Сечоутворення

Тема Сечоутворення

Мета: пригадати та вдосконалити знання про процес сечоутворення; розвивати вміння самостійно знаходити та засвоювати матеріал уроку та навчити інших; виховувати інтерес до предмету.

Обладнання: таблиці, малюнки, картки.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Біологічний диктант.

Структурно-функціональною одиницею нирки є …, який складається з декількох відділів, що виконують різні функції. Нефрон включає …. Збірна трубочка завершує систему канальців і морфологічно вже не відноситься до нефрону. Між приносними і виносними артеріолами клубочка розташований … , в тому числі клітини, які секретують ренін – фермент підкласу протеїназ, що каталізує перетворення … в …. У кожній нирці міститься … нефронів.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ми з вами вже вивчили складові час­тини нирки. Але здобуті нами знання не пояснюють самого проце­су утворення сечі. На сьогод­нішньому уроці ми з вами починає­мо вивчення фізіологічних явищ, які відбуваються нирці, як відбувається утворення сечі.

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота в групах Інформаційне повідомлення. Пояснення вчителя з використанням наочності.
  2. Інтерактивна вправа.

Робота в групах

Особливості процесів реабсорбції в канальцях нирок

Реабсорбція натрію.

Реабсорбція глюкози .

Реабсорбція амінокислот .

Особливості реабсорбції білків.

Реабсорбція води

Кінцева сеча, її кількість та склад.

Механізм секреції аміаку .

Активна секреція органічних кислот та основ.

V. Узагальнення і систематизація знань.

Гра «Назви процес».

1. А тепер давайте пограємо. Граємо по рядам. По черзі починаючи з тих, що сидять за першою партою, ви називаєте, не повторюючи, який-небудь процес, що відбувається під час сечоутворення та його суть. Програє той ряд, який не зміг продовжити гру.

VI. Підсумок заняття

 

Заняття № 111

Тема Регуляція вмісту іонів натрію в крові. Регуляція Ph-крові. Спрага.

Мета: ознайомити учнів із регуляція вмісту іонів натрію в крові, регуляцією Ph-крові.   Розвивати вміння порівнювати,  працювати в парах;виховувати інтерес до предмету.

 Обладнання : малюнки, індивідуальні картки, картки для пар.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Заплющіть очі і пригадайте найкращі моменти вашого життя. Нехай цей урок принесе вам найкращі спогади та масу цікавих знань.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Біологічний диктант.

У фільтрат надходить приблизно … плазми, яка проходить через …. Внаслідок цього за добу утворюється … л фільтрату (первинної сечі). Тобто вся плазма крові очищається нирками… разів на добу.

На відміну від плазми фільтрат (первинна сеча) майже не містить…. Крім того, в ньому трохи менше катіонів, які затримуються в плазмі у зв’язаному з білками стані. Виділення одновалентних іонів …, а двовалентних –….

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проблемне питання. «Який механізм забезпечує підтримання сталості внутрішнього середовища, та як це відбувається?»

IV. Вивчення нового матеріалу

Робота в парах

  1. Регуляція вмісту іонів натрію в крові
  2. 2.     Регуляція Ph-крові. Спрага.

V. Узагальнення і систематизація знань

Заповнити таблицю.

Процес

Суть процесу

Регуляція вмісту іонів натрію в крові  
Регуляція Ph-крові  
Спрага  

 

VI. Підсумок заняття

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,410sec