Що для кого?

Тема.  Задачі на порівняння та розташування.

Мета. Вчити розв’язувати задачі на порівняння та розташування предметів; розвивати обчислювальні навички, спостережливість, орієнтацію в просторі, вміння знаходити спільне та відмінне в предметах.

Обладнання. Робочі зашити, малюнки звірів: тигра, крокодила, шпака та миші, завдання від звірів.

Хід заняття

І. Організація класу.

– Всі готові до заняття?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

– На кожному занятті ми дізнаємося з вами про щось цікаве, виконуємо багато різних творчих вправ, подорожуємо з героями. Сьогодні ми також будемо творчо працювати. А для цього налаштуйтеся на гарну і плідну працю. Будьте уважні та активні на занятті.

– На уроках математики ви дізналися що таке задача. Пригадайте ще раз, що повинна містити задача? (Умова, питання, розв»язання та відповідь)

– Ми будемо на занятті розв»язувати цікаві задачі та порівнювати їх.

ІІІ. Робота над темою заняття.

Завдання 1 «Тварини заблукали?». Зошит с.18-19, завд.1.

– Подивіться на тварин у себе в зошиті, вони заблукали і не знають де чия домівка. Ваше завдання з»єднати тварину та місце її проживання.

– Яка тварина найбільша? Найменша?

– Назвіть тварини від найменшої до найбільшої.

– Звірі дякують вам за допомогу і пропонують розв»язати кілька цікавих завдань. Щоб вони не губили домівок, ми пронумеруємо їх тими цифрами, які вони найбільше люблять.

      Завдання 2 «Порівняй».  (завд.2)

– Завдання від Тигра. Порахуйте, скільки є кубиків у кожній конструкції. Не забудьте і про ті кубики, яких на рисунку не видно. Порівняйте в якій конструкції їх більше або менше. Будьте уважні!

– За правильно виконане завдання тигр дарує вам цифру, вона і буде номером його будинку. (1) Запишіть в клітинці під будинком.

Завдання 3 «Де більше?». (завд.3)

         – Крокодил любить багато поїсти.  Але він не вміє рахувати. Тому просить вашої допомоги. Обведіть тарілку з фруктами на якій більше фруктів.

– Від крокодила його номер будинку. Цифра 2.

Фізкультхвилинка

А тепер у нас розминка, а тепер фізкультхвилинка.

Стали рівно біля парт, починаємо наш старт.

Ось зігнули так ручата, полетіли, мов качата.

Хвостиками покрутили і голівки нахилили.

До сонечка потяглися, потім в боки так взялися.

Вправо разом нахилились, вліво, щоб не помилились.

Руки вниз ми опустили, ними трошки потрусили.

Шию добре розім’яли і за парти посідали.

Завдання 4 «Математичний сад». (завд.4)

– Шпак боїться  залетіти в свій будиночок, бо йому потрібно летіти через річку в якій живе крокодил. Щоб допомогти йому, потрібно зібрати урожай у нашому «Математичному саду». В який кошик впаде яблуко?

– Подарунок від шпака – цифра 3. Під таким номером його будиночок.

Завдання 5 «Розв»яжи задачі». (завд.5)

– Мишка сидить у своїй домівці і рахує припаси на зиму. Допоможіть їй. Розв»яжіть задачі на порівняння.

  • У мишки в нірці 5 зернин гарбузових і 8 – соняшника. На скільки більше зернин соняшника?
  • Мишка припасла на зиму 4 грецьких горішків та 6 лісових. Яких горішків менше і на скільки?
  • Першого дня мишка – норушка принесла в нірку 7 пшеничних зернин, а другого дня 10 таких самих зернин. На скільки більше зернин вона принесла другого дня?

– Сіроманка дарує вам цифру 4 – це і є номер її будиночку.

ІV. Підсумок заняття.

–  Що робили на занятті?

–  Чи сподобалися вам завдання від звірів?

–  Що найбільше запам’яталося?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,706sec