Розвиток спостережливості

Тема. Розвиток спостережливості.

Екскурсія в природу «Золота красуня осінь»

Мета. Розвивати спостережливість, вміння висловлювати свої почуття;формуватиуміння порівнювати, аналізувати; виховувати любов до природи.

Обладнання:Зошит, картон, кольорові олівці, лупа або збільшувальне скло.

Хід заняття

  1. I.              Організація учнів до заняття
    1. II.            Повідомлення теми і мети заняття

 

На сьогоднішньому занятті ми будемо спостерігарти за змінами в природі з приходом осені.

 

  1. III.           Робота над темою

 

Вчитель. Прослухайте уважно вірш і скажіть, якими прикметниками змальована осінь.

Поглянь навколо — чарівниця осінь

В коралях і у золоті стоїть!

Пожовкле листя і бездонна просинь,

І срібне павутиння ледь тремтить…

 

Іскриться сонце, але вже не жарко,

Вітрець в русявих кленах шурхотить.

У жовтім листі всі алеї парку,

А золото з дерев летить собі й летить.

 

Дихне вітрець, і листячко зірветься,

Щоб політати в синяві небес.

А я дивлюся — і мені здається,

Що я іду у казку, в світ чудес.

Погляньте довкола. Стоїть чарівниця осінь. Вгорі бездонне синє небо. Тепле лагідне сонечко дивиться у вікно привітно і весело. А все навколо розмальоване теплими барвами. Повітря напоєне пахощами, які бувають тільки восени. Давайте підемо з вами у світлу казку осіннього золотого парку.

  1. 1.    Гра «Підзорна труба»

Зробіть підзорну трубу з картону або аркуша паперу, згорнутого в трубочку.Розглядайте оточуючі  предмети в природі.

Потім попросіть  дітей дивлячись у підзорну трубу знайти який небудь предмет, що має певними властивості.

Наприклад: «Знайди що-небудь синє»      «Знайдіть щось жовтого кольору»  «Знайдіть щось зелене»

  1. 2.    Гра «Забавна лупа»

Для проведення цієї гри нам знадобиться лупа або збільшувальне скло. Кожен учень бере до рук осінній листок з дерева і розглядає його через лупу. Учні описують, що вони побачили. Вчитель звертає увагу на колір, форму, з чого складається листок.

Потім пропонує вибрати інший предмет дослідження – кору дерева, комашку.

  1. 3.    Гра «Пори року»

Назвати якомога більше ознак осені, які діти побачили в природі. Можна фотографувати одне й те ж дерево протягом року. А потім з цього зробити слайд-шоу або презентацію. І вийде фільм. А діти будуть згадувати кожен кадр своїх спостережень.

  1. 4.    Гра «Добери риму»

Діти добирають слова в риму у вірші про осінь.

Чаклунка осінь — ніби та царівна,

Красива, сонячна, ,ЧАРІВНА.

Весела, радісна, багата

В садочку яблуня КРИСЛАТА

 

Плоди достиглі всім дарує,

А осінь далі все ФАРБУЄ,

Убрався клен у жовті шати,

Горіхи треба вже ЗБИРАТИ,

 

Каштани падають «тук-тук»,

І я беру каштан до РУК.

Давай підем до лісу з нами,

Там пахне мохом і ГРИБАМИ,

 

І чимсь таким, що я не знаю.

Так тільки осінню БУВАЄ.

Вітрець легенький повіває,

І листя з дерева ЗЛІТАЄ,

 

І тихо падають листочки

На стежку, на траву й ГРИБОЧКИ,

Вкривають землю жовтим цвітом,

Не так, як це буває ЛІТОМ.

 

Осіннє листячко летить

І під ногами ШУРХОТИТЬ

А колір листя розмаїтий,

Теплом і сонечком ЗІГРІТИЙ

 

Бо осінь просто пречудова,

Щодня на осені ОБНОВА!

Поглянь, яка вона красива!

В повітрі павутинка СИВА…

 

І трохи сумно раптом стало,

Пташок лишилось зовсім МАЛО.

Тому й причин нема радіти,

Останні відцвітають КВІТИ…

 

  1. 5.    Гра “Чотири стихії”

Гравці стоять по колу. Вчитель каже “Земля” – діти опускають руки донизу, “Вода” – витягнути руки вперед, “Повітря” – витягнути руки вверх, ” Вітер” -виконати  оберти  руками, зігнутими у ліктях. Хто помиляється, той  виходить з гри. Завдання можуть називатися різні: “Земля” -присісти, “Вода” – встати і виконувати  плавальні рухи руками, “Повітря” –  покружлятися, “Вітер” – підняти  руки вгору і плескати в долоньки, стрибаючи.

  1. IV.          Робота в зошиті

 

  1. 1.    Вправа «Знайди відмінності»

Знайди  відмінності на малюнках.

 

  1. 2.    Вправа “Знайди два однакових предмети”

Діти розглядають  зображення з п’яти предметів, серед яких є два однакові; потрібно їх знайти, показати і пояснити, у чому подібність цих двох предметів;

 

  1. 3.    Вправа «Порахуй скільки»

Порахувати і написати кількість предметів.

  1. 4.    Вправа «Утвори пари».Із зображених предметів треба утворити однакові пари, показати їх чи з’єднати лініями, проведеними простим олівцем, і пояснити, у чому подібність кожної пари.

 

  1. 5.    Вправа «На городі»

Відшукай де чия тінь? Відповідь: 1-В, 2-Г, 3-Д, 4-Б, 5-А

  1. 6.    Вправа «Намалюй яким ти побачив листок через лупу»

 

  1. V.           Підбиття підсумків

 

– Як змінився парк восени?

–  Що вам найбільше сподобалось в парку?

– Які кольори переважають в природі восени?

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,316sec