Що належить до природи. (Повітря, вода, грунт)

Тема. Що належить до природи. ( Повітря, вода, грунт ).

Мета: закріпити в учнів уявлення про повітря, вітер, воду, грунт; продовжувати розкривати їх значення для всього живого; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: кольорові олівці, аркуші білого паперу.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Встаньте, діти, всі скоріше,

Усміхніться всім миліше.

Привітайтесь: « Добрий день!»

Продзвенів дзвінок: «Дзелень!»

 

ІІ. Актуалізація знань учнів.

–         Що ми називаємо природою?

–         Що трапилося б із усім живим на Землі, якби не було Сонця?

–         Назвіть пори року.

–         Чому буває літо, осінь, зима, весна?

 

ІІІ. Основна частина.

1)    Розповідь з елементами бесіди.

–         Що нас оточує? ( Повітря )

–         Чому ми його не бачимо? ( Воно невидиме, прозоре, безбарвне )

–         Повітря заповнює все довкола: приміщення, подвір’я, тріщини й щілини у предметах. Воно є у грунті  і воді.

Має колір товстий шар повітря – це блакитне небо освітлене Сонцем.

–         Відгадайте загадку:

Літає часто він довкола, дерев чимало поламав,

Але ніхто, ніде й ніколи його не бачив, не тримав.  (Вітер)

–         Пригадаємо, що ж таке вітер?

–         Вітер – це рух повітря. Вітри бувають різної сили: від слабкого до дуже сильного.

–         Відгадайте ще одну загадку:

Відома здавна рідина, усяк її вживає.

Буває хмаркою вона, сніжинкою буває,

Бува, як скло, крихка, тверда,

Звичайна ……   Підкажіть  …… (вода).

–         Пригадаємо властивості  води.

–         Вода – рідина, вона прозора, безколірна, без запаху.

–         Коли ми поставимо воду у холодильник, на що вона перетвориться?

(Перетвориться на лід і стане твердою).

–         Кипить в чайнику вода і з носика виходить пара. Тоді вода у якому стані?  ( газоподібному )

–         Куди зникають калюжі після дощу? ( Випаровуються )

 

2)    Фізкультхвилинка

Вітер віє нам в лице,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше.

Деревце все вище, вище.

 

3)    Робота  із загадкою.

Увесь світ годую, а сама не їм.  (Земля)

–         Як ви розумієте цю загадку?

–         Що росте на землі?  (Рослини)

–         Вони живуть у верхньому пухкому шарі.

–         Як називається цей шар? (Грунт)

–         Що входить до складу грунту? (Повітря, вода, поживні речовини)

–         Це все необхідне для росту рослин. Найродючіший грунт – чорнозем. У ньому багато перегною. Він надає верхньому шару темного кольору.

–         У якому грунті краще ростуть рослини?

–         У пухкому грунті краще ростуть рослини. У нього краще проникає повітря і вода.

–         Що потрібно робити, щоб грунт був пухким?

–         Перекопувати, орати.

 

4)    Робота в зошитах з друкованою основою.

 

5)    Гра «Уяви».

Дітям пропонують уявити якусь ситуацію, відчуття й описати або зобразити їх на папері.

Наприклад:

  • Уяви обід з найулюбленіших страв.
  • Придумай, як виглядає сміх, доброта, сум, краса, кривда, щастя.
  • Яке сонячне світло на смак.

 

ІІІІ. Підсумок заняття.

–         Що таке повітря?

–         Що таке рух повітря?

–         В яких трьох станах може перебувати вода?

–         Що дає нам грунт?

–          Що належить до природи

–          Повітря. Вода. Грунт.

–         Визнач на якому малюнку повітря чисте, а де забруднене. Чому?

 

–                     ______________________________           ___________________

–                     З’єднай стрілочкою воду і її стан.

–                                        газоподібна                             рідка

–                     тверда

–                     Намалюй тварин, для яких грунт став домівкою.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Що належить до природи ( Повітря, вода, грунт (54.3 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,311sec