Розвиток уважності

Тема. Розвиток уважності

Мета: розвиток концентрації уваги, розвиток моторно-рухової уваги, самоорганізація, самоконтроль.сприяти створенню психологічної атмосфери. виробити навички переключення уваги.

Обладнання:картки з словами, малюнок Колобка, іграшка, кольорові олівці, зошит.

Хід заняття

  1. I.              Організація учнів до заняття

Ігрова вправа«Відгадайте гостя»(розвиток зорової пам’яті, основних операцій мислення, уміння зосереджуватись)

Ведучий пропонує дітям за допомогою аркуша паперу з отвором круглої форми (або іншої форми) поглянути на гостя та дізнатися, хто ж до них завітав. Ведучий прикриває малюнок цим аркушем і вислуховує різні припущення.

Наприкінці гри малюнок відкривається, і діти впізнають гостя (наприклад Колобка).

Ведучий відзначає дитину, яка розповіла найдокладніше.

 

  1. II.            Повідомлення теми і мети заняття

На сьогоднішньому занятті ми будемо вправлятися в розвитку уваги.

 

  1. III.           Робота над темою

 

  1. 1.    Гра «Пташка»

Інструкція. Усі гравці сідають у коло й обирають ведучого. У кожного гравця є фанти (будь-яка дрібна іграшка). Він сідає в середину кола і всім гравцям дає назви дерев (дуб, клен, липа, ялина тощо). Кожен має запам’ятати свою назву. Ведучий говорить: «Прилетіла пташка, сіла на дуба». Дуб відповідає «На дубі я не була, відлетіла на ялинку!». Ялинка викликає інше дерево. Хто проґавить, віддає фант.

  1. Вправа «Чотири стихії»

Інструкція. Учні стоять у колі і рухаються довільно . Коли вчитель промовляє слово «земля», всі опускають руки вниз; слово «вода» – витягають руки вперед; слово «повітря» – підносять руки догори; слово «вогонь» – плещуть у долоні.

Той хто помиляється, вибуває з гри.

  1. 3.    Вправа «Хто у класі найуважніший»

 

Інструкція.Вчитель  читає уривок казки, але з помилками, називаючи не ті слова. Учні чують неправильне слово – підносять червоні семафорики. Вчитель зупиняється. Учні виправляють помилку, вчитель продовжує читати.

 

Йшов дід густим літом (лісом) і загубив рукавичку. Ось біжить миска (мишка), побачила рукавичку та й каже: «Тут буду шити (жити)!». Коли це шапка (жабка) плигає й питає: «А хто тут живе?». –Миска (мишка). А ти хто ? – Шапка (жабка). Пусти й мене шити (жити). – Іди.

Було в одного царя три тини (сини). Два розумні, а третій – дурень. Ось прийшли вони до батька твого (свого) та й просять, щоб він відпустив їх їздити по цвіту (світу), подивитися на інші барства (царства). Батько вислухав їх і каже: «Витирайте (вибирайте) собі коней з сабунів (табунів) яких завгодно і їдьте, куди хочете».

 

  1. 4.    Фізкультхвилинка

Вправа «Дихай і думай красиво»

Інструкція. Заплющіть очі, глибоко вдихніть. Подумки говоріть:

 

• «Я –лев» – видихни, вдихни;

• «Я – птах» – видихни, вдихни;

• «Я – камінь» – видихни, вдихни;

• «Я – квітка» – видихни, вдихни;

• «Я спокійний» – видихни.

Коли дуже хвилюєтеся, спробуйте красиво і спокійно дихати.

 

  1. 5.    Вправа «Знайди зайве слово»

 

Інструкція. Кожна дитина отримує картку з серією слів. Кожна серія складається з чотирьох слів. Слова в кожній серії можуть бути об’єднані за спільною для них ознакою, а одне слово відрізняється від них і має бути виключене. Запропонуйте дитині визначити слово, що є «зайвим».

1)    СНІГ, ЛИЖІ,САНКИ,КОВЗАНИ;

2)    ЛЯЛЬКА, СОЛДАТИК,КУБИКИ, КНИГА;

3)    ЯБЛУКО, СЛИВА,ОГІРОК,ГРУША;

4)    МОЛОКО, СИР,СМЕТАНА,ХЛІБ;

5)    ЛОЖКА,ТАРІЛКА,КАСТРУЛЯ,СУМКА;

6)    МИЛО,МЇЇДА,ЗУБНА ПАСТА,ШАМПУНЬ;

7)    БЕРЕЗА,ДУБ,СОСНА,СУНИЦЯ;

8)    БУДИНОК,ШКОЛА,КІНОТЕАТР,СТАДЮН;

9)    КОНЮШИНА,КУЛЬБАБА,НЕЗАБУДКИ,ЛИСТЯ

10)ЛІТО,ЧЕРВЕНЬ,ОСІНЬ,ЗИМА.

 

  1. 6.    Вправа «Слухай і почуй»

 

Інструкція. Учням пропонується уважно слухати слова, які говорить вчитель, і плескати у долоні щоразу, коли трапляється назва тварини.

Увага! Почали!

шафа, собака, кінь, ліжко, кіт, потяг, горобець, машина, ворона, книжка, корова, коза.

Учнів просять підвестися, коли вони почують назву рослини. Слід повторити, що не треба плескати, а підводитися й реагувати не на тварину, а на рослину.

Увага! Почали!

 дорога, тигр, береза, пшениця, літак, троянда, змія, дуб, лялька, гриб, школа, ромашка.

Запропонувати учням підносити руку, коли почують назви професій.

Увага! Почали!

 вазон, вчитель, лікар, куртка, продавець, лілія, пекар, комп’ютер, машиніст, корова, суддя, футболіст.

Присідаємо, коли називатимуть казкових персонажів.

Увага! Почали!

 стежка, мама, Колобок, Попелюшка, листоноша, Дюймовочка, папуга, Баба-Яга, автобус, Рукавичка, Круть та Верть, вікно.

 

  1. IV.          Робота в зошиті
    1. 1.    Дидактична вправа «Загадкові малюнки» (розвиток уваги, сприйняття)

Дітям пропонується знайти всі предмети, які заховані на малюнку.

 

  1. Вправа «Домалюй» Що в дев’ятому квадраті? Спробуй сам домалювати.

 

  1. Вправа «Відшукай»

Які кульки знаходяться в прямокутнику і крузі, але не в трикутнику?

 

  1. Боротьба за цифру

На таблиці зображені числа від 1 до 81. Треба ро­зшукати і назвати їх по порядку (1, 2, 3, 4 і т.д.) в найкоротший термін. Час фіксується за годинни­ком або секундоміром.

 

  1. 5.    Вправа «Хто швидше?»

Інструкція. Учням пропонується якнайшвидше і точніше викреслити в одній з колонок бланка букву «м» і «д». Успішність виконання завдання оцінюється за часом виконання і кількістю допущених помилок – пропущених букв. Чим менше пропусків, тим більша успішність. При цьому потрібно заохочувати і стимулювати інтерес.

 

V. Підсумок заняття

– Чи дізналися щось нового?

– Який момент заняття найбільше запам’ятався?

– Який був настрій?

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,317sec