Розвиток зорової пам’яті

Тема. Розвиток зорової пам’яті

Мета: розвивати  зорову пам’ять, розумові операції мислення (узагальнення, класифікація), мовлення, дрібну моторику рук; формувати вміння аналізувати предмети сприйняття; сприяти розвитку вольової регуляції,  уміння зосереджуватись; формувати позитивну навчальну мотивацію.

 

Обладнання: малюнок для гри «Відгадайте гостя», аркуш паперу з отвором посередині, предметні картинки для класифікації, картка із зображенням предметів для вправи «Запам’ятай та повтори»,кольорові олівці, простий олівець; зошит.

 

Хід заняття

 

  1. I.         Організація учнів до заняття.

 

Ігрова вправа«Відгадайте гостя»

Вчитель пропонує дітям за допомогою аркуша паперу з отвором круглої форми (або іншої форми) поглянути на гостя та дізнатися, хто ж до них завітав. Вчитель прикриває малюнок цим аркушем і вислуховує різні припущення.Наприкінці гри малюнок відкривається, і діти впізнають гостя (наприклад Курочка Ряба).Ведучий відзначає дитину, яка розповіла найдокладніше.

 

  1. II.       Повідомлення теми і мети заняття

Сьогодні ми будемо розвивати зорову пам’ять.

 

  1. III.      Робота над темою

 

  1. Вправа «Запам’ятай та відтвори»

Варіант 1. Дитині називають числа і просять їх відтворити. Кількість чисел у рядку поступово збільшується.

Варіант 2. Дитині називають слова і просять повторити (від 4 до 10 слів).

Варіант 3. Дитині називають числа (слова) в довільному порядку і просять відтворити у зворотному порядку. Чисел і слів має бути небагато, вони мають бути прості й відомі дитині.

 

  1. Ігрова вправа «Запам’ятай та повтори»

Для цієї гри краще за все мати звичайну дошку, але можна використати ватман. Головне, щоб на ньому було зручномалювати крейдою (білою або кольоровою).

Вчитель малює одну за одною (стираючи почергово) 6 простих геометричних фігур. Кожна з них демонст­рується секунд сім, потім стирається, і на її місці ма­люється нова фігура.

Умови гри: проглянувши всі 6 фігур, діти повинні про­тягом 5 хвилин на своєму аркуші паперу відтворити по пам’яті побачене.

Гру   можна ускладнити, розділивши всіх гравців на дві

команди та організувавши змагання, яка з них швидше і точніше виконає    завдання.

(Як варіант — всі фігури можуть бути намальовані за­здалегідь на окремих аркушах і показуються дітям по черзі.

Які ж це можуть бути фігури? Рівносторонній трикут­ник; квадрат: коло, вписане в квадрат; коло, описане навколо рівностороннього трикутника; квадрат з хрес­тиком усередині: квадрат з однією діагоналлю; коло з увіткнутим в нього хрестом; маленьке коло всередині великого і т. п.

  1. 3.    Гра «Де стерти?»

На класній дошці або на аркуші паперу кожна дитина повинна намалювати “людину”. Потім, замружившись або закривши очі пов’язкою, стерти в тій послідовності і тільки ті елементи “людини”, які попросить вчитель. На­приклад, спочатку стерти ліве око, потім підборіддя, во­лосся і т..д.

  1. Гра «Рука все пам’ятає»

Вчитель розкладає на столі 6—10 різних предметів, які необхідно запам’ятати за 20—30 секунд. Він зав’язує очі одному з гравців, називає два предмети і пропонує йому поміняти їх місцями, запам’ятавши нове місце їхнього розташування. При цьому треба безпомилково покласти руки на ті предмети, які називає вчитель. За першої ж помилки гравець позбавляється права продовжувати гру. Якщо ж він упорався із завданням, йому пропонують поміняти місцями наступні два предмети і т. д. Перемо­же той, хто зуміє перекласти більшу кількість предметів.

 

  1. Фізкультхвилинка

Рух по пам’яті

      Вчитель  креслить  на підлозі або на землі одну зигзагоподібну лінію.

Учні можуть декілька хвилин вивчати  її,   щоб добре  запам’ятати,   і    після цього пройти по ній із кінця в  кінець   спиною   вперед.   Один   ру­хається по лінії, а другий голосно лічить,   скільки   разівтой   з   неї зійшов, потім вониміняються ролями.

Скопіюй пози

      Двоє дітей стають навпроти одне одного. Спочатку перша дитина приймає на 5 секунд яку-небудь позу, потім повертається у вихідне положення. Друга дитина повинна точно її повторити, далі вони міняються роля­ми. Потім виходять дві пари і теж стають навпроти одне одного. Обидва гравці однієї пари приймають на 2—3 се­кунди кожний свою позу, а будь-який учасник другої пари за знаком ведучого повинен показати їх одну за одною. І знову пари міняються ролями.  Переможцем      вважається  той або ті, хто точніше відтворив пози.

Після цього троє виходять  проти трьох, четверо проти чотирьох, п’ятеро проти  п’ятьох і т. д., і гра продовжується за тими ж правилами.

  1. IV.          Робота в зошиті
  2. 1.    Вправа « Домальовування»  (за принципом симетрії);
    1. 2.    Вправа « З’єднай по точках»

 

3. Малювання зі слів

Для проведення гри необхідно, щоб один з гравців схе­матично зобразив на папері щось не дуже складне, на­приклад, будинок, з димаря якого йде дим, а в небі літа­ють пташки.

Ведучий показує картинку одному з гравців,а потім хо­ває її. Той, хто її побачив, пошепки переказує другому, що на ній зображено. Другий пошепки переказує те, що почув, третьому і т. д. Останнім узнає зміст картинки той, хто її зображатиме.

Те, що ним намальовано, порівнюється з самою кар­тинкою, потім оцінюється якість усної розповіді про неї, в якій брали участь всі гравці.

 

4. Гра « Віднови по пам’яті»

Для гри потрібен один ве­ликий аркуш розлініяного в клітинку паперу і маленькі аркушики за кількістю учасників з такою ж кількістю  клітинок, як і на великому.  (Можна нарізати їх із зошита  в клітинку).

На великому аркуші зафарбовують декілька клітинок в різних місцях. Сенс гри полягає в тому, що гравці протягом хвилини повинні запам’ятати, які саме клітинки  зафарбовані на великому аркуші, і після того, як великий  аркуш забирають, зафарбувати  на своїх аркушиках ті ж самі клітинки.    Виграють ті діти, які виконали це завдання правильно.

Гру за бажанням можна ускладнити, зафарбовуючи клітинки на великому аркуші різними кольорами. У цьому випадку гравці повинні не тільки запам’ятати, які клітинки закреслені, але й те, якого вони кольору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. V.      Підсумок  заняття

 

-Що сподобалось сьогодні на занятті?

-Що було важким?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Розвиток зорової пам’яті (20.7 KiB, Завантажень: 8)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,309sec