Розвиток альтернативного мислення. Знаходження інших варіантів розв’язку

Тема. Розвиток альтернативного мислення. Знаходження інших варіантів розв’язку.

Мета. Розвивати  альтернативне мислення, придумувати інші варіанти розв’язку завдань.

Обладнання: зошит,  таблиці на дошці , малюнки.

Хід заняття

І. Організація класу до роботи

Створення гарного настрою. Гра «Оплески»

 Плескати долонею об долоню.

Двічі обома руками об  парту.

—        Спробуйте і ви повторити так.

Діти намагаються повторити спочатку повільно. Потім під час оплесків «рука об руку» вводиться рахунок 1-10. Отримуємо одночасний рахунок уголос і плескіт: «один» — одночасно з плеском угорі, обома руками об парту «стук-стук», «два» — одночасно з плеском угорі, обома руками об парту «стук-стук», «три» — аналогічно, і так до «десяти». Темп можна підвищувати згідно з тим, як діти опановують певний ритм.

Наприклад:

Угорі, ліва об парту, права об парту;

Угорі, права об парту, ліва об парту.

ІІ. Повідомлення теми заняття

—        Сьогодні ми з вами — рекламна компанія. А як ви зна-єте, в рекламі завжди звертаєш увагу на те, що є нестандартним, яскравим, красивим і приємним. А щоб наша рекламна агенція працювала якісно, чи згодні ви, що потрібно потренуватись?

ІІІ. Робота над темою

Завдання 1. Необхідно назвати якомога більше предметів, які об’єднують у собі дві задані ознаки.

Наприклад: ЯСКРАВИЙ ЖОВТИЙ: кульбабка, світло, светр, іграшка, лампа, сонце, телеекран…

Варіанти завдань:

ПУХНАСТИЙ ЗЕЛЕНИЙ

ПРОЗОРИЙ ГОЛУБИЙ

СИЛЬНИЙ ДОБРИЙ

ДЗВІНКИЙ ГУЧНИЙ

Завдання 2. Пошук альтернативного способу дії.

—        У рекламі завжди предмети виконують якусь дію. Наприклад, у рекламі батарейок наввипередки бігають кілька зайців, у рекламі «Снікерсу» діти виконують різноманітні фізичні вправи… Аможе, ви теж наведете приклади з якихось рекламних роликів? (Діти наводять свої приклади.)

—        І я пропоную вам пригадати всі предмети, які можуть виконувати певну дію. Наприклад, ЛЕТІТИ. (Пташка, тарілка, метелик, бджілка, гелікоптер, літак, ракета, планета, супутник…)

Назвати якомога більше слів, які «можуть»: ТИСНУТИ, ЛЕТІТИ, СВИСТІТИ тощо,

Ню гру можна модернізувати на власний розсуд. Наприклад:

•          об’єднати дітей у групи, дати однакові слова, провести змагання «Хто більше?»;

•          робота в парах;

•          індивідуальна робота в обмежений час («Хто більше?»);

•          варіювати вимоги (називати тільки неживі предмети, тільки живі тощо). Розвиток уяви.

Гра «Домалюй»

На дошці — малюнок:

До дітей звертаємось із проханням пригадати якомога більше предметів із такою деталлю, частиною і намалювати їх, або, якщо учні вже вміють писати, записувати.

Примітка:

•          малюнки на дошці мають бути графічними для прояву фантазії й уяви дітей;

•          чим простіший малюнок, тим більше варіантів придумають діти.

Наприклад: кружечок з паличкою — чупа-чупс, дорожній знак, маятник…; два кружечки, поєднані паличкою,— окуляри, колеса…; квадрат — вікно, будинок, годинник…

Потім зробіть виставку робіт  на класній  дошці.

Кожен учень прикріплює свій аркуш із малюнками чи записами.

ІV. Завдання у зошиті

1.Гра «З’єднай неможливе і запиши, що утворилось».З’єднай неможливе. Що в тебе утворилось? Запиши. Поясни, чим це може бути корисним для людей.

2.Гра «Придумай вихід сам».. Придумай, як коту побачити мишку. Мишка з’їла чарівну пігулку і стала невидимкою.

3.Завдання для розумників

Чому в одній банці бабка загинула, а в іншій — жива?

Запиши ключове слово-відповідь.

V. Підбиття підсумків заняття

–       Яка гра вам сподобалась найбільше? Пограйте в цю гру вдома з батьками або друзями.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Розвиток альтернативного мислення Знаходження інших варіантів розв’язку (35.8 KiB, Завантажень: 8)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,356sec