Руйнування заліза в природних умовах

Тема: Руйнування заліза в природних умовах.

Мета: ознайомити учнів з явищем руйнування заліза в природних умовах, узагальнити і систематизувати знання про залізо, вдосконалити вміння використовувати дані знання на практиці; сприяти розвитку в учнів мислення, мовлення, процесів аналізу та синтезу.

Тип уроку: комбінований.

Методи: розповідь, повідомлення, самостійна робота та виконання  тестів.

Обладнання: підручник, додаткова література, роздатковий матеріал.

Девіз: «Знай, умій, застосовуй».

Хід уроку.

I Організаційна частина.

II Актуалізація опорних знань.

Презентація домашнього завдання

III Мотивація навчальної діяльності учнів.

Ми з вами намагаємося відчинити символічні двері й увійти до цікавої країни, що зветься Хімією. Ми змогли їх тільки трішечки відкрити й підглянути, що за ними. Там цікаво, там багато невідомого, яке вабить нас.

Сьогодні ми з вами вивчаємо тему: „Руйнування заліза в природних умовах”. Звідси випливають такі запитання.

-Як відбувається руйнування заліза в природних умовах?

-Яке залізо не піддається корозії?

IV. Вивчення нової теми.

Розповідь вчителя.

Чисте залізо на повітрі дуже стійке. Але на практиці використовують залізо з домішками й воно легко піддається корозії:

2Fe+2HOH+O—-2Fe(OH)2

4Fe(OH)2+2HOH+O2—–4Fe(OH)-іржа.

Повідомлення ученя.

В Індії, в Делі, вже кілька століть стоїть стовп із чистого заліза,

який не іржавіє, тому що не містить домішок, а складається з абсолютно чистого заліза, яке не піддається корозії.

V Закріплення знань.

«Хвилинка – розминка»

(Учні об’єднуються в 2 групи за кольором і виконують завдання , використовуючи сигнальні картки. На кожне завдання відводиться по 2 хвилини.)

1 .Найпоширеніший метал на землі.

(Залізо)

2. Які метали мають магнітні властивості.

(Залізо, нікель, кобальт.)

3. Метал, який вбиває нечисту силу.

(Срібло.)

4. Елемент, що надає крові червоного забарвлення.

(Ферум.)

5. Грошовий еквівалент.

(Золото.)

6. Від назви якої держави складено назву «срібло».

(Аргентина.)

2 Самостійна робота

Закінчіть рівняння реакції і розставте коефіцієнти.

Zn+O2

Li+O2

Na+Cl→

Fe+ S→

2 Визначити відносну молекулярну масу Fe3O4

(На виконання завдання відводиться 10хвилин,а потім учні обмінюються зошитами і роблять самоперевірку, звіряючи з відповідями, які пише на дошці вчитель.)

IV. Підсумок.

V .Домашнє завдання.

1. Розставте формули оксидів у порядку зростання валентності першого елемента.

Li2O; SeO3; Cl2O7; Fe2O3; CO.

2 .Закінчіть рівняння хімічної реакції

Fe+O2

Вкажіть загальну суму коефіцієнтів у правій і лівій частинах рівняння.

5, 7, 6, 4, 3.

3*.Обчисліть масові частки елементів у сполуці Fe2SO4.

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,391sec