Розвиток та вдосконалення природних здібностей і талантів, шляхи їх реалізації та самоствердження

Розвиток та вдосконалення природних здібностей і талантів, шляхи їх реалізації та самоствердження

Заняття 34

Досягай вершин – це у твоїх силах.

Мета. Вчити учнів досягати поставленої мети та іти далі, бути наполегливими; розвивати працьовитість, терпіння; виховувати відповідальність.

Хід заняття

1.Вступна бесіда.

На сьогоднішньому занятті ми будемо говорити про те, як можна досягнути успіху, як до цього прийти, і скільки потрібно зусиль. А першою нашою цікавою зупинкою буде ключове слово “Вершина”. Отже, вирушаємо у цікаву подорож під назвою ” До своєї найвищої вершини”. Наша подорож буде складатись із кількох таких зупинок, перш ніж ми доберемось до нашої спільної вершини.

А якщо на вершину іти, то звісно треба підніматись угору, і тому до наших зупинок не так вже і легко буде дібратись.

Зупинка “Вершина”.

Що ж означає слово вершина? ( кожен з учнів намагається дати відповідь).

Вершина – це найвища точка гори, геометричної фігури. Так як сходимо на найвищу із вершин гір, так і у людському житті є найвища мета, яка і є тією славною вершиною, на яку потрібно зійти. Щоб добитись певного успіху, люди часто використовують це слово , звичайно, у переносному значенні. Вони кажуть, що досягнув вершини ,” підкорив Олімп”, досягнув піку свого успіху.

Ця вершина не обов’язково має бути досить високою. Спочатку можуть бути неважкі завдання , які слід зробити, або які не вдавались. А з часом  завдання потрібно буде ускладнювати. От як розповідає про свою маленьку вершину Андрійко.

Я навчаюсь у четвертому класі. В майбутньому дуже хочу стати програмістом. А це і знання комп’ютера, техніка читання, яка до речі в мене досить кульгає. Щоб знати досконало комп’ютер , я записався на курси , де навчають цих знань. А що ж робити з читанням? Здавалося б, це не так важливо. Та як же прочитати, що висвітить монітор, коли ти читаєш повільно? Виявляється, що потрібно думати від сьогодні. Інакше успіху – не бачити. І ніхто тобі не допоможе, а тільки ти сам.

Тому я почав більше читати книжок, довідкової літератури, і побачив результат. Техніка читання з 50 слів покращилась до 90 слів. Це , я вважаю, моя перша вершина, яку я підкорив вдало. А далі потрібно додатково вивчати інформатику, математику, фізику. І тоді успіх обов’язково прийде.

Зупинка “Сила волі”

Ну що ж, першу зупинку ми пройшли. Тепер будемо підніматись далі. Часто чуємо від дорослих, що потрібно мати силу волі. Що ж це таке?

Людина почувається вільною, коли  виконує ту чи іншу справу без нав’язування чиєїсь думки, без втручання збоку когось. А яку силу потрібно прикласти і для чого вона?

Іноді трапляється так, що ми не можемо себе заставити, щось зробити. Скільки разів не обіцяли, а все не виходить. Про таких говорять, що вони не мають сили волі.

І знову маємо приклад. До нас прийшов лист від Олександри. Вона розповідає, як їй мама заборонила їсти чіпси. Та у школі всі їдять, і вона також хотіла. Лікар через гастрит, теж попередив дівчинку. Та вона ніяк не могла встояти перед солоною спокусою.

Одного разу бабуся сказала малій, що у тебе зовсім немає сили волі. І щоб запевнити бабуся, а також і себе, Олександра почала відмовлятись від чіпсів. Це був її крок, зробивши який, вона показала яка вона сильна, що вона може заставити себе зробити ту чи іншу справу.

На прикладі дівчинки Олександри ми бачимо, що сила волі – це вміння людини керувати собою, вміння заставити себе.

Зупинка ” Самооцінка”.

Ми з кожним разом все ближче підходимо до нашої вершини. І от дійшли до дуже важливої складової нашого успіху – це самооцінка. У школі ви отримуєте оцінки за свої досягнення, за виконане завдання, за зроблену роботу батьки вам ставлять оцінку, тобто висловлюють свою думку про роботу, яку зробили ви. Також доводиться чути і дорікання з уст учнів про те, що вони заробили більше, а ніж їх оцінили. Це ми говоримо про оцінку вас збоку, тобто вчителями, друзями, батьками, дорослими. На зауваження тих, хто оцінює вас не дуже хочеться звертати уваги.

В такому випадку дуже допоможе самооцінка. Самооцінка – це здатність людини проаналізувати самому свої вчинки, свою роботу, своє завдання, тобто оцінити себе. Самооцінка має бути не завищеною, а такою, що допоможе вам виправити свої недоліки, якщо добре ви себе оціните. Треба до себе ставитись критично, вимогливо, і тоді можна досягнути результату. І знову приклад.

У четвертому класі однієї із шкіл навчалась дівчинка Люба. Вона була дуже хорошою дитиною. Та їй заважало одне але. Дівчинка росла у такій сімї , де всі її дуже хвалили. І, прийшовши до школи, Люба хотіла почути це від вчителя, від однокласників, що вона найкраща у всьому.

Довго прийшлось класові працювати над тим, поки Люба зрозуміла, що за все гарне її похвалить хтось, а не вона сама.

Зупинка ” Наполегливість, терпіння, знання”.

І  ось ми дібрались до такої зупинки, яка знаходиться найближче до нашої вершини. Це зупинка ” Наполегливість, терпіння, знання”.

Нічого не можна в своєму житті досягнути, не маючи знань. А щоб ці знання мати потрібно бути наполегливим, терпеливим. Бо тільки така якість людського характеру як наполегливість зможе людину привести до успіху.

А що стосується знань, то вони набуваються з часом у процесі навчання. Першу вершину свого навчання у школі ви вже закінчуєте, тобто ви піднялись на першу сходину ближче до знань. І хто працював наполегливо, заставляв себе, проявляючи терпіння до того, що не виходило з першого разу, той має певні результати: швидко обчислює, розв’язує задачі, виразно читає, вміє передати зміст прочитаного. Звичайно, не все вдавалось.  Але терпіння і праця зробили  свою роботу. У народу також і приказка є про те, що і святі горшки ліпили не зразу.

Кожен з вас вже , напевно, вирішив ким хоче стати в майбутньому. Тому ви провинні чітко йти до поставленої мети.

Цей вибір має бути зроблений вами. Кожна людина має певні таланти, які потрібно відкрити, і над якими потрібно працювати.

Відомі спортсмени, футболісти, космонавти,  телеведучі, вчені, художники, поети, композитори, актори, співаки йшли до своєї вершини слави ще з дитинства. І якби вони не працювали, то успіх сам до них ніколи б не прийшов.

Людина може зробити своє життя успішним, якщо буде цього прагнути. І потрібно запам’ятати от що, що яку справу взявся робити,її треба довести до ладу. Зараз ви у школі намагайтесь бути відповідальними, старанними, у всьому перемагайте і ви побачите, що вершини підкоряються вам.

Про хлопчика Невдаху  

Ось уже п’ятий рік Невдаха ходив до школи. Так , саме Невдаха. Його вже й забули по імені як називати. А звали хлопчика Сергійко, так саме як у класі звуть ще кількох хлоп’ят. Але чомусь Невдахою кликали тільки його.

Почалося все з того, що одного разу Сергій ще у першому класі обчислив приклади і зробив у них помилку. А виправити її не захотів. Всі чомусь сміялись Та хлопчикові  було все рівно . Так чомусь вийшло , що тоді він не захотів виправити цю помилку. Далі все пішло такою стрічкою . Хлопчик звик і йому було байдуже, що про нього подумають. Однокласники стали Сергія   дражнити невдахою, а потім замість імені кликати Невдахою.

Такі насмішки він терпів від однокласників вже п’ятий рік . Сергій ніяк не міг себе заставити щось зробити правильно. Після багатьох років насмішок він був впевнений у тому, що він Невдаха.

Одного разу він поговорив з мамою і випадково пожалівся на себе, що у нього нічого і ніколи не вдається. Мати довго думала і нарешті сказала синові, що все у його руках, що він все зможе , потрібно тільки спробувати. Вона розказувала синові про те, що не все так одразу у житті виходить, а для цього слід добре постаратись.

Мамині слова додали синові впевненості, а він вже так давно хотів перестати бути Невдахою. І сьогодні вперше з охотою вирішив зробити завдання. На перекладині підтягнувся і це йому принесло задоволення. Сергій не знав, що тільки трішки зусиль і все вийде.

На другий день у школі все було добре. На одному уроці він прочитав краще, ніж від нього чекали, вивчив таблицю на 3 і 4, на уроці фізкультури шокував вчителя своїми результатами. Виявляється, він зовсім не є Невдахою, він просто у потрібний час не прогнав лінощі, за що і поплатився своїм іменем.

Сергій ішов додому дуже веселий. Сьогодні був найщасливіший день у його житті, сьогодні він пересилив свої лінощі, свій страх і зумів усім доказати, що він сильний, що він має знання, що він зробить усе, бо це йому під силу.

 

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,322sec