Що таке СНІД і чому він небезпечний?

Що таке СНІД і чому він небезпечний?

СНІД — це скорочена назва хвороби «син­дром набутого імунного дефіциту», яка руй­нує захисну систему людського тіла. СНІД не передається від покоління до покоління, як, наприклад, колір волосся, очей, форма носа. Ця хвороба здобувається вподовж життя. Іншими словами, на СНІД можна захворіти тільки в тому випадку, якщо заразитися від хворої людини. Викликається він вірусом імунодефіциту людини або коротко ВІЛ.

Віруси не можуть існувати і розмножу­ватися без участі клітин інших живих істот. Тому віруси шукають придатні живі клітини, проникають у них, відбирають живильні ре­човини, розмножуються всередині жертви, виходять назовні й атакують сусідні кліти­ни.

ВІЛ небезпечний тим, що організм пере­могти його не може. ВІЛ уражає і знищує білі кров’яні тільця. Під впливом ВІЛ клітини-захисники починають виробляти речовини, що її же, зрештою, і руйнують. Молоді віруси при цьому вивільняються і вирушають на пошуки нових білих кров’яних тілець, які гинуть одне за одним. А без них організм стає беззахисним. Тож цей вірус небезпечний тим, що руйнує захисні сили організму, а че­рез це хворі на СНІД умирають від будь-якої інфекції, навіть від звичайної застуди.

 

Творче завдання

Що б ви хотіли сказати людям, які мають цю страшну хворобу? Який, на вашу думку, вихід із ситуації прихованої епідемії СНІДу в Україні?

Як уберегти себе від ВІЛ?

Хоча наразі про ВІЛ багато чого віДомо, але ліків, здатних впливати на нього, ще не створено. Над цим працюють учені всього світу. Людей же від нещастя поки може вря­тувати одне: кожний повинен уміти дбати про особисту безпеку, щоб не заразитися страшним вірусом.

Якщо хочете уберегтися від ВІЛ — уникайте контакту з рідинами з організму іншої людини. Остерігайтеся будь-якого контакту з чужою кров’ю.

Ніколи не користуйтеся чужими манікюр­ними ножицями, зубною щіткою. Попросіть батьків купити ці предмети для вашого осо­бистого користування.

Знайте, що ін’єкції, коли ви хвдрієте, чи щеплення для профілактики хвороб робляться одноразовими шприцами. Голки для проколювання вух повинні бути ретельно продезинфіковані — цю процедуру треба проводити тільки у фахівця.

Якщо вам хтось запропонує стати «брата­ми по крові», відмовтеся від цього. Поясніть своєму другові, що можна бути близькими, відданими людьми і без цієї процедури. Це краще, ніж піддати себе ризику бути зара­женим ВІЛ.

 

Творче завдання

Спробуйте знайти альтернативну пропозицію «братанню», але без крові.

Раннє статеве життя: за і проти

Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема репродуктивного здоров’я та ранньої вагітності дівчат-підлітків.

Фактори, які стають причинами невідповідальної та небезпечної сексуальної поведін­ки, мають комплексний характер. Типовим для сучасного суспільства є акселерація й пов’язаний з нею ранній початок сексуаль­них відносин.

Раннє статеве життя — це початок сек­суальних стосунків до того моменту, коли молода людина стала зрілою: біологічно, психічно, соціально. Воно може мати такі небажані наслідки як венеричні хвороби та вагітність.

У багатьох розвинутих країнах пропа­гується утримання від раннього статевого життя. Дуже часто молоді люди плутають потребу в поцілунках, пестощах з потребою у сексуальній близькості. Хлопець і дівчина можуть зустрічатися, товаришувати, подоба­тися одне одному, але зовсім не обов’язково вони повинні вступати у статеві стосунки. Та­кий сценарій нав’язується молоді телебачен­ням, журналами, а також їхніми однолітка­ми. У середовищі підлітків сексуальні кон­такти вважаються «модними», бажаними й символізують дорослість. Але дорослою людина стає не в якомусь віці, а тоді, коли навчиться відповідати за свої вчинки і, біль­ше того, навчиться робити їх усвідомлено.

 

Творче завдання

Наведіть 15 прикладів, як можна вияви­ти своє кохання дорогій людині без статевої близькості.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,310sec