• Зареєструватись
  • План-конспект уроку на тему: Розвиток вміння читати і писати склади, слова і текст з буквосполученням «ДЖ»

    загрузка...

    Тема. Розвиток  вміння читати і писати склади ,слова і текст з буквосполученням «ДЖ».

    Мета: забезпечити засвоєння учнями правильної (злитої) вимови звука[ дж],            вміння читати і писати склади ,слова , речення.  Розвивати фонематичний слух, пам’ять ,увагу, вдосконалювати навички звуко – буквенного аналізу слів.

    Обладнання : Предметні малюнки з зображенням бджоли, джмеля,                            таблиця з прислів’ям ,предметні малюнки.

    Матеріал до заняття: Б.Чепурко «Бджілка»,   В.Земной «Джміль».

    Хід заняття

    І.Організація класу

    Вчитель :

                      Всі почули ви дзвінок.                   На перерві постарався.

    Він покликав на урок                     Зараз сядуть лиш дівчата,

    Кожен з вас приготувався,            А за ними і хлоп’ята .

     

    ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

    А що ми далі будемо робити ,

    Що на уроці  будемо вивчать

    Ви можете усі сказати ,

    Як зможете загадку відгадати.

    Зимою спить,                                  Не мотор , а гуде,

    Влітку бринить,                              Не пілот , а летить,

    Понад сади літає                             Не гадюка , а жалить.

    Солодку росу збирає.                                                           (бджола)  .

    – Так ,  діти, це бджілка.

    Вчитель прикріплює таблицю із зображенням бджоли і «звертається»до неї:

    - Ой ти рання бджілка,                  Ще й віночок звивала!

    Рано в полі літала!                         А звивши віночок,

    Рано в полі літала!                        Та пішла в таночок,

    Різноцвіть – траву  рвала              Та пішла в таночок ,

    Та в пучечки в’язала ,                    В вишневий садочок!

     

    ІІІ. Основний етап заняття.

    – Подивіться на малюнок на дошці. На ньому зображена бджола.

    Давайте всі разом вимовимо слово «бджола».Скільки складів у цьому слові?

    Скільки букв, а скільки-звуків? Чому?

    Діти , давайте вивчимо такий віршик:

     

    Це всі повинні знати :

    Нас не можна роз’єднати,

    Відрізняємось ми чим?

    Літер дві , а звук один.

    [дж]         дж

     

    –         А тепер ми пограємо гру «Впіймай звук [дж]»

     

    Джміль ромашці щось на вушко

    Проджмелів  і полетів.

    Дикий мак по- джентельменськи

    Підслухати не схотів-

    І голівку відхилив.

    (Тлумачення слова по-джентельменськи: Джентльмен-з англ..мови-благородний , шляхетний)

    -Назвіть слова ,в яких ми чуємо звук [дж]  :(Джміль, проджмелів,по-джентельменськи)

    -Полічіть скільки звуків має слово джміль, скільки букв?

    На дошці картинка ,з зображенням джмеля.

    Розвиток мовленнєвої та розумової діяльності.

    Діти , порівняйте бджолу і джмеля , що в них спільного , а що їх відрізняє

    один від одного?

    Давайте пограємо гру «Відтворення і порівняння»

    Вчитель називає слово бджола ,учні підбирають слова , відтворюючи бджолу. « Наприклад : Бджола-мала , полосата , із жалом…

    Аналогічно відтворюють джмеля і порівнюють їх.»

    Фізкультхвилинка.

    1.Без веселого джмеля

    Посмутнішала б земля.

    Він весною у садку

    Носить золоту пилку.

    Добре трудяться джмелі,

    Щоб цвіло все на землі.

    (Імітаційні рухи джмеля)

    2.Зарядка для очей.

    -Діти , а зараз зробимо зарядку для очей.

    Спробуємо намалювати одними очима бджолу. Малюємо контур бджілки

    (маленький півовал, схожий на цифру 0)

    -бджола полетіла далеко ( очима дивимось далеко і на кінчик  свого носа)

    – тепер відпустимо бджілку до своєї домівки (бджола полетіла дзигзагом).

    Робота над прислів’ям.

     

     

     

    Ла           ла –       та           цю

    Бджо

    мА          і           пра           є.

    1.Прочитайте прислів’я .Приготуйтеся писати його зголосу.Поясни , як ти його розумієш.

    2.Розглянь малюнки. Назви предмети, запиши слова.

     

    До якого слова ця звукова модель?

    - 0 - 0

    3.Встав у слова пропущені дж.

    …брело, б…оли, …міль, …мелі, …ем, …гутик, …ин.

    Запам’ятай !

    Буквосполучення  дж під час переносу розривати не можна .

    Перенось так: вихо-джу.

    4.Прочитай слова із звуком[ дж] ,[ дз]

    Як дзвінок задзеленчить,

    Дзвінко джмелик задзижчить:

    -Бджоли , бджоли , бджоленята,

    Вилітайте погуляти.

    5.Творча робота.

    1 група

    4             3                  2                   1

    джунглях , у, живуть , папуги.

    2 група

    2               1               5                   4              6          3

    дзижчали , джмелі й бджоли, над , кружляли ,дзвіночками , і .

     Підсумок  заняття.

    -Яку роль виконує бджілка ? Яку користь вона приносить людям?

    Чим би ти хотів бути схожим на бджілку?

    Буквосполучення «дж»

    1. 1.     Прочитайте прислів’я. Приготуйся писати його з голосу.

     

     

     

     

     

     

    1. 2.     Розглянь малюнки. Назви предмети, запиши слова

     

     

     

     

    Тема  Розвиток  вміння читати і писати склади ,слова і текст з буквосполученням «ДЖ
    Тема Розвиток вміння читати і писати склади ,слова і текст з буквосполученням «ДЖ
    Тема. Розвиток вміння читати і писати склади ,слова і текст з буквосполученням «ДЖ.docx
    208.3 KiB
    Завантажень: 1
    Для скачування файлів необхідно здійснити або Зареєструватись

    Залишии коментар

    загрузка...