Розвиток слухової пам’яті

Тема.  Розвиток слухової пам’яті.

Мета. Дати поняття про слухову пам’ять, як розвивати її; розвивати мислення, слухову пам’ять, увагу, уяву; прищеплювати любов до тварин.

Обладнання. Іграшка зайчика, кольорові олівці, робочі зошити, комп’ютер, запис різних звуків, зразок розмальованих кружечків.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

    – Подивіться один на одного. Усміхніться один одному. Подаруйте свою усмішку мені.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Що таке пам’ять?

– Про яку пам’ять ви дізналися на минулому занятті? (Про зорову пам’ять)

– Сьогодні ми познайомимося ще з однією пам’яттю, а якою, відгадайте загадку:

Оля слухає в лісі,

Як кричать зозулька,

А для цього потрібні

Нашій Олі … (вушка)

– Перевіримо, навіщо нам потрібні вуха. Щільно закрийте вуха долонями, притисніть долоньки до вух. (Педагог вимовляє 2-4 слова). Відкрийте вуха. Що я тільки що робила? (Відповідь: говорили, ми бачили по губах). А що я говорила? (Не чули?)

– Так навіщо нам вуха? (Відповідь: щоб слухати).

– Наші вуха відповідають за слухову пам’ять. Слухова пам’ять відповідає за всі звукові відчуття, коли-небудь випробувані нашим організмом.

(Інформація для дітей)

Велику частину інформації про навколишній світ, якою володіє школяр, він дізнається на слух. У початковій школі понад 70% всього навчального часу відводиться на те, щоб цілеспрямовано слухати пояснення вчителя. Тому потрібно уважно слухати, не відволікатися, утримувати увагу на важливій інформації. Активне слухання розвивається при читанні вголос художньої літератури, відвідування дитячих вистав. Слухове увагу розвивається і при навчанні дитини читанню та письма, формуванні звукової культури мовлення (виразне вимова звуків, слів, фраз, чіткий темп мови, її гучність, виразність).

ІІІ. Робота над темою заняття.

– До нас на урок завітав гість. Відгадайте загадку і дізнаєтеся хто він.

Загадка:

 

 

Довгі ноги

Скік та скік…

Ми погнались –

Він утік…

(Заєць)

 

Довгі вуха,Куций хвіст,

Невеличкий

Сам на зріст.

На городі

Побував  –

Нам капусту

Попсував.   (Заєць)

 

– Так, це зайчик.

Завдання 1 «Цікаві чоловічки». (Зошит с. 50-51, завд.1)

– Зайчик просить вас домалювати у своїх зошитах частини обличчя, яких не вистачає.

Завдання 2 «Поляна квітів». (завд.2)

– Де живуть зайчики? (в лісі, в полі)

– Наш зайчик живе на поляні де росте багато квітів. Він хоче щоб ви намалювали квіти, які він так любить нюхати.

– Слухайте уважно і виконуйте правильно.

Інструкція.

  1. Намалюйте посередині дві червоних квітки.
  2. Справа від них – одну фіолетову.
  3. Зліва від червоних – дві блакитні.
  4. Першою зліва намалюйте жовту квітку.
  5. Під першою червоною – рожеву.
  6. Біля неї праворуч – салатову.

– Поляна готова.

Завдання 3 «Уважний слухач». (завд.3)

– Зайчик любить різні овочі і фрукти. Я називатиму їх, а ви замалюйте кружечок таким кольором, якого кольору предмет. Будьте уважні.

– Капуста, кукурудза, морква, огірок, яблуко, буряк, груша.

– Звірте свої кружечки з тими, що на дошці. Чи правильно ви виконали завдання?

 

 

 

 

 

Завдання 4. Гра «Не помились».

– Наш гість дуже боягуз, він боїться багатьох тварин лісу. Я читатиму слова, а ви плескайте щоразу у долоні, якщо почуєте назву тварини.

Квітка, мак, лисиця, дерево, машина, ведмідь, вовк, кавун, миша.

– Виграє той, хто жодного разу не помилився.

Завдання 5 “Що за звуки?”.

– Прослухайте різні звуки і відгадайте, що це? (Запис на комп’ютері: дзвінок на вхідних дверей, гудок машини, шум води з крана, скрип дверей, шелест відсмикує штори, голоси рідних, друзів, персонажів мультфільмів.)

Завдання 6 «Каскад слів». (завд.4)

– Я називатиму слова, а ви повторюйте за мною. (Спочатку одне, потім два, три і так далі).

Список слів:

Мама.

Мама, дитина.

Мама, дитина, школа.

Мама, дитина, школа, шоколад.

Мама, дитина, школа, шоколад, крейда.

Мама, дитина, школа, шоколад, крейда, квітка.

Мама, дитина, школа, шоколад, крейда, квітка, зайчик.

Фізкультхвилинка

– Зайчик втомився і хоче відпочити. Він пропонує пограти у гру «Вухо – ніс».

Я послідовно кажу вам команди: «вухо» або «ніс». За цими командами ви маєте схопитися відповідно за свій ніс або вухо. Проте, я навмисне буду помилятися, тому будьте уважні.

Гра «Слухай і виконуй».

– Я називатиму вам дії, але показувати їх не буду. Ви маєте запам’ятати їх і виконати послідовно, як я називала.

  • повернути голову вправо, прямо, нахилити вниз, прямо;
  • підняти праву руку вгору, підняти ліву руку вгору, опустити обидві

руки вниз;

  • повернути голову вліво, прямо, присісти, встати;
  • поставити руки на пояс, зігнути праву ногу, пострибати на одній

нозі, опустити ногу, опустити руки.

Завдання 7 «Ось скажу я вам прислів’я». (завд.5)

– Зайчик написав мені лист. А в ньому прислів’я. Послухайте їх, запам’ятайте і повторіть.

 • Книжка вчить, як на світі жить.

• На сонечку тепло, біля мами – добре.

• Де в сім`ї лад, не потрібен і клад.

• Знання за плечима не носити.

• Хорошого друга май, а лихого обминай.

– Прочитайте їх ще раз у зошиті. До одного з прислів’їв намалюйте малюнок.

– Що означає кожне з прислів’їв?

Завдання 8 «Правда це?». (завд.6)

– Я читатиму віршики з істинними і хибними твердженнями. Якщо це правда – ви  плескайте в долоні, а якщо ні – то тупайте ногами.

Взимку снігом замело і дорогу, і село. Ти підказуй – «Правда це?»

Слон підняв свій довгий ніс і на дуб мерщій поліз.

В березні розтанув сніг – це весна скликає всіх.

Лебідь плаває в ставку, їсть мишей він в холодку.

Бегемот біди не має, – у болоті він дрімає.

Мед і вафлі на обід любить їсти Васька – кіт.

Півень по двору іде, цуценят своїх веде.

Равлик по траві повзе – він будиночок везе. Ти підказуй – правда

це?

– Прочитайте ці віршики у вашому зошиті. Якщо це правда – то замалюйте квадратик зеленим кольором, якщо ні – то червоним.

Завдання 9 «Швидко мовлю скоромовку».

Останнє завдання від зайчика. Я промовлю один раз скоромовку, а ви повинні повторити її. Виграє той, хто не помилиться.

(На вибір вчителя)

 • Наш садівник розсадівникувався.( 3 слова)

• Росте липа біля Пилипа.( 4 слова)

• Ходить Прокіп — руками тіп.( 4 слова)

• Пік біля кіп картоплю Прокіп. ( 5 слів)

• Раз — дрова, два — дрова, три — дрова.( 6 слів)

• Ходить квочка коло кілочка, водить діточок коло квіточок.( 8 слів)

ІV. Підсумок заняття.

–       Про що дізналися на уроці?

–       Що найбільше запам’яталося?

–       Наш зайчик пропонує вам розучити гру «Відгадай за голосом» і грати її на перервах. (Зошит с.51, завд.7)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Розвиток слухової пам’яті (23.3 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,483sec