результати ваших дій.

Обговорення.


 

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,305sec