Розвиток уяви за допомогою складання розповіді

Тема. Розвиток уяви за допомогою складання розповіді

Мета.розвивати фантазію, зв’язне мовлення, творче мислення;

тренувати уяву, розвива­ти словниковий запас учнів, розвивати логічне мислення.

Оцінити репродуктивну і творчу уяву. Виховувати добрі почуття.Навчити дітей драматизації текстів, уміння виразно відтворювати образ героя.

 

Обладнання:8—10 різних фігурок, коробочка; казка «Колобок», різнокольорові кружечки: жовтий (Колобок), сірий (вовк), білий (заєць), коричневий (ведмідь), оранжевий (лисиця).атрибути костюмів (капелюхи, маски) для персонажів, завіса або ширма. Зошит.

Хід заняття

  1. I.              Організація учнів до заняття

 

  1. II.            Повідомлення теми і мети заняття

На сьогоднішньому заняття ми пригадаємо улюблені казки. Разом з героями казки будемо фантазувати,придумувати пригоди, які могли б статися з ними.

 

  1. III.           Робота над темою

 

  1. 1.    Гра «СКРИНЬКА З КАЗКОЮ»

Матеріал:   8—10 різних фігурок, коробочка.

Хід гри. Вчитель пропонує виймати довільно фігурки з коробки. Треба вигадувати, ким або чим цей предмет буде в казці. Після того як перший гравець сказав 2—3 речення, наступний виймає інший предмет і продовжує розповідь. Коли історія закінчилася, предмети збирають разом, і починається нова історія. Важливо, щоб кожного разу вийшла закінчена історія та щоб дитина в різних ситуаціях вигадувала різні варіанти дій із тим самим предметом.

  1. 2.     «ДОПОМОЖИ КОЛОБКУ»

Матеріал:казка «Колобок», картки, виготовлені з двох книжок-маляток, різнокольорові кружечки: жовтий (Колобок), сірий (вовк), білий (заєць), коричневий (ведмідь), оранжевий (лисиця).

Хід гри. Вчитель просить дітей нагадати йому казку про Колобка, використовуючи картинки або різнокольорові кружечки. Попросіть малюків подумати, як можна врятувати Колобка. Нехай діти вигадають, що буде з Колобком, якщо він урятується від лисиці, із ким він товаришуватиме, де буде його будинок. Ці та інші запитання допоможуть малюкам вигадати цікаву історію.

 

  1. 3.    Гра «ПОГРАЄМО В ТЕАТР»

 

Матеріал: текст казки «Колобок», кружечки різних кольорів, що позначають героїв казки: жовтий (Колобок), зелений (бабуся), оранжевий (лисиця), білий (заєць), коричневий (ведмідь), вирізаний із паперу будиночок, атрибути костюмів (капелюхи, маски) для персонажів, завіса або ширма.

Хід гри. Бажано, щоб у цю гру грали всі учні класу: чим більше учасників, тим краще. Вчитель пропонує пограти в казку «Колобок». Дитина, спираючись на атрибути казки, або самостійно згадує, хто діяв у казці, і знаходить кожному героєві відповідний кружечок.

Потім вчитель розподіляє ролі серед учасників та вручає кожному відповідний кружечок .

Потім разом із дитиною розмічають простір ігрового майданчика: домовляються, де буде будиночок бабусі й дідуся, де Колобок зустрічатиметься з іншими героями казки.

Перед грою ведучий просить дитину підказати, як мають грати ролі всі учасники, щоб бути схожими на персонажів казки. Підкажіть дитині, що це можуть бути особливі рухи (незграбний великий ведмідь), високий або низький голос, метушлива, або розмірена, або незграбна хода.

Герої займають свої місця й починають грати казку.

 

  1. 4.     Гра «СТАРА КАЗКА НА НОВИЙ ЛАД»

Матеріал: казка «Три ведмеді», кружечки, що позначають ведмедів (коричневі, різних розмірів), червоний кружечок (дівчинка).

Хід  гри

Вчитель згадує з дитиною казку, використовуючи картинки.

Попросіть дитину вигадати «казку навпаки»: ведмеді заблукали й потрапили до дівчинки. Що вони стали б робити, як повелися? Ведучий пропонує за допомогою кружечків розіграти нову казку.

 

  1. IV.          Робота в зошиті

 

  1. 1.    Вправа «Склади слова із букв»

Завдання: скласти й записати якомога більше слів із певних букв.

Наприклад:

АЛЙІАРКАРОКЛ

Кількість складених дитиною слів може бути показником її роз­витку, рівня уяви і словникового запасу.

Наприклад: Іра, Лара, Ока, кар, рій, рак, лак, раллі, рай, рок, Кіра, Карл, Клара, Алла, кілок, рік тощо.

  1. 2.    Вправа «Три слова»

Завдання: Пропонуємо дітям три слова й просимо якнайскоріше написати найбільшу кількість осмислених фраз, так, щоб до них входили всі три слова, а разом складали зв’яз­ну розповідь.

Слова для роботи:

осел           хліб               хлопчик

сім’я          м’ята            солов’ї

торт           озеро            ліжко

дзеркало     розбійник     цуценя

Чим більше фраз запропонує дитина, тим краще розвиненав неї уява.

 

  1. 3.    Вправа «Придумай розповідь»

Придумай історію,яка могла б статися з цим героєм.

 

  1. 4.    Вправа «Склади вірш»

Допиши 2 рядочки, щоб вийшли веселі вірші

 

Раз цибуля вийшла з хати,

Хто їй стрівся, мусив чхати…

Джміль ромашці щось на вухо

Прошептав і полетів…

Йшла синичка до кринички,

Загубила черевички…

V.  Підсумок  заняття

– Що на занятті було найцікавіше,а що найскладніше?

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,324sec