РОЗВИТОК УМІННЯ СТАВИТИ МЕТУ

Мета: зорієнтувати на важливість мати життєву мету.

 1. Аналіз домашнього завдання
 2. Вправа «Листівка самому собі»

Зараз ми будемо писати листа. Вам, мабуть, доводилося писати комусь листа. А чи писали ви листа самому собі? Напишіть собі листа (дається 15 хв часу).

Можливо, хтось хоче зачитати свого листа? Якими почуттями сповнений ваш лист: тривога, надія, радість?

Потім учням треба запропонувати взяти за правило писати собі листи, особливо коли переповнюють почуття.

 

 

3.    Мозковий штурм «Чи потрібно ставити мету в житті?»
Учням пропонують дати відповідь на запитання: «Чи потрібно

ставити мету у житті?» Після обмірковування учні висловлюють свою думку з цього питання та аргументують свої відповіді.

 

4.    Анкетування «Моя життєва мета»

 1. Учням пропонують поміркувати над тим, які життєві завдання
  зараз для них найважливіші. Необхідно написати перелік найважливіших завдань, які першими спали на думку: абстрактні і конкретні, важкі й легкі, далекі та близькі.
 2. Тепер з цього переліку необхідно вибрати одну найважливішу мету на цей час.
 3. Учням пропонують заплющити очі і уявити собі цю мету (це може бути що завгодно).
 4. Не розплющуючи очей, треба уявити перед собою довгу пряму та ясну стежку, що веде до вершини холму. На вершині видно образ, який символізує вашу мету.

  5. 3 різних сторін дороги чуються голоси чи звуки істот, що хочуть перешкодити вам дістатися вершини. Вони можуть робити все що завгодно, але не можуть перекрити шляху. Ці істоти символізують різні життєві ситуації, різних людей та інше, що може перешкодити досягти мети.

  1. Сприймайте себе як чисту волю та продовжуйте свій шлях. Спробуйте зрозуміти, в чому стратегія кожної істоти. Ви можете навіть з ними поспілкуватися, але потім знову продовжуйте прямувати до вершини.
  2. Досягнувши вершини, побудьте біля образу (вашої мети). Поміркуйте, що для вас ця мета означає і що ви їй можете сказати.
  3. Відкрийте очі і напишіть про свою мету й про сили, які заважають її досягти.
   1. У наступні дні робіть цю саму вправу для інших ваших завдань.

   

  5.Вправа «Зиґзаґ»

  Учням пропонують розділитися на дві команди і обговорити тему: «Чи потрібно ставити мету в житті?» Одна команда (незалежно від особистої думки учасника) шукає аргументи «за», інша — «проти». Спочатку один учасник з першої команди стверджує, що потрібно ставити мету (аргументує відповідь). Потім один учасник з іншої команди має відповісти йому, розпочавши відповідь такими словами: «Якщо я вас правильно зрозумів…», — далі продовжує своїми словами відповідь попереднього учасника, показуючи, як він зрозумів аргумент іншого учасника. І якщо той згодний з інтерпретацією його слів, тільки тоді можна висунути свій аргумент, що непотрібно ставити мету.

  Потім усі учасники з двох команд по черзі висловлюють свої аргументи. Так створюється «зиґзаґ».

   

  6.    Релаксація «Внутрішній голос»

  Сядьте на стілець, спину тримайте рівно, руки покладіть на стегна долонями догори. Дихайте рівномірно, спокійно. Заплющте очі, розслабтеся. За допомогою видихання звільніться від зайвого напруження й турбот. З’єднайте себе з центром Землі за допомогою енергетичного стрижня, продумайте запитання, на яке шукаєте відповідь. Наприклад: «Чи йти мені на прогулянку з Сергієм?» тощо.

  Уявіть собі ментальний екран. Напишіть на ньому велике «ТАК». Далі напишіть велике «НІ». Загадайте основне запитання і подивіться, яке слово висвітиться. Можливо, це і є правильна відповідь.

  Відчуйте задоволення від того, що ви зв’язалися із своїм внутрішнім голосом — з тією частиною вашого «Я», яка завжди все знає і пропонує відповіді, корисні вашому психічному і фізичному здоров’ю. Діставши корисні відповіді, розплющте очі, активізуйтесь за допомогою рухів рук, ніг, голови.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,509sec