Середовище існування : водне, повітряне, наземне

Тема: Середовище існування : водне, повітряне, наземне.

Мета : повторити завдання , цілі аутекології , основні етапи розвитку

           екології як науки ; ознайомити учнів з особливостями середовищ

існування рослин : водного , наземного , повітряного ;

розвивати пам»ять, логічне мислення ;

виховувати бережливе ставлення до всього живого ;

Тип уроку : комбінований

Форми і методи : вправа « Настрій» , біологічний диктант , робота в групах ;

 Девіз уроку :

                                                           « Часу не трать

                                                        А з юних літ бери собі за звичай

                                                       Птахам , звірятам , квітам помагать.»

Хід заняття

І. Організація класу .

Вправа « Настрій».

–         Діти , зобразіть схематично свій настрій і покажіть мені . (Вчитель робить висновок і говорить про те , що бажає всім працювати плідно , сподівається на те , що в кінці уроку у всіх настрій буде позитивний ( в тому випадку , якщо хтось із дітей зобразив нейтральний або негативний настрій)).

ІІ. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів :

  1. Біологічний диктант .  Наприклад :

Екологія – це наука про __________________ . В перекладі з грецької означає __________ і _________________ . Вона є _______________ наука , яка базується , крім біологічних основ , на основах _______ , _______ , _______та _________ наук .

  1. Мотивація навчальної діяльності :

Розгадування кросворду :

   

 

      1              
 

 

        2              
 

 

        3              
 

 

        4              
 

 

        5              
6

 

                       
 

 

        7              
        8                
          9              
      10                  

 

  1. Птах , який «любить» сало .
  2. Наука про взаємозв»язки організмів .
  3. Флора .
  4. Людина з високим рівнем інтелекту .
  5. Навколишнє середовище
  6. Екологія рослин .
  7. Сукупність особин з подібними морфологічними і фізіологічними характеристиками , що займають певну територію .
  8. Найбільший ссавець .
  9. Рослина , яку використовують для приготування «молодого» борщу .
  10.  Вегетативний орган рослини .
    1. Повідомлення теми та мети уроку.

ІІІ . Вивчення нового матеріалу :

  1. Поняття « середовище» , « навколишнє середовище» ,» соціальне середовище» . ( Пояснення вчителя)
  2. Характеристика середовищ існування :

а) водного;

б) грунтового ;

в) повітряного .

( Робота в групах . Учні , поділившись на групи ( за ознакою кольору) отримують завдання :

І група – Особливості водного середовища

ІІ група – Особливості повітряного середовища

ІІІ група Особливості грунтового середовища

По закінченню роботи один « доповідач» від групи робить повідомлення для всього класу. )

IV . Рефлексія :

  1. Створення схематичного співвідношення понять .

За допомогою кругів Ейлера показати взаємовідношення понять « середовище існування» , « навколишнє середовище» , « соціальне середовище» .

  1. Складання тестових завдань . Використовуючи матеріал міні-посібника підготувати по 5 тестових завдань . Наприклад :

–         Середовище життя – це :

А) сукупність конкретних абіотичних і біотичних факторів , в яких живе дана особина , популяція або вид ;

Б) сукупність всього на землі ;

В) та природа , що нас оточує .

– Водне середовище – це :

А) однофазна система ;

Б) двофазна система .

– Глибоководні озера з низькою температурою в нижніх шарах водяної товщі , багатої на кисень – це …

А) еутрофні ,

Б) оліготрофні ;

В) дистрофні . і т. д.

V. Підсумок уроку .

1. Вправа « На уроці я дізнався про …» ( Учні по черзі висловлюють по одному –два твердження , що нового вони дізнались на уроці .)

2. – А тепер теж зобразіть свій настрій ?

– Чи змінився він? Чому ?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

02 Середовище існування водне, повітряне, наземне (16.5 KiB, Завантажень: 13)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,323sec