РОЗВИТОК САМОРЕФЛЕКСІЇ

Мета: формувати навички самоаналізу, саморефлексії.

1.    Вправа на знайомство «Хто я? Мій девіз у житті»

Учням пропонують сформулювати та записати свій головний життєвий принцип, «девіз життя», який характеризує їхні життєві установки, позиції.

Через 2—3 хв учасники представляються: називають своє ім’я чи так, як їм би хотілося, щоб їх називали впродовж усіх занять, та зачитують свій життєвий девіз.

 

2.    Анкетування «Світоглядні орієнтації молоді»

Учням необхідно обміркувати і записати відповіді на запитання:

 1. Мої життєві завдання (написати будь-яку мету, що спадає на думку: особисту, сімейну, дружню, спілкування та інші).
  1. Чого б ви хотіли досягнути в найближчі роки?
 2. Якщо б вам стало відомо, що жити вам залишилося недовго, наприклад, півроку, яку б мету ви поставили? Подумайте, чи є щось дуже важливе, що ви не зробили і про що потім будете жалкувати?
 3. Випишіть з вищеперелічених завдань найбільш важливі для вас (не більше трьох). Після чого необхідно виділити одну — найважливішу для вас мету.
  1. Якими засобами ви могли б досягти своєї мети?
 4. Чи потрібна вам мрія? Яке ваше ставлення до мрії? Яка у вас мрія?
  1. Що таке ідеал? Чи потрібний він вам і чому?

  Після того, як відповіді записано, учні за бажанням зачитують свої відповіді (бажано, щоб усі учасники брали участь в обговоренні цих питань).

   

  3. Вправа «Яким я себе бачу?»

Ця вправа виконується обов’язково письмово. Не писати одразу, дати виникнути відчуттю, яке з’являється під час прослуховування чи зачитування завдання. Читати чи слухати його, розслабившись та не поспішаючи. Я перелічую свої, на мій погляд, позитивні та негативні сторони, свої обмеження. Наголосити на тому, що обмеження—це те, що не сприймається ні позитивно, ні негативно і може викликати ваше невдоволеня.

Позитивні якості (+)

Негативні якості (-)

Обмеження

     

 

 

 

 

Після написання учасники за бажанням зачитують свої риси.

 

4.    Релаксація «Внутрішній промінь».
Допомагає зняти втому, стабілізує внутрішній стан.

Сядьте зручно. Уявіть, що всередені вашої голови, у верхній її частині, виникає світлий промінь, який повільно і послідовно рухається згори вниз. Промінь повільно і поступово освітлює обличчя, шию, плечі, руки теплим, рівним світлом. Промінь, проходячи вниз, розгладжує зморшки. У вас зникає напруження в голові, розпрямляються зморшки на лобі, опускаються брови, «гаснуть» очі, послаблюється напруження в кутиках губ, опускаються плечі, вивільнюються шия та груди. Внутрішній промінь формує зовнішність спокійної вільної людини, задоволеною собою і своїм життям.

Виконайте вправу кілька разів — згори вниз. Закінчуйте вправу словами: «Я став (стала) новою людиною! Я став (стала) молодим і сильним, спокійним і стабільним! Я все робитиму добре!»

 

5.    Домашнє завдання «Мій герб»

Кожний учасник має намалювати (вишити, виліпити, зробити аплікацію та інше) свій герб, враховуючи при цьому свої життєві позиції і цінності.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,523sec