Розвиток вміння читати склади, слова і текст із буквосполученням «ДЗ»

Тема : Розвиток  вміння читати склади, слова і текст із буквосполученням «ДЗ».

Мета: формувати в учнів навички злитого вимовляння африкат[ дз] , [дз’];             поглиблювати уміння співвідносити звуко- буквені структури слів;               вдосконалювати   навички звуко-буквеного аналізу слів з виучуваними звуками; розвивати фонематичний слух, пам’ять , мислення .

Обладнання: каса букв,предметні малюнки квітів дзвіночків, кукурудзи,                        дзеркала , дзиги.

Матеріал до заняття:  Д .Метелик. «У лузі дзенькнула коса»(вірш),                                     П.Тичина «Дзвіночки».

Хід заняття

І. Вправа «Вітання»

Доброго дня вам, любі малята,

Хлопчики милі мої і дівчатка.

Щирою посмішкою всіх я вас вітаю,

Доброго настрою на весь день бажаю.

За руки один одного візьмем-

І дружно привітаймось

Учні (разом).Добрий день!

Гра» Комплімент»

-Кожен з вас один одному скаже комплімент.

Наприклад:

-Оленко , вітаю тебе. Ти сьогодні дуже гарна.

– Сергійку , я тебе вітаю. У тебе сьогодні гарна зачіска.

ІІ. Артикуляційні вправи.

1.Чистомовка.

Джу-джу-джу-по галявині ходжу

Джу –джу –джу-машину воджу

Джу-джу –джу –на лавці сиджу

Джу- джу – джу-в машині їжджу

Джу- джу-джу-бути уважним раджу

Дза-дза –дза –росте кукурудза

Дзик –дзик –дзик- купимо зелений ґудзик.

2.Заучування напам’ять .

У лузі дзенькнула коса,                   -Дзінь- дзелень,дзінь- дзелень,-

За нею інші коси .                              Не замовкають цілий день.

3.Встановлення місця звуків [ дз ] [ дз’ ] у словах дзенькнула, подзвонює,ґудзик, кукурудза,дінь,дзелень.

ІІІ.Основний етап уроку.

1.Дзьобнув хлібця горобець,-

Дзьоб обтер об стовбурець,

Барабольки подзьобав ,-

По бруківці пострибав.

-В яких словах зустрічається звук [ дз ]  ?( дзьобнув, дзьоб, подзьобав)

Звуко –буквений аналіз слова дзьоб.

-Скільки букв у цьому слові?

-Скільки звуків?

-Скільки складів?

2.Ми дзвіночки, лісові дзвіночки

Славим день .

Ми співаєм , дзвоном зустрічаєм

День !День!

Поділіть на склади слово дзвіночки.

Побудуйте звукову модель слова.

4.Читання складової таблиці на дошці.

                                    А                         

                                    О

                                    У

ДЗ                               И

                                    І

                                    Е

 

ІV. Фізкультхвилинка

-Під кущами цілий день:

День-дзелень,дзень- дзелень….

То дзвіночки лісові

Вчать співаночки нові.

-Гра « Енергізатор»

Діти ,закрийте очі .Уявіть , що ви у лісі. Чути спів пташок .

Ви сидите на галявині , яка вкрита квітами.Торкніться їх . Ви відчуваєте пречудовий аромат стиглої суниці  , тихий  шелест трави ,спів запашних квітів.

 

5.Утворення нових слів.Гра «Хто більше створить слів»

З розрізної азбуки викладено слово дзвіночка.

-Утвори нові слова з літер слова дзвіночка(він, ніч , дзвін ,вінок, квочка….)

 

6. «Мозковий штурм»

-Назви слова із звуком [ дз ] .

7. Робота з текстом.

У лісі дзюрчить джерело.

Вода чиста і смачна.Коло джерела дзвоники.Біля них джмелі.Вони збирають мед.Джмелі корисні.

-Прочитайте текст.Скільки речень у цьому тексті?

Прочитайте речення , де говориться про джмелі.

Прочитайте останнє речення.

Де ростуть дзвоники?

8.Каліграфічна хвилинка.

А)Написання під диктовку складів і слів з буквосполученням «дз»

Дза, дзя , дзо, дзю, дзі.

Дзвін,дзьоб, дзюрчати, кукурудза, дзеркало, дзьоб.

 

Б)Написання речень під диктовку.

Дзюрчить вода.

Дятел має міцний дзьоб.

Дзвонить дзвоник кожен день.

 

9. Лексико –семантична робота.

 Цікаво знати:

Слова дзвін, звати –родичі. Дзвін- предмет, який всіх зове , подає голос, кли-

че,звучить далеко.

Слово дзеркало прямо стосується погляду , зору.Було у наших предків слово

«зеркати», «зиркати»,яке означало кидати погляд, оглядати. І справді перед тим , як іти на вулицю,мусимо бодай зиркнути у дзеркало.

9.Робота над текстом вірша:

Жук – жученко-сажотрус

Вгору крутить чорний вус.

Підкрутив і став питати:

-Де б це дзеркальце дістати?

Підліта кмітлива муха

І дзенькоче біля вуха :

-Жуже, друже, не журися,

А навколо роздивися!

Глянь, мов дзеркальце- роса!

Жук поглянув:

-Ну й краса!

– визнач кількість звуків у слові дзенькоче;

– утвори слова-родичі до слова жук, запиши їх.

V.Підсумок уроку.

Гра « [ дз ]  чи  [  дз’]   ?»

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Розвиток вміння читати склади ,слова і текст із буквосполученням (15.7 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,319sec