Розвивальні ігри на вулиці

Гра на свіжому повітрі: Стрибучі горобчики

На підлозі чи землі креслиться коло діаметром 4м. Ведуча “кішка” стає в середині кола, інші учасники гри – “горобці”. Вони знаходяться поза колом. За сигналом вихователя “горобці” починають стрибати в коло і вистрибувати з нього. Спійманий залишається в центрі. Коли попадаються всі “горобці”, вибирається нова кішка. Перемагає той, хто жодного разу не попався, і кішка, що зуміла швидше за інших спіймати всіх “горобців “.

 

 

Гра на свіжому повітрі: Два морози

На протилежних сторонах майданчика, на відстані 10-20 метрів відзначаються лініями “дім” і “школа”. Вибирається два “морози”. Інші діти розташовуються за лінією “дому”, посередині стоять два “морози”. “Морози” звертаються до дітей: “Ми два брати моло
ді, два морози вдалі”. Один каже: “Я мороз – червоний ніс”, інший каже – “Я мороз – синій ніс”. Разом кажуть: “Хто з вас наважиться в дорогу пуститися?” Всі діти відповідають: “Не боїмося ми загроз, і не страшний нам мороз!” Після цих слів діти тікають з “дому” в “школу”. “Морози” ловлять їх і “заморожують”. «Заморожені» зупиняються і стоять нерухомо. “Морози” звертаються до дітей з тими ж словами, а ті, перебігаючи назад в “дім”, торкаючись до дітей, “розморожують” їх. “Морози” намагаються “заморозити” решту учасників. Після двох перебіжок з неспійманих призначають нову пару “морозів”, а спійманих відпускають. Повторюється 3-4 рази. Перемагає пара, що зловила більшу кількість дітей.

 

Гра на свіжому повітрі: Група, струнко!

Діти стають в одну шеренгу. Керівник, стоячи обличчям до граючих, подає команди. Діти їх мають виконувати лише в тому випадку, якщо перед командою буде вимовлене слово “Група”. Якщо не було слова “група”, то реагувати на команди не треба. Той, хто допустив помилку робить крок в перед

і продовжує гру.

До кінця гри найбільш неуважні гравці відходять далі інших від початкового положення. Виграють ті діти, які були найбільш уважні і завдяки цьому залишилися у своєму початковому положенні

 

Гра на свіжому повітрі: Поїзд

Для проведення гри необхідно підготувати інвентар: довгий шнур (10-12 ме
трів), гімнастична лава, 3-4 обруча, 3-4 набивних м´яча, 2 червоних і 2

зелених прапорця.

Гравці шикуються в колону і беруться правою рукою за шнур. Перший гравець – “Тепловоз”, інші – “Вагони”. По сигналу керівника поїзд починає рухатися то швидше, то повільніше. Діти можуть наслідувати рух поїзда, вимовляючи “Тук-тук-тук …”. У 2-3 місцях відзначаються зупинки – “станції”, у яких черговий регулює рух червоним і зеленим прапорцями. Поїзд йде то по мосту (по гімнастичній лавці), то по тунелю (ворота, утворені стійками), то змійкою (між набивними м´ячами). Гру можна проводити під музику.

 

Гра на свіжому повітрі: Літаючий м´яч

Гра включає в себе вправи для розвитку сили. Перекидання м´яча проводиться в положенні сидячи між учнями, розташованими в довільному порядку командами. Перемагає команда, яка менше разів вронила м´яч.

 

Гра на свіжому повітрі: Безпритульний заєць

З числа гравців вибирається мисливець і бездомний заєць. Решта гравців – зайці, креслять собі коло, і встають в усередину. Безпритульний заєць тікає, а мисливець його доганяє. Заєць може врятуватися від мисливця, забігши в будь-яке коло, тоді заєць, що стояв у колі, повинен відразу ж тікати, тому що він стає бездомним, і мисливець буде його полювати. Як тільки мисливець зловить зайця, він сам стає зайцем, а колишній заєць – мисливцем.

 

Гра на свіжому повітрі: Британський бульдог

Діти призначають двох ловців («бульдогів»). «Бульдоги» стоять з одного боку майданчика, а всі інші – з протилежного. За сигналом одного з «бульдогів» всі гравці повинні перебігти на інший бік. Але так, щоб гравця не зловили «бульдоги». Той, кого зловлять, стає ловцем. Гра продовжується до тих пір, поки всі бігуни не перетворяться на «бульдогів».

 

Гра на свіжому повітрі: Дай руку

Перед грою діти вибирають територію, за межі якої не можна вибігати. Обирається один ведучий – Салка, інші гравці вільно пересуваються по майданчику. Салка починає ловити гравців, які тікають від нього, при цьому діти прагнуть взятися за руки з найближчим гравцем. Взявшись за руки, вони зупиняються обличчям одне до одного. У цьому випадку Салка не має право їх всалити. Якщо Салка наздогнав одиночного гравця, вони міняються ролями.

 

Гра на свіжому повітрі: Вище ноги від землі

Перед грою діти вибирають територію, за межі якої не можна вибігати. Потім вибирають одного ловця. Він починає ловити гравців, що тікають. При цьому діти намагаються відірвати ноги від землі (стати на лавку або камінь). У такому положенні ловець не має права їх всалити. Ловцеві забороняється підстерігати гравця, а інші не повинні залишатися з піднятими ногами більш ніж 20-30 секунд. Якщо ловець наздожене гравця, то вони міняються ролями.

 

Гра на свіжому повітрі: Сардини

Обирається один гравець, який йде ховатися, в той час, коли решта закривають очі і рахують до 30. Потім гравці по одному йдуть шукати того, хто сховався. Хто знайшов схованку – теж залишається в ній. Мета цієї гри: як можна швидше знайти гравця, який сховався. Той гравець, який останній знаходить місце, де ховаються всі інші, йде ховатися першим.

Гра на свіжому повітрі: Втримай шарик

Діти діля
ться на пари. Для кожної пари креслять коло діаметром 1м. Гравці встають в це коло, їм дається повітряна кулька. Вони повинні, не виходячи з кола, дути на кульку так, щоб вона піднімалася і опускалася над ними і над межами їх кола. Не можна «поправляти» траєкторію польоту кульки руками. Виграє та пара, яка зможе протриматися довше за всіх.

 

Гра на свіжому повітрі: Захисти вежу

Всі учасники гри стають в коло. В одного гравця в руках є м´яч. У центрі кола розташована «вежа» («вежу» можна зробити з гімнастичних палиць, пов´язаних на верху). На її верхівці лежить м´яч. Захисник знаходиться біля «вежі» і охороняє її від м´яча, який кидають гравці в «вежу». Той, хто потрапляє м´ячем у «вежу» або в м´яч, стає захисником, а колишній захисник приєднується до всіх гравців.

 

Гра на свіжому повітрі:

Космонавти

Гравці йдуть по колу, взявшись за руки, і кажуть: “Чи чекають нас швидкі ракети, для прогулянок по планетах, на яку захочемо, на таку полетимо. Але в грі один секрет – опізнився місця немає!” Після цих слів всі біжать до ракетодрому і займають місця в будь-якій з ракет. Діти, що залишилися без місця, йдуть у центр майданчика. Потім всі знову стають в коло разом з тими, хто запізнився і знову починають гру. Перемагають ті учасники, які жодного разу не залишилися без місць в ракеті. Гру починати тільки за сигналом вихователя.

 

Гра на свіжому повітрі: Пригунці-горобчики

Попередньо на асфальті крейдою креслять коло. У центрі кола стоїть ведучий – «ворона». За колом стоять всі гравці, які є «горобцями». Вони встрибують в коло і стрибають всередині нього. Потім так само з нього вистрибують. «Ворона» намагається зловити «горобчика», коли той скаче всередині кола. Якщо «горобчика» все-таки зловили, то він стає ведучим і гра починається спочатку.

 

Гра на свіжому повітрі: Слухай сигнал

Діти йдуть в колоні по одному. Ведучий подає заздалегідь обумовлені сигнали – звукові (плескаючи долонями). Наприклад: коли ведучий плескає в долоні один раз, то діти біжать, коли плескає два рази – діти сідають, коли три – діти йдуть.

 

Гра на свіжому повітрі: Заборонений рух

Діти, йдучи по колу, повторюють всі рухи за вихователем, крім одного, наприклад: “Руки вгору!”. Той, хто виконує “заборонений” рух, стає в кінець колони. Таким чином більш уважні діти опиняться на початку колони, і вони вважаються переможцями.

 

Гра на свіжому повітрі: Гуси – лебеді

На одній стороні майданчика проводиться межа, що відокремлює “Гусятник”. По середині майданчика ставиться 4 лавки, що утворюють дорогу шириною 2-3 метри. На іншому боці майданчика ставиться 2 лавки – це “гора”. Всі гравці, що знаходяться в “Гусятнику” – “гуси”. За горою окреслюється коло – “лігво”, в якому розміщуються 2 “вовка”. По сигналу – “гуси – лебеді, в поле”, “гуси” йдуть в “поле” і там гуляють. По сигналу “гуси – лебеді, додому, вовк за дальньою горою”, “гуси” біжать до лавки в “Гусятник”. Через “гори” вибігають “вовки” і доганяють “гусей”. Виграють ті гравці, які жодного разу не були впіймані.

Гра на свіжому повітрі: Стрибки через скакалку

Двоє учнів тримають за кінці мотузку і рівномірно крутять її в бік, де стоять діти, а ті по черзі стрибають через скакалку, не зачіпаючи її. Хто зачепить, стає

крутити скакалку.

 

Гра на свіжому повітрі: Влуч у обруч

Діти кидають невеликий м´яч з – за спини через плече правою чи лівою рукою,

намагаючись попасти в обруч (на відстані 2м).

 

Гра на свіжому повітрі: Рівним колом

Діти стають в коло. Одного з гравців вихователь призначає витівником. Він встає в середину кола. Діти йдуть за вказівкою вчителя вправо або вліво і кажуть: “Рівним колом один за одним, ми йдемо за кроком крок, стій на місці, дружно разом зробимо ось так!” Після закінчення тексту діти зупиняються, витівники показують якийсь рух, всі гравці повторюють. Потім витівник змінюється.

 

Гра на свіжому повітрі: Дістань останнього

Учасники утворюють довгу шеренгу, тримаючись за руки. Перший в шерензі намагається впіймати дітей, що бігають по майданчику в шерензі. Черговий

спійманий учень у хвості шеренги, стає ловцем.

 

Гра на свіжому повітрі: Десять передач

Діти розташовуються парами (в дві шеренги один навпроти іншого на відстані 2 метри). У кожної пари – м´яч. По сигналу діти передають м´яч один одному заданим способом, намагаючись не упустити. Перемагає пара, яка швидше виконала десять передач, без втрати м´яча. Звернути увагу дітей на те, що при

ловлі м´яча, він не повинен торкатися грудей.

 

Гра на свіжому повітрі: Вовк у рові

Посеред майданчика проводяться дві паралельні лінії на відстані 1 метр одна від одної. Це “рів”, один – два “вовки” стають в рові. Всі інші – “кози”, розміщуються на одній стороні майданчика – “пасовищі”. По сигналу “кози” біжать на “пасовище” і перестрибують через рів. “Вовки”, не виходячи з рову, намагаються засалити якомога більше кіз. Засалені відходять убік, їх підраховують. Потім за сигналом кози знову перебігають на інший бік, додому, а вовки їх ловлять в рові. Після 2-4 перебіжок обираються нові вовки. Виграють кози, неспіймані жодного разу, і вовки, які зловили більше кіз.

 

Гра на свіжому повітрі: Білки

Учасники ставлять мітки (нитку, мотузку тощо) на снаряди, обладнання і т.д. (на ігровому майданчику). Кількість міток менше кількості учасників на 1 або 2. Гравці починають пересуватися між снарядами. По сигналу вихователя кожний учасник повинен зайняти позначене місце. Той, хто залишився без місця, стає і намагається зайняти його наступного разу.

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,604sec