ШКОЛА ВЗАЄМОДОВІРИ: «ЩО ОЗНАЧАЄ ПОВАЖАТИ ІНШИХ?»

Мета: поглибити й поширити поняття учнів про повагу та ввічливість; показати необхідність виконання правил культурної поведінки й спілкування.

Обладнання: плакати з цитатами: « Ввічливість і повага – це сума маленьких жертв, які ми приносимо оточуючим нас людям» ( Емерсон»), « Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість» ( Сервантес)

Хід заняття:

Слово вчителя. Необхідність спілкування людей на основі визначених, а головне – всім добре відомих правил стає все більш очевидною. Ці правила треба знати всім і не слід нехтувати ними.

« Правил поведінки дуже багато – спробуй їх всіх запам’ятати!» – скажуть деякі. Насправді є одне просте правило: людина своєю поведінкою і зовнішнім виглядом не повинна спричиняти незручності тим, хто поряд. І тоді її вважатимуть інтелігентною людиною.

( Учитель звертає увагу учнів на плакати з цитатами) . Правильність цих висловів безсумнівна, і протягом усього життя ви будете кожний раз переконуватись у цьому.

Запитання до учнів.

У яких вчинках проявляться повага до людини та ввічливість ?

Ввічливість та повага є одним із проявів доброзичливого ставлення до людей, з якими ми щоденно спілкуємося вдома, у школі, магазині чи транспорті. Ввічлива, тактовна, скромна і доброзичлива людина достойно вийде з любої життєвої ситуації, залишивши в оточуючих приємну думку про себе.

Учитель поділяє учнів на дві команди. Перша команда за 5 хвилин виділяє 5 – 6 рис характеру, які треба в собі розвивати.( тактовність, скромність, чесність, правдивість, повагу, точність, охайність і т.п.)

Інша команда – риси характеру , яких треба позбутися. ( егоїзм, заздрість , зазнайство, підлабузництво, неточність, неакуратність, схильність говорити неправду і т .д.) )Заключне слово вчителя.


Хороші манери потрібно не тільки знати, а і систематично застосовувати у житті.

    Ніколи не забувайте, що поведінка людини – це дзеркало, в якому вона показує своє обличчя. І ні в якому разі не треба соромитись робити хороші вчинки . Доброта вам повернеться сторицею. А, як сказав д. Бернард, « Через свою чемність ми нічого не втрачаємо, щонайменше – місце для сидіння»)

( Завершити розмову можна грою « Вчимося ввічливості». Запропонуйте учням протягом дня порахувати, скільки ввічливих слів їм сказали люди і скільки ввічливих слів вони сказали людям. Попросіть їх протягом тижня говорити всім якомога більше ввічливих слів. На слідкуючій класній годині обговоріть з учнями, що змінилося в їх житті за ці дні).

завантаження...
WordPress: 22.75MB | MySQL:26 | 0,324sec