Розвиток здатності до подолання інерції мислення. Поняття «інерція»

Тема. Розвиток здатності до подолання інерції мислення. Поняття «інерція»

Мета. Ознайомити  учнів з поняттям «інерція»; вчити учнів долати інерцію мислення,виконувати різні вправи і завдання для подолання інерції мислення.

Обладнання: зошит,

Хід заняття

І. Організація класу до роботи. Мотивація діяльності учнів

–       Сьогодні діти на занятті ви знову будете знайомитися з новими поняттями, будете відповідати на різні цікаві питання, відгадувати загадки і шукати різні шляхи подолання проблемних завдань.

ІІ.Повідомлення теми заняття

До того як ви йдете до школи, ваш  основний вид діяльності це – гра. А у школі з перших днів навчання до вас ставляться нові вимоги. Ви  повинні протягом уроку уважно слухати вчителя, уважно виконувати те, що вам пропонують зробити, уважно виконувати певне завдання вдома, тобто у школі  вас відразу ж починають спрямовувати з певною метою на той чи інший предмет.

Тому без уваги, пам’яті, мислення, мовлення і уяви ви не зможете справитися у школі  з величезною кількістю нового матеріалу і успішно його засвоїти. Процес розвитку творчих здібностей у  дітей дуже тривалий, складний, бо вимагає від вас величезних, вольових зусиль протягом усіх років навчання у початковій школі.

–       Сьогодні ми з вами ознайомимося з поняттям «інерція» мислення».

Мислення є найважливішою функцією мозку людини. Будь – який вид діяльності не може обійтися без нього. Воно лежить в основі успішного засвоєння нових знань, умінь та навичок. Саме тому так важливо сформувати  його у молодших школярів

Сучасному школяреві в процесі навчання постійно приходиться зустрічатися з проблемними ситуаціями,які потребують від нього активного мислення. А йому не вистачає попередніх знань для їх вирішення і він заходить в безвихідь.  Ось це і називається інерцією мислення у школярів, коли дитина не може знайти виходу з проблемної ситуації.

–       А ось чи ви входити до категорії таких школярів, потрібно виконати певний тест,  який складається з ряду завдань.

 

ІІІ. Робота в зошиті

 

Відповіді до завдань.

1) б), в), в)

2) Земля. Цибуля,часник. Корова виглядає з-за будинку. Коли виглядає з вікна.

3) Діти повернулися веселі з літнього табору.

Мама купила книгу і іграшку.

Я дуже полюбляю збирати гриби і ягоди.

4) Піднімати, запалити, мовчати,здоровий, молодий, багатий.

Отже виконавши ці завдання кожен з вас зрозумів чи важко вони вам далися чи ні. Кому ці завдання далися важко – це означає що вам потрібно багато працювати щоб  розвивати різні процеси мислення.

А ось кілька рекомендацій як перетворювати мислення з інертного на швидке:

  1. Потрібно виконувати самі звичайні справи ,інколи , зовсім навпаки

–       спробувати другою рукою писати, тримати ложку, чистити зуби і т.д.;

–       читати і писати справа на ліво;

–       обережно ходити і бігати назад.

2. Чим найчастіше грати гру «Продовж  розповідь або казку»

3.Грати гру « Неймовірна історія»

Необхідно зв’язати між собою зовсім різні слова і скласти з ними якусь незвичайну, навіть смішну історію.

Наприклад  беремо  слова  – пес   і  шафа.

По вулиці біжить пес із шафою на спині. Це його будинок. Шафу йому подарував двірник дядько Микола…

Пес у шафі. Тато приходить додому, відкриває шафу, а там — пес.

Зляканий тато біжить у ванну за ліками, а в аптечці — теж пес.

Тато хоче випити води, а в холодильнику — пес. Приходить додому Юрко і вони з татом будують собачі будки.

–       І ось ще два цікавих завдання ми виконаємо у зошитах.

 

Робота в зошитах

Швидкість реакції – за регламентний час (3 хв.)

Підібрати слова що називають протилежну дію .

 Гра «Що пропущено?»

Відновити пропущену дію

ІV. Підсумок заняття

–       Чи сподобалося вам сьогоднішнє заняття?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,331sec